Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Złodzieje rozkradli 2-letniego Mercedesa C AMG w czasie, kiedy jego właściciel spał

44 718  
151   62  
Cała sytuacja miała miejsce 10 grudnia 2020 roku na Marsh Lane w Birmingham.

#1.

Wieczorem jak zawsze Paul Hampton zaparkował swojego wartego 40 000 funtów mercedesa na ulicy przed swoim domem. W tym miejscu mieszkał od 20 lat i okolica ta uważana jest za spokojną. Nigdy nie było tutaj ani rozbojów, ani kradzieży. Ot, typowe nudne przedmieścia.

#2.

O 4:50 rano 10 grudnia sąsiadka Paula zadzwoniła do jego drzwi informując go, że mercedes został okradziony. Sąsiadka szła do pracy na poranną zmianę i zobaczyła stan samochodu, jak przechodziła obok niego. Paul wybiegł na ulicę i zastał właśnie taki widok.

#3.

Paul natychmiast powiadomił policję. Przybyła ekipa dochodzeniowa i próbowali zdjąć odciski palców oraz jakieś ślady zostawione przez złodziei. Niestety nic nie udało się zabezpieczyć. Policja podejrzewa, że za kradzieżą stoi zorganizowana szajka złodziei, którzy kradną wybrane elementy auta na czyjeś zamówienie. Wybierają model i kolor pojazdu, a kradzieże nie są przypadkowe, o czym świadczy chociażby pozostawiony w samochodzie sprzęt audio i nawigacja, a także nieruszony silnik.

#4.

Skradziono elementy, które w tym modelu zużywają się najszybciej, czyli maskę, drzwi i klapę bagażnika, które atakuje korozja, a także siedzenia, które są zużywane podczas wsiadania i wysiadania. Koła to także smakowity kąsek, bo w wersji AMG są one ładne i dość... drogie. Bezczelność złodziei była naprawdę duża, gdyż samochód rozkręcali przed domem właściciela, gdy ten spał. Policja wraz z Paulem przeszła po domach sąsiadów i żaden z nich nie zauważył nic podejrzanego. Dla każdego był to wieczór jak każdy inny.

#5.

Dla Paula taka strata jest bolesna, gdyż uczciwie pracował na ten samochód i widzi teraz, jak jego motoryzacyjne marzenie jest w stanie opłakanym. Policja nie traci nadziei na schwytanie złodziei, gdyż ci chcieli jeszcze ukraść prawdopodobnie tylną kanapę (o czym świadczy częściowo zdemontowana środkowa jej część), ale czemuś odstąpili od tego zamiaru, prawdopodobnie zostali przez kogoś spłoszeni.

#6.

Za pomoc w odszukaniu sprawców Paul wyznaczył nagrodę w wysokości 1000 funtów. Poszkodowany ma nadzieję, że nagroda pozwoli namierzyć złodziei i odzyskać przynajmniej część ze skradzionych rzeczy.

#7.

Pasierbica Paula, 21-letnia Emily Heeley namawia kierowców, aby parkowali w bezpiecznych miejscach, by nigdy się nie powtórzyła sytuacja, jaka spotkała jej ojczyma. Na tę chwilę sąsiedzi powołali straż sąsiedzką i czuwają, by nikt nie okradał więcej żadnych pojazdów. Ma to sens, bo jak wiadomo, złodzieje często wracają w to samo miejsce.
12

Oglądany: 44718x | Komentarzy: 62 | Okejek: 151 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało