Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Ludzie kolekcjonujący dziwne rzeczy chwalą się największymi perełkami, jakie posiadają

68 783  
177   75  
Jeśli chodzi o kolekcjonowanie i zbieractwo, to ogranicza nas tylko własna wyobraźnia. Kolekcjonować można przecież wszystko - od znaczków, przez gry komputerowe, na obrazach kończąc. Internauci postanowili pochwalić się perełkami ze swoich nietypowych kolekcji lub rzeczami, które zawsze chcieli zdobyć.

#1.

Zbieram stare sprzęty. Moim osobistym Świętym Graalem jest konsola do gier wideo Halcyon z 1985 roku. Wyprodukowano ją w bardzo niewielkiej ilości, a jeszcze mniej obecnych jest wciąż w sprzedaży i nie wylądowało jeszcze na wysypisku.

- starcabin_

#2.

Zbieram bilety z roller coasterów. Dzięki nim wiem, którymi kolejkami miałem okazję już się przejechać. Można więc raczej powiedzieć, że kolekcjonuję przeżycia, bowiem same bilety nie mają dla mnie największej wartości. Z moich najrzadszych przejazdów z pewnością mogę wymienić Ring Racer na torze Nurburgring w Niemczech. Ten punkt otwarty był dla publiczności tylko przez cztery dni w historii. Oprócz tego Twist Coaster Robin (Japonia, otwarty tylko przez kilka godzin) i Orphan Rocker (nie udało się go otworzyć dla wszystkich chętnych; szacuje się, że jeździły na nim cztery osoby).

- Alaeriia

#3.

Idealnie zachowana starożytna grecka (lub rzymska) moneta.

- theeCrawlingChaos

#4.

Oryginalny obraz namalowany przez Boba Rossa. W trakcie każdego ze swoich programów malował trzy różne dzieła. Prawie żadne z nich nie trafiło jednak do sprzedaży.

- edward_anastasio

#5.

Oryginalny komiks "Hulk vs Wolverine", gdzie Marvel wprowadził Wolverine'a jako pobocznego bohatera. Nigdy nie przypuszczano, że stanie się tak ważną częścią uniwersum.

- lookin4BEANSS

#6.

Nie zbieram winyli, ale ten jeden naprawdę kocham. Był sobie kiedyś taki zespół The Upholsterers. Tworzyli go Jack White i Brian Muldoon. Obydwoje byli kiedyś tapicerami, więc wpadli na świetny pomysł, aby ukryć jeden ze stworzonych przez siebie singli w... krześle. Wystarczyło zedrzeć obicie, aby znaleźć tam płytę. Na płytach pojawiło się tylko 100 kopii, a ja musiałem zniszczyć tylko 5 swoich krzeseł, aby znaleźć płytę. Chyba miałem spore szczęście.

- AllBadAnswers

#7.

Złoty kartridż z grą Nintendo World Championship na NES-a.

- Fezzic5

#8.

Zbierałam perfumy z wyższej półki. Wierzcie lub nie, ale jest naprawdę wiele klasyków, które są pożądane przez podobnych do mnie kolekcjonerów. Czasem nawet malutka buteleczka (5 ml) potrafi kosztować krocie i być bardzo trudna do zdobycia. Moim osobistym Świętym Graalem są perfumy, które przestano nagle produkować w 2011 lub 2012 roku, a następnie na chwilę wznowiono produkcję w 2016 roku, jednak można było je kupić tylko w Paryżu. Te perfumy to Iris Ganache by Guerlain.

- NicoleNicole1988

#9.

Black Lotus z pierwszej edycji kart Magic The Gathering w stanie idealnym.

- rxvirus

#10.

Ja zbieram rośliny i dla wielu podobnych do mnie kolekcjonerów Philodendron spiritus-sancti to absolutny Święty Graal. Jest on zagrożony wyginięciem w swoim naturalnym środowisku, więc większość z roślin, które wciąż są obecne na świecie, to rośliny w domach kolekcjonerów. Widziałam aukcje, na których te rośliny były sprzedawane za 10 tys. dolarów za małą szczepkę i znacznie więcej za dorosłe okazy. Jednak moim własnym Graalem jest variegated rhaphidophora tetrasperma.

- mmmatchaball

#11.

Action Comics #1 w stanie idealnym. Niestety nie mam go, jednak marzę o nim dniami i nocami. Wciąż poszukuję i wciąż nie mogę żadnego dostać.

- Devi1_May_Cry

#12.

Luger armii amerykańskiej. Stworzono tylko dwa egzemplarze, które miały być konkurencją dla 1911. Nikt nie wie, co się z nimi stało.

- Cav3tr0ll

#13.

Pierwsze wydanie "Carrie" od Stephena Kinga.

- 2leewhohot

#14.

Oryginalny Charizard z pierwszej edycji kart Pokemon.

- Gikie

#15.

Kolekcjonuję religijne rzeczy i dewocjonalia i zawsze chciałem mieć prawdziwy Święty Graal.

- dudebg

#16.

Pierwsze wydanie książki o Harrym Potterze z niektórymi obecnymi tam błędami.

- PrincessWaffleTO
28

Oglądany: 68783x | Komentarzy: 75 | Okejek: 177 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało