Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Deweloper sugeruje, że "patodeweloperkę" krytykują tylko osoby, których nie stać na mieszkanie w mieście

89 232  
295   228  
W dzisiejszym odcinku o Białorusince, która przeprowadziła się do Polski. Jak jej się tu żyje i co myśli o Polakach?

#1. Parafia krytykuje młode rodziny, które prawie wcale nie płacą na kościół

photo-1555696958-c5049b866f6f?ixid=MXwxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHw%3D&ixlib=rb-1.2.1&auto=format&fit=crop&w=967&q=80

Parafia w Złotoryi przeprowadziła wśród wiernych zbiórkę funduszy na spłatę długu w związku z remontem świątyni. Z opublikowanych danych wynika, że zaledwie 0,1% osób w wieku 20-29 lat wpłaciło pieniądze, podczas gdy wśród osób 61+ zbiórkę wsparło 45%. Na stronie parafii pojawiła się kąśliwa uwaga pod adresem "młodych rodzin":
Z tych statystyk wynika, że parafia nie może liczyć na młode rodziny, które najdłużej będą korzystały z tej świątyni, a niestety nie angażują się lub w niewielkim procencie angażują się w sprawy remontów i utrzymania parafii.

Całe sprawozdanie można przeczytać tutaj.

#2. Seksuolog twierdzi, że heteroseksualni mężczyźni mogą uprawiać seks z innymi mężczyznami i nie być gejami

https%3A%2F%2Fs3-images.ladbible.com%2Fs3%2Fcontent%2Fee1079c9603c3da598bd8f6ff9cad894.png

Dr Joe Kort opublikował na TikToku filmik, w którym przekonuje, że jeśli dwaj mężczyźni uprawiają ze sobą seks, to wcale nie musi to oznaczać, że są homoseksualni. Zasugerował, że może chodzić o narcyzm:
Ogólnie rzecz biorąc, mężczyźni uprawiają bardziej transakcyjny seks, a kobiety na ogół nie. Seks mężczyzn jest uprzedmiotowiony. Chodzi w nim tylko o akt, o to, by sobie ulżyć. (...) Heteroseksualny mężczyzna, który uprawia seks z innym mężczyzną, czerpie przyjemność ze świadomości, że podoba się partnerowi. Myśli tylko o sobie. (...) Heteroseksualni mężczyźni nie czują pociągu do mężczyzn. Czują pociąg do seksu z mężczyznami.

Filmik można obejrzeć tutaj.

#3. Senyszyn miażdży Obajtka, który usprawiedliwia przeklinanie zespołem Tourette'a

69dd3931c3d287c0061b64086f1de97f.jpg

Niedawno "Gazeta Wyborcza" opublikowała tzw. taśmy Obajtka. Na nagraniu słychać, jak podczas rozmowy ówczesny wójt Pcimia Daniel Obajtek nieustannie przeklinał. "Wiadomości" TVP stanęły w obronie obecnego prezesa PKN Orlen, twierdząc, że częste przeklinanie to objaw syndromu Tourette'a. Na te rewelacje natychmiast zareagowało Polskie Stowarzyszenie Syndromu Tourette'a:
Koprolalia, czyli przymus wypowiadania wulgaryzmów, jest jednym z najrzadziej występujących tików, zazwyczaj też nie jest jedynym objawem choroby. Dotyka on 5-10 proc. osób chorych na zespół Tourette'a. Jest to tik ciężki, stanowiący dla chorego dużą trudność w codziennym funkcjonowaniu, a także źródło frustracji i cierpienia psychicznego. (...) Tylko niewielki odsetek osób z zespołem Tourette'a ma koprolalię. Osoby cierpiące na zaburzenia tikowe, tak jak i pozostali część społeczeństwa, mogą przeklinać także intencjonalnie. Nie można każdego przekleństwa tłumaczyć tikami. Przekleństwa wypowiadane przez osoby niedotknięte koprolalią są objawem braku kultury osobistej, a nie zespołu Tourette’a.

Swoje trzy grosze dołożyła także prof. Joanna Senyszyn:
Skończone chamy bardzo rzadko, jeśli w ogóle, cierpią na zespół Tourette'a. Obajtek może i jest chory na głowę, ale taśmy pokazują syndrom menela spod budki z piwem.

Treść oświadczenia Stowarzyszenia dostępna tutaj.

#4. Deweloper sugeruje, że "patodeweloperkę" krytykują tylko osoby, których nie stać na mieszkanie w mieście

28a5af_main.jpg

Józef Wojciechowski to właściciel J.W. Construction - firmy zajmującej się budowaniem kontrowersyjnego osiedla Bliska Wola w Warszawie, które na zdjęciach bardziej przypomina zatłoczone azjatyckie miasta niż stolicę Polski. Mężczyzna sugeruje, że zapotrzebowanie na mikromieszkania jest w naszym kraju ogromne, a krytykują tylko ci, których na nie nie stać:
Dzisiaj w Polsce jest około 11 milionów osób urodzonych w latach 1980-2000. To pokolenie, jak wynika z badań, nie marzy o domu na przedmieściach czy mieszkaniu o powierzchni 80 m kw. (...) Dużo chętniej niż pozostałe grupy wiekowe decyduje się na wynajem, bo chce być przede wszystkim mobilne. Z drugiej strony, według ekspertów, wciąż ma silną potrzebę posiadania mieszkania na własność, ale w lepszej lokalizacji, za cenę małego metrażu. Nie bez znaczenia są koszty utrzymania – czynsz, im większy lokal, tym wyższe koszty. (...) Budując małe mieszkania, do zakupu przez lokatorów lub inwestorów kupujących mieszkania na wynajem, deweloperzy odpowiadają na zapotrzebowanie. (...) Setki osób kupiły już lokale w tym budynku, a tysiące w sąsiadującym z nim osiedlu. Mieszkańcy mają bardzo dobrą opinię o Bliskiej Woli. Zwłaszcza ci, którzy podróżują po świecie, znają światowe metropolie. Mam wrażenie, że krytyka płynie przede wszystkim od tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na mieszkanie w mieście, których nie stać na taki wybór.

Całe oświadczenie Józefa Wojciechowskiego dostępne tutaj.

#5. Profesor twierdzi, że przedsiębiorcy, którzy narzekają na swój los, powinni zacząć produkować maski, by mieć z czego żyć


Andrzej Horban zasłynął już kilkoma ciekawymi wypowiedziami na temat pandemii. W styczniu pisaliśmy o jego stwierdzeniu, iż młodzi ludzie powinni jak najczęściej chorować na COVID-19, bo dla nich "to zwykły katar". Teraz profesor postanowił zasugerować przedsiębiorcom, co powinni robić w sytuacji, gdy padają ich biznesy:
To trochę jest żenująca sytuacja, jeżeli w kraju 40-milionym nie jesteśmy w stanie wyprodukować własnych masek. Musimy korzystać z masek produkowanych za granicą. Od roku jest epidemia i troszeczkę tutaj bym [apelował] do wszystkich, do panów przedsiębiorców, którzy mówią, że nie mają z czego żyć, a gdyby się wzięli za produkcję masek, to mieliby z czego żyć.

Polecamy też wypowiedź Horbana na temat zamknięcia siłowni - tutaj (podpunkt #2).

#6. Julia z Białorusi chwali Polaków i cieszy się, że tu mieszka

maxresdefault.jpg

Pewna Białorusinka opublikowała na YouTube filmik, w którym opowiada o tym, jak jej się żyje w naszym kraju. Co ciekawe, Julia wypowiada się o Polakach w samych superlatywach:
Na Białorusi dawaliśmy wszystkim łapówki z wdzięczności, że coś zrobili lub załatwili. Polacy są aktywni fizycznie i bardzo pomocni. Są otwarci i często zapraszają na wspólny obiad. Cieszę się, że moje córeczki będą dorastały wśród wolnych ludzi, pełnych solidarności.

Całe nagranie dostępne poniżej:

https://youtu.be/Roj_IiMvZg0

>>> Ostatnio pisaliśmy o mamuśce z OnlyFans

9

Oglądany: 89232x | Komentarzy: 228 | Okejek: 295 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

02.02

01.02

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało