Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

W Egipcie aresztowano fotografa i modelkę za nieprzyzwoitą sesję zdjęciową w pobliżu piramid

84 993  
65   36  
Wiadomo, że Egipcjanie są bardzo wrażliwi, jeśli chodzi o ich dziedzictwo historyczne, chroniąc nie tylko jego bezpieczeństwo, ale także wizerunek. Rzeczywiście, turyści, którzy przyjeżdżają, aby obejrzeć starożytne zabytki, są jednym z głównych źródeł dochodu dla biednego kraju. W Sakkarze, gdzie znajdują się najstarsze piramidy, wydano wiele ograniczeń i zakazów, z których jeden został niedawno złamany przez pewnego fotografa.
Kliknij i zobacz więcej!

Fotograf Hossam Mohammed zaaranżował sesję zdjęciową z puszystą modelką w pobliżu jednego z najstarszych grobowców - Piramidy Dżesera, która ma ponad 4000 lat. Egypt Independent podał, że dziewczyna ma na imię Salma al-Shimi i jest znaną w Afryce Północnej tancerką.

Kliknij i zobacz więcej!
Salma al-Shimi

Zarówno fotograf, jak i al-Shimi zostali aresztowani, a wszystkiemu winna jest dziewczyna. Być może nikt nawet nie wiedziałby o fotografiach, które zostały wykonane z naruszeniem prawa i wartości islamskich, ale modelka zamieściła kilka zdjęć z Sakkary na swoim koncie na Instagramie.

Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!

Gorąca Salma al-Shimi może pochwalić się dziesiątkami tysięcy śledzących jej profil, więc wiadomość o sesji zdjęciowej w tzw. „strefie archeologicznej” szybko rozeszła się po całym kraju. Początkowo oburzyli się naukowcy, określając fotografie jako obsceniczne, a potem dołączyli do nich islamscy aktywiści.

Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!

Z punktu widzenia Europejczyków czy Amerykanów zdjęć tancerki nie można przypisać gatunkowi erotycznemu - dziewczyna ubrana jest w obcisłą krótką sukienkę stylizowaną na stroje starożytnych Egipcjan i zakrywającą wszystko, co potrzeba. Ale nie zapominajmy, że Egipt jest krajem islamskim, więc jego obywatele mają nieco inną definicję przyzwoitości niż my.

Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!

No i nie zapominajmy, że Sakkara jest nadal miejscem pochówku, choć bardzo starożytnym. Policja turystyczna okresowo nakłada kary na turystów za pojawianie się na terenie nekropolii faraonów w stanie nietrzeźwym lub w zbyt skąpych strojach, a także za wyzywające i niebezpieczne dla życia zachowania.

Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!

W przypadku zdjęć na terenie nekropolii i w minisukience, dla Salmy al-Shimi i jej fotografa nie znaleziono ani jednej okoliczności łagodzącej, gdyż oboje są Egipcjanami i doskonale znają zasady zachowania się w pobliżu piramid, które od wielu lat znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Kliknij i zobacz więcej!

Obecnie skandaliczne zdjęcia zostały usunięte z konta dziewczyny, ale zdążyły się już rozproszyć po sieci i na samym tylko Instagramie można znaleźć co najmniej 6 fejkowych kont Salmy ze zdjęciami przy piramidzie Dżesera. W 2018 roku egipska opinia publiczna oburzyła się wybrykami duńskiego fotografa Andreasa Hvida, który uprawiał seks ze swoją dziewczyną na szczycie piramidy Cheopsa i umieścił w sieci filmik dokumentujący ten akt. Wówczas chuligani pozostali bezkarni.

Salma al-Shimi argumentowała prokuratorowi, że nie zdawała sobie sprawy z tego, że fotografowanie bez pozwolenia jest zabronione, a jej zamiarem było promowanie turystyki i zaproszenie do odwiedzenia Egiptu, a nie brak szacunku dla kogokolwiek. Na razie Salma została zwolniona za kaucją, ale sprawa na pewno będzie miała ciąg dalszy...


57

Oglądany: 84993x | Komentarzy: 36 | Okejek: 65 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

14.04

13.04

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało