Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Jak bardzo rozczarowujące są popularne atrakcje turystyczne? Internauci dzielą się swoimi historiami

67 071  
230   89  
Znacie to uczucie? Jedziecie do swojego wymarzonego miejsca, które niejednokrotnie oglądaliście na zdjęciach i do którego po cichu wzdychaliście, a tam na miejscu... jedno wielkie rozczarowanie! Autorzy dzisiejszych historii doskonale znają to uczucie i nie zawahają się nim podzielić.

#1.

Disneyland. Pojechałem tam rok temu i liczba ludzi, jaką tam spotkałem, sprawiła, że aż zrobiło mi się niedobrze. Wszystko tam jest przesadzone i przereklamowane. Nie warto.

- Trackhivered

#2.

Góra Rushmore. Zdjęcia, które widzisz na internecie, wcale nie były robione z tarasu widokowego (albo były, ale z dużym przybliżeniem). Wszystko jest znacznie bardziej oddalone.

- AliceJW

#3.

Skała Plymouth śmierdzi - i to dosłownie. Idźcie do knajpy, gdzie podają ryby, zamówcie najtańsze danie i powąchajcie. Mniej więcej właśnie tak tam czuć.

- GodonX1r

#4.

Mur Berliński. Kupiłem nawet fragment muru w sklepie z pamiątkami, ale to nic specjalnego. Ot, kawałek ściany. Myślałem, że stojąc od niego 5 metrów, poczuję cokolwiek. W końcu to ważny kawałek historii... ale myliłem się. Nie poczułem zupełnie nic. Ot, taka sobie ściana.

- Kartoffelkamm

#5.

Mona Lisa. Ścisk przy obrazie, ciężko dostrzec cokolwiek i nie da się delektować jego pięknem w spokoju.

- Samcon1999

#6.

Four Corners (czwórstyk w zachodniej części USA). To tylko okrągły betonowy plac na środku pustyni. W sumie sam nie wiem, czego niby się spodziewałem.

- Grimfey

#7.

Znak Hollywood. Wszyscy, którzy nie mieszkają w Los Angeles, od razu chcą jechać, żeby obejrzeć go z bliska. Wydaje im się, że to zmieni ich życie czy coś w tym stylu, jednak nic podobnego się nie dzieje. Ot, kilka liter na wzgórzu. Znak jest rozczarowujący pod niemal każdym względem - rozpoczynając od jego otoczenia, na rozmiarze kończąc.

- Chiver Bob

#8.

Znak "Witajcie w Las Vegas". Myślałem, że będzie wyższy.

- Redditor_2017

#9.

Wieża Eiffla. Jasne, miło było usiąść u jej stóp i zjeść obiad, ale ilość ludzi, jaka się tam przewija, dosłownie mnie przeraziła. Do tego bezdomni, którzy zwietrzyli łatwy zarobek wśród turystów i góra walających się po ziemi śmieci.

- Rexasaurus1024

#10.

Mieszkam w San Antonio i codziennie, jak jadę do pracy, przejeżdżam obok Alamo. Zawsze wtedy myślę sobie, że to całkiem ładna ruina.

- Oftene

#11.

Aleja Gwiazd w Hollywood. Brudne miejsce pełne bezdomnych, dziwaków i raperów próbujących sprzedać ci swój album. Nie warto tam jechać.

- Brooke7366

#12.

Kaplica Sykstyńska. Myślałem, że wszystkie te malunki będą nieco większe, a z poziomu gruntu ledwo co widać. Jednak muszę przyznać, że kaplica św. Piotra sprawiła, że zbierałem szczękę z podłogi.

- Bamaboy858

#13.

Stonehenge. Kupa kamieni otoczona liną. Ale zabawa.

- ChickenSaysBawk

#14.

Space Needle (wieża widokowa w Seattle Center). Liczą po 40 dolców za bilet na górę, a taki sam widok masz z większości drapaczy chmur w mieście.

- Trekbette

#15.

Krzywa wieża w Pizie. Jest pusta w środku. I ci wszyscy ludzie, którzy pozują do zdjęć, udając, że trzymają wieżę...

- Halfpintlc

#16.

Pomnik syreny w Kopenhadze. Jest tak mały, że niektóre figurki, jakie zbierałem za dzieciaka, były już większe.

- WalkTheFleetRoad

#17.

Pomnik sikającego chłopca w Belgii. Jak mogę to opisać w kilku słowach? Stoisz za stalowym płotem.

- Chill-Chan
17

Oglądany: 67071x | Komentarzy: 89 | Okejek: 230 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

27.07

26.07

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało