Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

25 przypadków gwiazd, które zrezygnowały z wielkich pieniędzy

57 281  
167   55  
Jedni odmawiają przyjęcia kasy, czyniąc to w pełni świadomie, innym kasa ucieka sprzed nosa na skutek podejmowania błędnych decyzji.

#1. ABBA - miliard dolarów za zjednoczenie

Szwedzki zespół muzyczny grający muzykę pop, założony w 1972 przez Anni-Frid Lyngstad, Benny’ego Anderssona, Björna Ulvaeusa i Agnethę Fältskog. Uważany jest za jeden z najbardziej znaczących na rynku oraz kasowych zespołów muzycznych w historii, sprzedał ponad 300 mln płyt na całym świecie. Zespół zawiesił działalność w roku 1983.

W roku 2000 pewne anglo-amerykańskie konsorcjum zaoferowało członkom grupy ABBA miliard dolarów za to, że dadzą razem - pod starym szyldem - sto koncertów. I Szwedzi tę propozycję odrzucili!

#2. Jerry Seinfeld odrzucił propozycję wartą 110 milionów dolarów

Wraz z Larrym Davidem jest współtwórcą sitcomu „Kroniki Seinfelda, który był emitowany w NBC od 1989 do 1998 roku. Sitcom był bardzo popularny i NBC chciała go utrzymać jak najdłużej. Zaproponowano więc Seinfeldowi niebagatelną kwotę 110 milionów dolarów za kolejny składający się z 22 odcinków sezon. Aktor odmówił, twierdząc, że wszystko co najlepsze już w serialu pokazał i że czas, by zajął się sobą.

#3. Piosenka „Somebody That I Used To Know” mogła zarobić potencjalnie 1,6 miliona dolarów na reklamach w YouTube

Piosenka „Somebody That I Used to Know” została wydana w 2011 roku i jest najbardziej popularnym utworem napisanym przez Gotye (a tak naprawdę to Wautera De Backera). Od lutego 2021 roku teledysk do piosenki został obejrzany ponad 1,6 miliarda razy na YouTube. Przy tak dużej liczbie wyświetleń można by pomyśleć, że piosenka zarobiła krocie z reklam. Jakieś 1,6 miliona dolarów (Psy ze swoim „Gangnam Style” za 2 miliardy wyświetleń zgarnął 2 miliony dolarów). Ale nie przyniosła żadnego zysku. Dlaczego? Bo Gotye wyłączył reklamy. Nie chciał, by jego piosenka była kojarzona z jakimkolwiek reklamowanym środkiem.

#4. Will Ferrell zrezygnował z gaży w wysokości 29 milionów dolarów za udział w filmie „Elf 2”

Will uważany jest za aktora z tak zwanej grupy The Frat Pack - czyli aktorów, którzy w latach 90. grali w najbardziej dochodowych komediach. Will jako jeden z nielicznych swoje sukcesy kontynuował także dekadę później. Zagrał w bożonarodzeniowym filmie „Elf”, który zarówno widzowie, jak i krytycy przyjęli bardzo ciepło. Film na czysto zarobił 220 milionów dolarów i jego twórcy chętnie pokusiliby się o część drugą kinowego hitu. Do tego jednak nie doszło, bo Ferrell nie był zainteresowany udziałem w filmie.

#5. Lady Gaga zrezygnowała z gaży w wysokości miliona dolarów, bo nie chciała dać koncertu na zjeździe republikanów

Piosenkarki nikomu specjalnie przestawiać nie trzeba. W 2012 roku została zaproszona do wystąpienia na zjeździe Partii Republikańskiej. Gaża artystki miała wynieść okrągły milion dolarów. A ponieważ Lady Gaga jest znana z licznych działań charytatywnych, to obiecano, że dodatkowo 150 000 dolarów trafi na schronisko dla ofiar przemocy domowej. Piosenkarka znana ze swoich liberalnych poglądów odrzuciła propozycję występu, a by schronisko nie było stratne, to wpłaciła na nie 150 000 dolarów z własnych pieniędzy. Dorzucając jeszcze skromne 50 000 dolarów ekstra.

#6. Christian Bale mógłby zarobić 50 milionów dolarów, gdyby zgodził się na czwarty film o Batmanie

Trylogia „Mroczny Rycerz” była, co tu dużo mówić, kasowym przebojem. Przychody jakie przyniosła to oszałamiające 2,4 miliarda dolarów. Odtwórca roli Batmana, czyli Christian Bale, zarobił na trzech filmach 54 miliony dolarów. Warner Bros. zaproponował mu więc drugie tyle za udział w czwartym filmie. Aktor odmówił, argumentując, że reżyser Christopher Nolan zawsze widział te filmy jako trylogię i on wolę reżysera uszanuje.

#7. Milion dolarów nie wystarczył, aby członkowie zespołu ZZ Top zgolili swoje brody na potrzeby reklamy

ZZ Top to znany na całym świecie amerykański zespół rockowy, który powstał w 1969 roku i działa do dziś. Sprzedali oni 25 milionów płyt i znajdują się na liście 100 najlepiej sprzedających się artystów w Stanach Zjednoczonych. Dwóch członków grupy, Billy Gibbons i Dusty Hill, zdecydowało się zmienić swój wizerunek w latach 70. i zapuściło swoje ikoniczne brody. W latach 80. firma Gillette zaproponowała im milion dolarów w zamian za zgolenie pokaźnego zarostu. Artyści odmówili.

#8. Michael Keaton odrzucił 15 milionów dolarów za udział w filmie „Batman i Robin”, ponieważ nie podobał mu się scenariusz

Keaton zyskał sławę dzięki rolom Batmana w filmach Tima Burtona. Za pierwszy film zgarnął 5 milionów dolarów, za kolejny 10 milionów. W planach był trzeci film z udziałem aktora, ten jednak odmówił. Powód był prosty - nie spodobało mu się to, co przeczytał w scenariuszu. Poprzednie filmy miały mroczny klimat i Keaton je za to uwielbiał. Niestety Warner Bros. nie był zadowolony z wyników finansowych z drugiego filmu z udziałem Michaela i postanowił nakręcić coś lżejszego. Nie spodobało się to ani Keatonowi, ani Burtonowi, którzy zrezygnowali z projektu o nazwie Batman i Robin.

#9. Beatlesom zaoferowano 50 milionów dolarów za koncert - ci odmówili

The Beatles to legendarny zespół rockowy założony w Anglii w 1960 roku. Grupa zajmuje pierwsze miejsce w ilości sprzedanych płyt. Sprzedało się ich ponad 600 milionów. Zespół rozpadł się w roku 1970. Wszyscy chcieli, by zespół powrócił na chociaż jeden koncert. Niejaki Bill Sargent zaoferował artystom 10 milionów dolarów za zjednoczenie się i danie jednego koncertu w 1974 roku. 16 stycznia 1976 roku stawka urosła do 30 milionów dolarów, a w zaledwie miesiąc później został podbita do 50 milionów. Muzycy odmówili. Powodem odmowy było to, że przed koncertem Sargent miał pociąć rekina na oczach publiczności. Ten pomysł nie przypadł chłopakom z The Beatles do gustu.

#10. Twórca „Breaking Bad” odrzucił propozycję zarobienia 75 milionów dolarów

„Breaking Bad” - tego fenomenu nikomu chyba przedstawiać nie trzeba. Serial liczy 62 odcinki i jest to odniesienie do liczby atomowej samaru, używanego w leczeniu raka. Głównym bohaterem serialu jest nauczyciel chemii, który ma raka płuc, więc jest to nawiązanie oczywiste. I to był główny powód, dla którego twórca i producent serialu, Vince Gilligan, odmówił 75 milionów dolarów, które oferowano mu za nakręcenie dodatkowych trzech odcinków w ostatnim sezonie. Ponieważ produkcja jednego odcinka kosztowała średnio 3,5 miliona dolarów, a Gilliganowi powiedziano, że pieniądze, które zostaną, są jego, to była to naprawdę kusząca propozycja. Ale wiązało się to z napisaniem od nowa zakończenia, ponieważ gdy Vince otrzymał propozycję, praktycznie wszyscy główni bohaterowie byli martwi. Więc Vince zostawił wszystko jak jest, a za propozycję podziękował.

#11. Jodie Foster nie chciała zagrać w sequelu „Milczenia owiec”, chociaż zaoferowano jej 15 milionów dolarów

Jodie Foster mówi otwarcie, że jedną z jej ulubionych ról była stażystka FBI Clarice Starling w filmie „Milczenie owiec”. Film jest genialny, został doceniony przez widzów i krytyków, a aktorzy odtwarzający główne role, czyli Anthony Hopkins i Jodie Foster, zagrali je naprawdę genialnie. Zresztą oboje za swe role dostali po Oscarze. Dlaczego więc Foster zrezygnowała z sequela? Przeczytała ona powieść, na której oparty byłby drugi film i aktorce nie spodobał się postać, którą miała zagrać.

#12. Sean Connery mógłby zarobić 450 milionów dolarów, gdyby wcielił się w rolę Gandalfa

Nieodżałowany Sean Connery. Pierwszy Bond, Henry Jones, czy Juan Sanchez Villa-Lobos Ramirez z „Nieśmiertelnego”. Lista hitów filmowych, w których grał Connery jest naprawdę długa. Dlatego też Peter Jackson w roli Gandalfa widział tylko i wyłącznie charyzmatycznego Szkota. Z tym że ten charyzmatyczny Szkot przeczytał scenariusz do filmu, a następnie Tolkienowską trylogię „Władcy Pierścieni” i z rozbrajającą szczerością oznajmił Jacksonowi, że nic z tego nie rozumie. Nie skusiło go 6 milionów dolarów za każdy film z trylogii, ani nawet 15% udziałów w zyskach z trylogii (szacowane na 450 milionów dolarów). Po tym, jak film wszedł na ekrany kin (z Ianem McKellenem jako Gandalfem), Sean obejrzał go i powiedział... że nadal nic z tego nie rozumie, choć przyznał, że McKellen zagrał tam brawurowo, jak na rolę w filmie, który jest prawdopodobnie niezrozumiały i dla samego McKellena.

#13. James Arthur odrzucił 346 000 dolarów za udział w Big Brother Celebrity

Zwycięzca X Factor z 2012 roku po zerwaniu kontraktu z wytwórnią płytową rozpaczliwie potrzebował pieniędzy. Więc gdy na horyzoncie pojawiła się okazja do szybkiego przytulenia 250 000 funtów, muzyk nie wahał się ani chwili. I propozycję odrzucił. Nie chciał być postrzegany jako sprzedawczyk i chciał żyć i zarabiać tylko z muzyki. Decyzja okazała się być dobrą decyzją. Muzyk wyszedł z finansowych kłopotów i ma kontrakt z kolejną wytwórnią płytową, nagrywa piosenki i wydaje płyty. I nie narzeka na brak pieniędzy.

#14. Matt Damon odrzucił 278 milionów dolarów, nie przyjmując roli w „Avatarze”

„Avatar” przez długie lata był najbardziej dochodowym filmem wszech czasów. Obecnie został pokonany przez „Avengers: Koniec gry”. James Cameron zaproponował Damonowi rolę w swoim nowym dziele w zamian za 10% udziałów z zysków filmu. Damon upierał się przy konkretnej kwocie (chodzą słuchy, że zażyczył sobie 50 milionów dolarów). Panowie nie dogadali się, Damon zrezygnował z udziału w filmie, tłumacząc to tym, że w tym czasie musi się skupić nad grą w „Ultimatum Bourne'a” i te dwa filmy mogłyby ze sobą kolidować. A tak naprawdę to obraził się na Camerona, że ten okazał się sknerą. Problem w tym, że te 10% to obecnie 278 milionów dolarów i kwota ta ciągle rośnie. Good deal, Matt.

#15. Keanu Reeves odmówił udziału w „Speed 2: Wyścig z czasem” i tym samym odrzucił gażę w wysokości 12 milionów dolarów

Wiadomo, że Keanu wielką gwiazdą jest. I przy okazji wspaniałym człowiekiem. I ten z kolei ma nosa do filmów. „Speed: Niebezpieczna prędkość” to kasowy hicior, który przyniósł 350 milionów czystego zysku, a świat po jego pokazie pokochał Reevesa. Szybko zdecydowano się, by nakręcić drugą część. Keanu po przeczytaniu scenariusza odmówił udziału w filmie. Nie skusiły go te 12 milionów dolarów. I słusznie, bo druga cześć okazała się gniotem jakich mało i została zjechana przez krytyków i widzów.

#16. Kim Kardashian i Kanye West odrzucili ofertę wartą 3 miliony dolarów za zrobienie zdjęcia ich nowo narodzonej córki

Kiedy celebrytka Kim Kardashian i raper Kanye West doczekali się swojego pierwszego dziecka, mnóstwo magazynów oferowało im kwoty dochodzące do 3 milionów dolarów w zamian za publikację jako pierwsi zdjęcia córki słynnej pary. Kanye stanowczo odrzucał każdą ofertę mówiąc, że dziecko jest ich, a nie Ameryki.

#17. Katie Holmes odmówiła roli Buffy w serialu „Buffy: Postrach wampirów” i tym samym zrezygnowała z 15 milionów dolarów

Aktorka zyskała sławę dzięki udziałowi w filmie „Batman: Początek”. Ale sporo wcześniej zaproponowano jej rolę w serialu „Buffy: Postrach wampirów”. Aktorka odmówiła, gdyż stwierdziła, że serial bardzo by jej utrudnił naukę w szkole średniej, którą planowała ukończyć. Sarah Michelle, która rolę przyjęła, zgarnęła za nią 15 milionów dolarów.

#18. Dave Chappelle odrzucił 50 milionów dolarów

Dave to standuper. Wraz z Nealem Brennanem nagrywali oni w latach 2003–2006 program rozrywkowy „Chappelle's Show”. Powstały dwa pełne sezony, a trzeci sezon to tylko trzy odcinki niepublikowanych w poprzednich sezonach treści. Chappelle stwierdził, że jest wypalony zawodowo i zrezygnował z prowadzenia show. Nie przekonało go nawet 50 milionów dolarów, jakie mu proponowano.

#19. Shaquille O'Neal nie lubi kawy, więc odmówił inwestowania w Starbucks

Shaquille O'Neal to były amerykański koszykarz, uważany za jednego z najlepszych koszykarzy wszech czasów. Jest nie tylko dobrym sportowcem, ale także sprytnym biznesmenem, inwestującym w firmy takie jak Apple i PepsiCo. Ale nawet i takim ludziom zdarzają się wpadki. W 1993 roku jego agent Howard Shultz zasugerował, aby Shaquille O'Neal zainwestował w Starbucks. Shaquille odpowiedział, że to chory pomysł, że czarni kawy nie piją i że sieć kawiarni dość szybko padnie. Nie padła, a Shaquille mógł być bogatszy o kilkaset milionów dolarów.

#20. The Smiths zaproponowano 5 milionów dolarów w zamian za reaktywację zespołu na jeden występ na festiwalu sztuki i muzyki w Coachella Valley, ale odmówili

The Smiths to popularny w Wielkiej Brytanii w latach 80. zespół rockowy. Grupa istniała w latach 1982-87. Po jego rozpadzie muzycy mieli wiele propozycji, by grupę reaktywować, ale zawsze odmawiali. W 2006 roku The Smiths otrzymali ofertę ponownego zejścia się na jeden dzień na scenie Coachella Valley Arts & Music Festival. Oferta to 5 milionów dolarów i nawet ta kwota ich nie przekonała. Wokalista grupy Morrissey powiedział, że pieniądze to nie wszystko. Bo jest wiadome, że pomiędzy Morrisseyem a gitarzystą Marrem dochodziło do spięć i panowie się ostro pokłócili i się na siebie śmiertelnie obrazili. Dlatego też stwierdzili, że nie ma szans na reaktywację, bo śmiertelna obraza to śmiertelna obraza.

#21. Hulk Hogan przegapił okazję, by zarobić ponad 200 milionów dolarów, gdyż nie postawił na grilla

Hulk Hogan to legenda wrestlingu, a także całkiem niezły aktor. W czasach ogromnej popularności aktora znane firmy chciały, by ten reklamował ich produkty. Zgłosiły się do niego firmy produkujące maszyny do klopsików oraz grille. Hulk wybrał reklamowanie maszyny do klopsików. Natomiast bokser George Foreman zaczął reklamować grille. Grille sygnowane przez Foremana zaczęły się sprzedawać świetnie, George przytulił 200 milionów dolarów, a Hulk pozostał z klopsikami.

#22. Emily Browning odmówiła wzięcia udziału w przesłuchaniu do „Zmierzchu”, przez co koło nosa przeszło jej 40 milionów dolarów

Emily Browning to australijska aktorka. Stała się rozpoznawalna w 2002 roku po horrorze „Ghost Ship”, w którym występowała. Stephenie Meyer to autorka książek z serii „Zmierzch”. Uważała ona Emily za idealną Bellę. Wytwórnia filmowa zaproponowała Emily casting, ale ta odmówiła, bo nie była pewna, czy nadal chce być aktorką, a „Zmierzch” zapowiadał się na co najmniej trzy filmy, więc Emily odmówiła. Rolę dostała Kristen Stewart, a film, który ukazał się w roku 2008, uczynił z niej mega gwiazdę i przyniósł jej nie tylko 40 milionów dolarów, ale także w roku 2012, po nakręceniu piątego filmu z serii „Zmierzch”, Kristen stała się najlepiej zarabiającą aktorką.

#23. Ja Rule wymigał się od roli w „Za szybcy, za wściekli”. Koło nosa przeszło mu 500 000 dolarów

Ja Rule to amerykański raper. Wydał siedem albumów i sprzedał ponad 30 milionów płyt na całym świecie. Jest także aktorem. Jednym z jego pierwszych filmów był film „Szybcy i wściekli”, w którym zagrał drugoplanową rolę i dostał za to 15 000 dolarów. John Singleton chciał zaoferować Ja Rule tę samą rolę w filmie „Za szybcy, za wściekli”, ale Ja Rule się wymigał, twierdząc, że udział w takim filmie nie jest szczytem jego marzeń. Rolę przejął Ludacris, który zainkasował za nią 500 000 dolarów, a „Za szybcy, za wściekli” zyskali miano filmu kultowego.

#24. Pamela Anderson wybrała „Słoneczny patrol” zamiast „Archiwum X” i nie zarobiła milionów dolarów

Pameli przedstawiać nie trzeba. Ale nie każdy wie, że rola Dany Scully była pisana specjalnie dla Pameli, ale że Pam grała już wtedy w „Słonecznym patrolu”, to odrzuciła propozycję zagrania agentki, bo jak twierdziła, nie widzi przyszłości dla tego serialu o ufoludkach. Danę zagrała Gillian Anderson i ta rola przyniosła jej sławę i pieniądze. Pamela w „Słonecznym patrolu” zarobiła 12 milionów dolarów. Za to Gillian na „Archiwum X” zarobiła... 40 milionów dolarów. Więc jeśli idzie o Pam, to była słaba decyzja. Bo jak się okazuje, filmy o ufoludkach sprzedają się dobrze.

#25. Bruce Willis nie zagrał w filmie „Niezniszczalni 3”, bo chciał więcej kasy

Bruce to legenda kina. Zagrał w ponad 100 filmach i chyba sodówa uderzyła mu do głowy. Zagrał on epizodyczną rolę w filmie „Niezniszczalni 2” i w następnej części także miał propozycję zagrania. Nagrania z jego udziałem trwałyby 4 dni, a gaża za owe 4 dni wynosiła... 3 miliony dolarów. Bruce powiedział, że się ceni milion za dzień i zażądał 4 milionów. Ekipa filmowa nie wyraziła na to zgody i tak oto Bruce nie wystąpił w filmie i nie zainkasował 3 milionów dolarów za 4 dni fuchy.
19

Oglądany: 57281x | Komentarzy: 55 | Okejek: 167 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

05.05

04.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało