Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najdziksze newsy tygodnia - napisał swojej eks, że jest kretynką i to był początek jego kłopotów

99 469  
356   129  
Dzisiaj o pobieraniu wymazów na covid z ostatniego miejsca, z którego chciałoby się mieć pobrany wymaz na covid, a także o emeryturze dla policyjnych zwierząt oraz niebezpieczeństwach płynących z uzbrajania koguta w nóż.

#1. Kogut zmuszany do udziału w nielegalnych walkach zabił swojego właściciela

l_18818522f021cbe1.jpg

Kogut to broń obosieczna – szczególnie gdy wyposaży się go w ostrze, o czym przekonał się pewien miłośnik tarmoszącego się drobiu ze wsi Lothunur w indyjskim stanie Telangana. Zwierzę śmiertelnie raniło swojego właściciela, gdy ten próbował je schwytać po jednej z nielegalnie organizowanych walk. Kogut stanowił ulepszoną wersję siebie dzięki doczepionym do pazurów ostrzom, które miały zwiększyć widowiskowość walki. No i się zwiększyły. Spłoszony kogut zranił swojego właściciela w pachwinę, a ten wykrwawił się na śmierć. Na miejsce przyjechała policja, która rozpoczęła poszukiwania organizatorów nielegalnej walki.

#2. Japończycy poprosili Chińczyków o niepobieranie od japońskich obywateli wymazu na covid z odbytu

l_18818591b4855c82.jpg

Jeśli jesteś obywatelem Japonii, to w Chinach mogą ci zrobić z dupy covid średniowiecza. Ale nie bój się – władze Japonii działają już w tym temacie. Część obywateli Kraju Kwitnącej Wiśni zaczęła skarżyć się na metody Chińczyków dotyczące polityki wjazdu obcokrajowców do Chin. W dobie pandemii koronawirusa podróżowanie i tak stało się wystarczająco utrudnione, ale Chińczycy dodali do niego element wstydu poprzez pobieranie próbek do badań na covid z odbytu osoby odwiedzającej Chiny. Szef gabinetu premiera Japonii zainterweniował w tej sprawie i za pośrednictwem ambasady Japonii w Pekinie poprosił Chińczyków o stosowanie bardziej sprawdzonych, ale za to mniej penetrujących godność człowieka rozwiązań.

#3. Mieszkanka Teksasu otrzymała rachunek za prąd na prawie 10 tysięcy dolarów, więc pozwała dostawcę prądu na miliard dolarów

l_188185675006bab3.jpg

Lisa Khoury, podobnie jak tysiące mieszkańców Teksasu, padła ostatnio ofiarą ostrego ataku zimy. W wielu miejscach stanu brakowało prądu, a przerwy w dostawach ciągnęły się przez wiele dni. Cena braku przygotowań na taką sytuację okazuje się jeszcze wyższa, niż można było początkowo sądzić, ponieważ mieszkańcy Teksasu zaczęli otrzymywać rachunki za prąd na grube tysiące dolarów. Khoury należy do grona takich osób. Kobieta otrzymała rachunek na 9400 dolarów, ale nie zamierza go płacić, ponieważ uważa, że jej dostawca prądu wykorzystał trudną sytuację mieszkańców i narzucił im potężną marżę. Khoury zamierza pozwać firmę Griddy Energy na łączną kwotę miliarda dolarów i ma nadzieję, że inni mieszkańcy stanu się do niej przyłączą. Firma z kolei tłumaczy, że kwota na rachunku wynika z planu taryfowego Khoury, który zakłada, że cena jest naliczana w oparciu o zużycie prądu i jego aktualne ceny rynkowe.

#4. Zwierzęta służące w policji otrzymają opiekę do końca życia po zakończeniu służby

l_1881854feb354774.jpg

Psy i konie pełniące służbę w polskiej policji mogą spać spokojnie. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało projekt ustawy, która zapewni tym zwierzętom godziwą emeryturę. Ustawa będzie regulować takie kwestie, jak określenie zakresu obowiązków opiekuna, pokrywanie kosztów wyżywienia, zwrot kosztów za badania medyczne czy zdefiniowanie sposobu opieki nad emerytowanymi zwierzętami. Pierwszeństwo opieki nad zwierzęciem będzie miał jego dotychczasowy opiekun, zaś samo zwierzę pozostanie w swojej dotychczasowej jednostce. Obecnie w policji służy około tysiąca psów i koni.

#5. Mężczyzna szturmujący Kapitol napisał swojej byłej dziewczynie, że jest kretynką, więc dziewczyna wydała go policji

l_188185523838b725.jpg

Richard Michetti czeka na decyzję sądu w sprawie swojego udziału w szturmie na Kapitol na początku stycznia. Możliwe, że mieszkańcowi stanu Pensylwania upiekłoby się, ale Michetti nie potrafił w trakcie najazdu na siedzibę amerykańskiego parlamentu powstrzymać się od uświadamiania swojej byłej dziewczyny, że wybory prezydenckie w USA sfałszowano. W wiadomościach wysłanych kobiecie Michetti napisał między innymi:
Jeśli nie widzisz, że wybory zostały sfałszowane, to jesteś kretynką.
To oczywiste, że nie powinno się wyzywać osoby, która mogłaby donieść na ciebie policji, gdy bierzesz udział w zamachu stanu. A jednak Michetti nie ogarnął tak prostej rzeczy, choć uważa, że wystarczyło mu mocy obliczeniowej, by odkryć wielki spisek na szczeblu rządowym.

#6. Pasażerka samolotu uderzyła stewardessę, która poprosiła pasażerkę o nałożenie maseczki

l_1881857eeed19fe6.jpg

Ponad dwudziestu siedmiu tysięcy dolarów żąda od jednej z pasażerek linii Delta Air Lines Federalna Administracja Lotnictwa (FAA). Amerykański organ nadzoru lotniczego nałożył na kobietę karę w związku ze zdarzeniem, do którego doszło na pokładzie jednego z samolotów odlatujących z Miami do Atlanty. Kobieta podróżowała ze swoim partnerem, a gdy jedna ze stewardess poprosiła dwójkę o zapięcie pasów i nałożenie maseczek, doszło do awantury, w trakcie której pasażerka miała uderzyć stewardessę w twarz. Piloci cofnęli maszynę znajdującą się jeszcze na płycie lotniska z powrotem do bramek, a podróżujących awanturników wyproszono z samolotu. Napastniczka ma 30 dni na odniesienie się do decyzji FAA.

Na szczęście na poprzedni odcinek newsów nie trzeba czekać w ogóle – wystarczy wejść tutaj, teraz.

9

Oglądany: 99469x | Komentarzy: 129 | Okejek: 356 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

23.10

22.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało