Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najdziksze newsy tygodnia - Rzuciła swojego chłopaka, a ten zaraz potem wygrał miliony na loterii

93 884  
310   130  
Dzisiaj o tym, że warto czasem się wstrzymać z rozstaniem, o heroicznej walce z nierównościami, ale też o ważnej lekcji rodzicielstwa.

#1. Hipopotamy Pablo Escobara zaczynają zagrażać miejscowej faunie i florze

1875007c16fc2853.jpg

Historia hipopotamów sprowadzonych do Kolumbii jako kaprys jednego z największych narkobaronów w historii jest dość dobrze znana. Mniejszą popularnością zaś cieszy się dalszy ciąg tego wątku, który nie dość, że trwa, choć samego Escobara zastrzelono w 1994 roku, to jeszcze rozwija się w niepokojący sposób. Kolumbijscy naukowcy ostrzegają, że populacja hipopotamów rozrasta się w tempie, które zagraża lokalnym ekosystemom i ich mieszkańcom. Mowa tu między innymi o zanieczyszczeniu wody pitnej odchodami hipopotamów i rozwijającymi się w nich cyjanobakteriami. Wcześniejsze próby przenoszenia hipopotamów nie zdały się na wiele, w związku z czym może zaistnieć konieczność odstrzału zwierząt.

#2. Mężczyzna otrzymał mandat za obrzucanie jajkami sloganów z treściami skierowanymi przeciwko społeczności LGBT

1875006da2fe8f02.jpg

Jadąc ulicami Bydgoszczy, Maciej Socha zauważył ludzi stojących z podejrzanym transparentem przy jednym z rond. Gdy Socha i jego partner podjechali bliżej, okazało się, że przy Rondzie Grunwaldzkim trwa pikieta aktywistów ruchu antyaborcyjnego. Uczestnicy pikiety trzymali slogan z treściami mówiącymi, że „LGBT chce uczyć dzieci pedofilii”, więc lekarz postanowił się z nimi skonfrontować. Mężczyzna zapytał stojących obok policjantów, dlaczego pozwalają na coś takiego, lecz w odpowiedzi usłyszał, że to „pikieta prorodzinna” i że liczba dopuszczalnych uczestników zgromadzenia nie przekracza pięciu osób. Socha udał się więc do pobliskiego sklepu, kupił opakowanie jajek i obrzucił nimi homofobiczny baner. W rezultacie policja ukarała mężczyznę mandatami za zaśmiecanie, tamowanie ruchu i oddalenie się od pojazdu – na łączną kwotę 850 zł. Socha mandatów nie przyjął.

#3. W ramach walki o równouprawnienie dziewczyna stworzyła talię kart, w której król nie jest już ważniejszy od królowej

187500971a98ed15.jpg

Kiedy naoglądasz się dokumentów na Netflixie i czujesz potrzebę robienia dobra, ale w przytułku dla bezdomnych za bardzo śmierdzi, rozwiązuj problemy pierwszego świata, nie ruszając się ze swojej kanapy. Indy Mellink wzięła się za dekonstrukcję hierarchii w kartach do gry, przytomnie wcześniej zauważając, że figura króla bije królową. To nie do pomyślenia w XXI wieku, więc 23-letnia Holenderka postanowiła coś z tym zrobić. Kombinowała, kombinowała i wykombinowała, że króla, królową i waleta można zastąpić złotem, srebrem i brązem. Po serii testów Mellink zauważyła, że karty cieszą się zainteresowaniem jej wybudzonych znajomych, którzy zaczęli nawet składać zamówienia na swoje zestawy kart. Wkrótce okazało się, że istnieje spore zapotrzebowanie na nieseksistowskie makao, które pozwoliło Mellink sprzedać już ponad 1500 zestawów kart.

#4. Złodziej ukradł samochód z dzieckiem, które matka zostawiła na tylnym siedzeniu, więc złodziej wrócił do matki i udzielił jej lekcji macierzyństwa

1875010547eda736.jpg

Porady rodzicielskie mogą nadejść z niespodziewanej strony, o czym przekonała się jedna z matek w amerykańskim stanie Oregon. Kobieta robiła zakupy w jednym ze sklepów spożywczych, gdy nagle podszedł do niej ewidentnie poruszony mężczyzna i zrugał od góry do dołu. Chwilę wcześniej mężczyzna ukradł stojącego przed sklepem SUV-a kobiety ze znajdującym się na tylnym siedzeniu 4-latkiem. Złodziejowi nie spodobało się, że kobieta zostawiła swojego syna bez opieki w otwartym samochodzie. Po wygłoszeniu swojej tyrady złodziej oddał kobiecie jej dziecko, po czym znowu wsiadł do SUV-a i odjechał.

#5. Krzysztof Stanowski wszedł w posiadanie kurtki Marcina Najmana

18750054857a6311.jpg

To niespodziewany epilog jednej z najdziwniejszych ustawek w historii polskiego… sportu (?). Przypomnijmy, że jakiś czas temu dziennikarz Krzysztof Stanowski ustawił się na solówkę z bokserem Marcinem Najmanem, na którą przyszedł tylko ten drugi, czym na stałe zapisał się w historii polskiej memografii. I choć człowiek łudził się, że Stanowski potrenuje i nie stchórzy przed kolejną odsłoną pojedynku, to epilog tej walki przekracza chyba wszelkie oczekiwania. Dziennikarz „Kanału Sportowego” wylicytował bowiem niebieską kurtkę, którą Najman oddał na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeden z najsłynniejszych artefaktów polskiego boksu został sprzedany za ponad 20 tysięcy złotych. Jego dalsze losy pozostają nieznane.

#6. Dziewczyna rzuciła chłopaka, a ten wkrótce potem wygrał miliony na loterii

18750088ea2256a4.jpg

To jest dopiero brak wyczucia chwili. Gdyby jedna z mieszkanek RPA zastanowiła się trochę dłużej nad swoją przyszłością, to może los podjąłby decyzję w jej imieniu. Tymczasem dziewczyna wolała wziąć sprawy w swoje ręce i zerwała ze swoim chłopakiem. Możliwe jednak, że stało się to przedwcześnie. Wkrótce po rozstaniu z dziewczyną trzydziestokilkulatek wygrał w loterii Powerball równowartość nieco ponad trzech milionów złotych i dziura w jego sercu po utracie ukochanej tak jakby trochę zmalała. W wywiadzie udzielonym miejscowym mediom mężczyzna zajmujący się na co dzień doradztwem finansowym powiedział, że większość kwoty zainwestuje, a część odda na cele charytatywne. Obiecał też kupić swojej byłej lodówkę i pralkę, żeby pokazać, że nie żywi do niej urazy.

Koniecznie też zobacz, do czego są zdolni mężczyźni, żeby dostać nudesa.

15

Oglądany: 93884x | Komentarzy: 130 | Okejek: 310 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało