Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najdziksze newsy tygodnia – kara więzienia za idiotyczne wyzwanie na TikToku

94 849  
301   49  
Iran to przykład państwa, które wzorowo przestrzega przepisów prawa, a w Indiach policja wydaje sprawiedliwe decyzje. Z kolei w Arizonie postanowiono zrobić porządek z mistrzami, którzy naoglądali się za dużo TikToka. Te i inne newsy już w najnowszym odcinku.

#1. Indyjska policja kazała miejscowemu kochasiowi poświęcać tyle samo uwagi żonie i kochance

1880652ac8a39805.jpg

Salomonowy wyrok wydała policja indyjskiego miasta Ranchi w sprawie Rajesha Mahato. Mężczyzna miał spędzać trzy dni w tygodniu ze swoją żoną i dzieckiem, trzy – poświęcać swojej kochance, a jeden dzień w tygodniu mieć dla siebie. Żona Mahato zgłosiła sprawę na policję, gdy dowiedziała się o swojej konkurencji. Całą trójkę wezwano na posterunek, gdzie ustalono warunki spotkań i sporządzono odpowiednią umowę, którą zaakceptowały wszystkie strony. I gdy wydawało się, że wszyscy będą żyli jak pączki w maśle, Mahato miał dopuścić się aktów napastowania seksualnego na swojej dziewczynie, która zgłosiła sprawę odpowiednim służbom. Mahato uciekł, a sąd wystawił za nim list gończy.

#2. W Iranie powieszono ciało zmarłej kobiety

l_18806499ab436fb2.jpg

Jeśli chodzi o, ekhm, egzekwowanie prawa, to Iran nie ma sobie równych. W jednym z tamtejszych więzień na zachód od Teheranu powieszono kobietę – i to nic, że kobieta zmarła chwilę wcześniej na zawał serca. Zahra Esmaili miała zawisnąć na stryczku w związku z morderstwem własnego męża, wysoko postawionego funkcjonariusza irańskiego ministerstwa wywiadu. Prawnik kobiety poinformował o okolicznościach zdarzenia w usuniętym już poście na Facebooku. Omid Moradi napisał, że na wykonanie wyroku śmierci razem z jego klientką czekało 16 mężczyzn. Na widok kolejnych egzekucji Esmaili dostała zawału, ale przedwczesna śmierć kobiety nie powstrzymała władz więzienia przed dopilnowaniem wszelkich formalności i powieszeniem na stryczku jej martwego ciała.

#3. Część mieszkańców Teksasu zasila swoje domy samochodami

18806553b29ebad1_1.jpg

Przez Teksas przetacza się fala siarczystych mrozów, które pozbawiły ogromną część mieszkańców stanu elektryczności i ciepła. Zdesperowani i przemarznięci ludzie próbują sobie radzić na wszelkie sposoby, a walka ze skutkami ekstremalnej zimy idzie chyba najlepiej posiadaczom forda F150. Pełnowymiarowego pick-upa w wersji hybrydowej można za pomocą przewodów podłączyć do skrzynki przyłączeniowej i generować dzięki temu prąd w domu. Mimo swoich pokaźnych rozmiarów auto zużywa zaskakująco niewiele paliwa, a jego szczęśliwi posiadacze mogą pozwolić sobie nawet na takie ekstrawagancje jak kawa z ekspresu czy oglądanie telewizji. F150 wydaje przy tym mniej hałasu niż zwykły generator prądu.

#4. Mewa porwała fragment języka odgryzionego mężczyźnie przez nieznajomą kobietę

l_1880653e82c9ec96.jpg

Niekiedy bieg wypadków potrafi zaskoczyć nawet nas. James Mckenzie będzie musiał nauczyć się przeżuwania na nowo po zdarzeniu, do którego doszło na ulicach Edynburga w 2019 roku. Mężczyzna wdał się w awanturę z Bethany Ryan i przypłacił to utratą połowy języka. Nie wiadomo, o co poszło dwójce, ale w pewnym momencie Mckenzie i Ryan zaczęli się ze sobą kłócić. Gdy Mckenzie zbliżył się do kobiety, ta do niego nagle przylgnęła i zaczęła namiętnie całować. Oszołomiony Mckenzie nie zdążył zareagować, gdy 27-latka odgryzła mu język. Gdy zaatakowany bestialsko mężczyzna wypluł mierzący kilka centymetrów fragment mięśnia na ziemię, podleciała mewa i go zabrała, kradnąc całe show dla siebie. Mckenzie trafił do szpitala, gdzie resztki języka uratowano na tyle, na ile to możliwe, a Ryan stanęła przed sądem, gdzie niedawno usłyszała wyrok skazujący.

#5. Stan Arizona zakazał lizania produktów w sklepie

l_18806506d20ff503.jpg

„Wyzwanie na TikToku” – trzy słowa, na dźwięk których człowiek ma ochotę wziąć młotek i wyjaśnić jednemu z drugim, że nie do tego służy Internet. Władze amerykańskiego stanu Arizona zdecydowały się na podobny krok i uchwaliły prawo nakładające karę grzywny, a nawet więzienia na osoby, które zdecydują się wziąć udział w wyzwaniu polegającym na lizaniu produktów znajdujących się na półce sklepowej. Wyzwanie pojawiło się już w 2019 roku, ale nie wygasło jak typowa moda z internetu, a że w międzyczasie świat opanowała pandemia koronawirusa, to rozsiewanie swoich wydzielin zaczęło stanowić jeszcze większe zagrożenie zdrowia i życia. Osobie, która złamie prawo, grozi do 6 miesięcy pozbawienia wolności.

#6. Niedźwiedź ugryzł w tyłek kobietę, która załatwiała swoje potrzeby w wychodku

l_1880651bd34a7e34.jpg

Jeśli przy siadaniu na sedes ogarnia cię strach na myśl o wężu wychylającym łeb z wody i kąsającym cię w tyłek, ale zawsze tłumaczysz sobie, że to zupełnie irracjonalny strach, to pomyśl, że na Alasce takie rzeczy dzieją się naprawdę – tyle że w rolę węża wciela się niedźwiedź. Shannon Stevens wyjechała za miasto razem ze swoim bratem i jego dziewczyną. W pewnym momencie kobieta poczuła potrzebę i poszła do znajdującego się nieopodal wychodka. Robiąc to co słuszne, nagle poczuła ugryzienie w tyłek, po czym wybiegła z wychodka z krzykiem. Na miejsce przybiegł zaalarmowany brat kobiety, by sprawdzić, co się stało. Mężczyzna domyślał się tylko, o co może chodzić, gdy zastał swoją siostrę ze spuszczonymi spodniami, trzymającą goły tyłek w śniegu. Nie spodziewał się jednak, że zamiast wiewiórki albo innej norki zobaczy łeb niedźwiedzia wychylającego się z dziury. Rodzeństwo szybko uciekło do swojego schronienia i poinformowało o zdarzeniu służby, które przyznały, że pierwszy raz spotykają się z czymś takim.

W poprzednim odcinku też pisaliśmy o rozszalałych niedźwiedziach. Przypadek?
12

Oglądany: 94849x | Komentarzy: 49 | Okejek: 301 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało