Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Twitch usuwa emotkę z powodu wtargnięcia do Kapitolu - W co jest grane?

41 542  
137   33  
W dzisiejszym odcinku poznamy najlepszą grę 2020 roku według serwisu Metacritic, sprawdzimy, co Twitch postanowił zrobić po wielkim szturmie na Kapitol, oraz przekonamy się, która gra mobilna zarobiła najwięcej.

#1. Twórcy The Medium prezentują 15-minutowy gameplay z gry


Premiera gry The Medium od krakowskiego studia Bloober Team wprawdzie przesunęła się nieco w czasie, jednak miejmy nadzieję, że to lekkie opóźnienie wyjdzie jej tylko na dobre, a wiele na to wskazuje. Twórcy zaprezentowali ostatnio 15-minutowy gameplay z gry, na którym możemy między innymi zobaczyć, jak przedstawia się mechanika krążenia między dwoma światami.

https://youtu.be/PJi-7Ue_7ms
Gra The Medium ukaże się już 28 stycznia na pecatach i konsolach Xbox Seriex X/S.

#2. Ponad 39 tysięcy gier zniknęło z chińskiego sklepu Apple


Chiny mają dość rygorystyczne prawo jeśli chodzi o gry mobilne, w których obecne są mikropłatności lub gry za które trzeba zapłacić. Jeśli dana produkcja nie otrzyma odpowiedniego zatwierdzenia od tamtejszych władz, wtedy oficjalnie nie może ona być obecna w wirtualnych sklepach.

Jest to stosunkowo nowe prawo, które weszło w życie w 2016 roku. Wszystkie gry mobilne, które pojawiły się w Chinach w ciągu ostatnich czterech lat, musiały przejść kontrolę. Inaczej sprawa miała się jednak w przypadku produkcji wydanych wcześniej. Twórcy tych tytułów udawali, że sprawa ich nie dotyczy i mieli nadzieję, że uda im się jak najdłużej przetrwać.

Egzekwowanie prawa zostało zrzucone na barki na samych właścicieli poszczególnych sklepów. Apple w swoim App Storze na początku tego roku zrobiło spore porządki. Wprawdzie już połowie zeszłego roku ze sklepu zniknęło ponad 8 tys. tytułów, jednak dopiero teraz Apple przeprowadziło prawdziwą rzeź. Z chińskiej wersji ich sklepu usunięto bowiem aż 39 tys. tytułów.

Jak jednak wygląda w praktyce akceptacja chińskich organów administracyjnych i czy bardzo trudno ją uzyskać? Biorąc pod uwagę, że z 1500 najpopularniejszych tytułów w tamtejszym App Storze ostało się jedynie 74, to chyba nie jest to takie łatwe.

#3. „Lootboxy to wcale nie hazard, bo zawsze przecież coś dostajesz…”


Peter Moore to postać, której wielu osobom nie trzeba przedstawiać. Jeśli jednak znajdą się tacy, którzy nie kojarzą tego pana, to wspomnę krótko, iż Moore był CEO klubu FC Liverpool, prezesem amerykańskiego oddziału Segi, twarzą pierwszych Xboxów, szefem EA Sports oraz dyrektorem całego EA Games. Doświadczenia nie można mu więc odmówić. To również Moore uważa siebie za ojca sukcesu trybu Ultimate Team w grze Fifa.

FUT posiada jednak dość kontrowersyjny system zdobywania nowych zawodników. Trzeba było ich zdobyć z losowo generowanych paczek, z których zarówno mogli wypaść zarówno genialni piłkarze, jak i ich mniej zdolni koledzy. Peter Moore w ostatnim wywiadzie wypowiedział się, co sądzi na temat tej mechaniki i dlaczego jego zdaniem nie można porównywać jej do hazardu.

Zdaniem Moore’a nie jest to hazard, ponieważ kupując paczki w Ultimate Team, zawsze coś z nich dostajemy. Nie pozostajemy z niczym, jak ma to miejsce w przypadku przegranej w hazardzie. Mężczyzna zapomniał jednak o tym, że kiedy wyda się na paczkę naprawdę grube pieniądze, a wypadną z niej tylko słabi i bezużyteczni dla nas piłkarze, to tak jakbyśmy zostali z niczym…

Moore nie ma sobie nic do zarzucenia i jest święcie przekonany, że gracze pokochali tryb Ultimate Team i wcale nie postrzegali go w kategoriach hazardu.

#4. Analitycy wskazali najpopularniejszą konsolę 2021 roku


Dziennikarze portalu GamesIndustry postanowili zasięgnąć języka u kilku analityków, aby dowiedzieć się, jaka konsola będzie królowała w 2021 roku. Odpowiedź zdecydowanej większości z nich była dość zaskakująca, ponieważ nie wymienili oni ani PlayStation 5 od Sonny, ani Seriex X/S od Microsoftu.

Zamiast tego wskazano na konsolę… Nintendo Switch. Podobno w bieżącym roku ani Microsoft, ani Sony nie zdoła pokonać Switcha. Swoją dominację Nintendo ma dodatkowo przypieczętować konsolą Nintendo Switch Pro, która ma ukazać się w tym roku.

#5. Poznaliśmy najlepiej zarabiającą grę mobilną 2020 roku


Wydawało wam się, że najwięcej zarabia się na grach konsolowych? Otóż nie! Najlepiej zarabiającą branżą gier są gry mobilne. To właśnie te wypakowane mikropłatnościami (z pozoru darmowe) tytuły najczęściej wyciągają od graczy pieniądze. A która z nich robi to najlepiej?

Według najnowszych danych najlepiej zarabiającą grą mobilną ubiegłego roku była PUBG. Przyniosła ona swoim twórcom aż 2,6 mld dolarów. Na drugim miejscu znalazł się Honor of Kings z wynikiem 2,5 mld dolarów. Potem długo, długo nic, aż w końcu natrafiamy na Pokemon Go z wynikiem 1,2 mld dolarów. Na czwartej pozycji uplasował się Coin Master (1,1 mld dolarów), dalej Roblox (1,1 mld dolarów) oraz Monster Strike (958 mln dolarów).

#6. Poznaliśmy najlepsze gry ubiegłego roku według serwisu Metacritic


Wysokość zajmowanej w rankingu pozycji w serwisie Metacritic zależy oczywiście od ostatecznej oceny wystawionej przez graczy i krytyków. Całość została podzielona na poszczególne kategorie uzależnione od tego, na jakiej platformie ukazała się dana produkcja. Największym zaskoczeniem jest jednak to, że The Last of Us II nie zajęło pierwszego miejsca na PlayStation. Przejdźmy jednak do wyników.

PC:
  1. Half-Life: Alyx – 93
  2. Hades – 93
  3. Microsoft Flight Simulator – 91
  4. Crusader Kings III – 91
  5. Spelunky 2 – 91

PlayStation:
  1. Persona 5 Royal – 95
  2. The Last of Us II – 93
  3. Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age - Def. Ed. – 93
  4. Demon’s Souls (PS5) – 92

Switch:
  1. Hades – 93
  2. Ori and the Will of the Wisps – 93
  3. Animal Crossing: New Horizons – 90

Xbox:
  1. Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age - Def. Ed. – 91
  2. F1 2020 – 91
  3. Ori and the Will of the Wisps – 90
  4. Yakuza 0 – 90

#7. Twitch usuwa emotkę z powodu wtargnięcia do Kapitolu


Tak jak nikt nie spodziewał się, że zjedzenie nietoperza w Chinach spowoduje ogólnoświatową epidemię, tak chyba nikt nie podejrzewał, że wtargnięcie zwolenników Trumpa do Kapitolu sprawi, iż Twitch usunie jedną najpopularniejszych emotek na platformie – PogChamp. A jednak stało się.

Kilka dni temu na oficjalnym profilu Twitcha na Twitterze pojawił się wpis, w którym administracja poinformowała o usunięciu najpopularniejszej emotki na platformie – PogChampa. Decyzja ta została podjęta, ponieważ twarz z emotki „zachęca do dalszej przemocy po tym, co miało miejsce w Kapitolu”.


O co jednak w tym wszystkim chodzi? Emotka PogChamp przedstawia twarz znanego streamera o nicku Gootecks. Chłopak zabrał głos w kwestii zamieszek na Kapitolu i kobiety, która została wtedy postrzelona przez policję. Gootecks pytał swoich widzów, czy „męczennica” zmarła na próżno, czy jednak jej śmierć wywoła zamieszki w kraju.

Twitch stwierdził, iż jest to nawoływanie do dalszej przemocy, przez co twarz Gootecksa musiała zniknąć z szerokiego wachlarza emotek na platformie.

W tym tygodniu na Epic Games Store do zgarnięcia za darmo Crying Suns.

W poprzednim odcinku: TVP naśmiewa się ze streamerów

9

Oglądany: 41542x | Komentarzy: 33 | Okejek: 137 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

18.04

17.04

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało