Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Rzeczy, których nie widuje się na co dzień CXXIV - 52-letni Tony Hawk w akcji

88 541  
393   41  
Dzisiaj m.in. 52-letni Tony Hawk w akcji, cios mamuta sprzed 12 000 lat znaleziony na Syberii, wir pyłowy i erupcja wulkanu uchwycone w tym samym czasie, zatopione miasto w Chinach oraz podziemne miasto w Turcji odkryte przypadkiem.

#1. Kwiaty tej rośliny (Crotalaria cunninghamii) występującej w Australii przypominają kształtem małe ptaki#2. Rękojeść noża wykonana m.in. z szyszki
#3. 52-letni Tony Hawk wykonuje McTwista bez wylania mleka

03

#4. Koralowce na sztucznej czaszce - pochwalił się nimi jeden z użytkowników Reddita
#5. Gardens by the Bay (Ogrody nad Zatoką) w Singapurze#6. Robot do sortowania paczek

06

#7. Long Beach w Kalifornii w 1910 roku (zdjęcie koloryzowane)
#8. Ku Klux Klan prowadził dawniej sekcję dla dzieci zwaną Ku Klux Kiddies#9. Skrzydlaty złodziejaszek

09

#10. Końcówka długopisu podczas pisania
#11. Takin - ssak występujący we wschodnich Himalajach. Osiąga do 140 cm wysokości w kłębie i może ważyć nawet do 350 kg w przypadku samców#12. Wir pyłowy i erupcja wulkanu uchwycone w tym samym czasie

12

#13. List wysłany do żony przez jednego z ocalałych po ataku na Pearl Harbor
#14. Jaszczurka z podrodziny Hydrosaurinae
#15. Krokodyle potrafią galopować. Sztuki tej nie opanowały jednak kajmany, aligatory ani gawiale

15

#16. Figurka Jezusa pochłaniana przez drzewo na cmentarzu w Łupkowie w Bieszczadach. Zdjęcia dzieli 12 lat różnicy
#17. Funkcjonariusz Kevin Briggs - zwany także "Stróżem Golden Gate" - który w czasie swojej ponad 20-letniej służby w policji pomógł odwieść od popełnienia samobójstwa ponad 200 osóbTED Talk z panem Briggsem:

FILM

#18. Ciekawy rower na festiwalu Burning Man

18

#19. Derinkuyu (pl. Głęboka Studnia) to miasto w Środkowej Anatolii w Turcji, w prowincji Nevşehir, znane z wielopoziomowego, największego w Kapadocji podziemnego miasta
Podziemne miasto odkrył jeden z tamtejszych mieszkańców w 1963 roku, kiedy zburzył ścianę w swoim domu. Podziemia składają się z wielu poziomów, z których najniżej położone znajdują się na głębokości ok. 60 metrów. Cały kompleks mógłby pomieścić 20 000 mieszkańców razem z trzodą chlewną i zapasami jedzenia.

#20. Piramida z ludzi
#21. Zbliżenie na krew na końcu igły strzykawki

21

#22. "At Folsom Prison" to album Johnny’ego Casha nagrany na żywo 13 stycznia 1968 w czasie koncertu w więzieniu Folsom w Kalifornii
#23. Po lewej budynek, który przetrwał (w sensie: nie zawalił się w całości) wybuch bomby atomowej w Hiroszimie. Po prawej budynek, który przetrwał niedawną eksplozję w Bejrucie. Co je łączy?Obydwa zostały zaprojektowane przez Czechów.

Budynek po lewej, ze stalową kopułą, wykonany był z cegieł i betonu. W czasie eksplozji bomby znajdował się niemal dokładnie pod nią. Zaprojektowany był z myślą o przetrwaniu trzęsienia ziemi. Jego projektantem był Czech Jan Letzel, budowniczymi byli Japończycy.

Budynek po prawej wykonany z betonu zbrojonego to silos na zboże. Tutaj również projektantem był Czech, za budowę zaś odpowiadali Libańczycy. Podczas eksplozji silos był wypełniony zbożem, które prawdopodobnie pomogło zaabsorbować uderzenie.

#24. Euglossa dilemma - gatunek zielonej pszczoły występującej w Ameryce Południowej i Środkowej

24

#25. Otoczony drzewami drewniany kościółek z XVIII wieku, znajdujący się w wiosce Kućani w Serbii#26. Stosunek dwojga ludzi - eksponat z wystawy Körperwelten (pl. Cielesne światy) Gunthera von Hagena stworzony z prawdziwych ciał ludzi
#27. Zrzucanie kamery do 650-metrowego odwiertu na Antarktydzie

27

#28. Zabytkowy karawan z XVIII wieku z Drezna
#29. Cios mamuta sprzed 12 000 lat znaleziony na Syberii
#30. Płaszczka pożerająca rybę

30

#31. Shi Cheng (pl. Lwie Miasto) to starożytne miasto, założone w okresie wschodniej dynastii Han ok. roku 208
Nazwa miasta wywodzi się od wzniesienia, pod którym leżało - Wu Shi, dosł. Góra Pięciu Lwów. W 1959, w wyniku budowy sztucznego jeziora Qiandao Hu przesiedlono ok. 290 tys. lokalnych mieszkańców, a miasto zostało w całości zatopione. Obecnie znajduje się na głębokości 25-40 m i jest udostępnione do badań płetwonurkom i nazwane Nową Atlantydą.

A wiecie, że na Joe Monster dawno temu była taka zasada: "Tu się pomaga". I nic się w tej kwestii nie zmieniło. Dlatego jeśli chcesz, to dorzuć grosika do naszej Joe Monsterowej skarbonki. Pomóżmy dzieciakom, bo pomagać warto! Każda złotówka jest cenna.

W poprzednim odcinku: Usuwanie pasożyta z osy

3

Oglądany: 88541x | Komentarzy: 41 | Okejek: 393 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało