Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najdziksze newsy tygodnia – apel do spóźnialskich rodziców, by nie wrzucali swoich dzieci przez ogrodzenie

69 207  
224   193  
Dzisiaj poczytamy między innymi o ulubieńcu internetowej części Polski, Jacku Sasinie, obrotnych, choć spóźnialskich rodzicach oraz spróbujemy rozstrzygnąć, czy techno to muzyka.

#1. Jacek Sasin będzie koordynował przygotowania do europejskiego odpowiednika igrzysk olimpijskich

18645477b05ebc21.jpg

Właściwy człowiek na właściwym miejscu. O zdolnościach organizacyjnych Jacka Sasina krążą już legendy, więc nic dziwnego, że powierzono mu kolejne ważne zadanie. Minister aktywów państwowych zajmie się koordynacją przygotowań do Igrzysk Europejskich w 2023 roku, które odbędą się w Małopolsce. Zadanie ministra Sasina będzie polegało między innymi na „dokonaniu analizy ekonomiczno-finansowych uwarunkowań przygotowania i realizacji III Igrzysk Europejskich” oraz uruchomieniu realizacji przedsięwzięcia, a także jego monitorowaniu. Zasadnicze pytanie brzmi nie czy, ale o ile wzrośnie wartość jednego sasina do 2023 roku.

#2. Rosyjscy marynarze zastrzelili niedźwiedzie, które próbowały wdrapać się na okręt atomowy

1864549304bbc663.jpg

Niedźwiedzica i jej jedno młode próbowały zrobić sobie postój na okręcie stojącym w porcie w pobliżu wsi Rybaczij na Kamczatce. Niestety wody otaczające półwysep okazały się ostatnim przystankiem w ich życiu, ponieważ oba niedźwiedzie zostały zastrzelone przez marynarzy służących na okręcie. Żołnierze mieli wcześniej dzwonić do lokalnego koła łowieckiego z prośbą o odstrzelenie zwierząt, ale ostatecznie sami wzięli sprawy w swoje ręce. Nie wiadomo, dlaczego niedźwiedzie usiłowały wdrapać się na okręt, ale działania żołnierzy zostały mocno skrytykowane przez opinię publiczną. Marynarze odpierają jednak te zarzuty i twierdzą, że gdyby przegonili niedźwiedzie, to te udałyby się do wioski i zaczęły terroryzować jej mieszkańców.

#3. Norwegia będzie karać za negatywne komentarze na temat osób transpłciowych

1864548e43aaaf52.jpg

Każda osoba, która na terenie Norwegii wypowiada się niepochlebnie o osobach transpłciowych i biseksualnych, będzie musiała liczyć się z karą nawet trzech lat pozbawienia wolności. Tamtejszy rząd uchwalił prawo, które ma powstrzymać mowę nienawiści „na tle płci, tożsamości płciowej oraz sposobu wyrażania swojej płci”. Trzy lata więzienia może otrzymać osoba, która uprawia mowę nienawiści publicznie, zaś do roku za kratkami będzie można spędzić za podobne komentarze w prywatnej rozmowie. Nowe zapisy stanowią aktualizację prawa z 1981 roku o ochronie osób homoseksualnych. Jak tłumaczy ministra sprawiedliwości Norwegii Monica Maeland, „ochronę prawną przed dyskryminacją należy dostosowywać do zmieniających się okoliczności”.

#4. Szkoła zaapelowała do rodziców, by nie wrzucali przez ogrodzenie dzieci spóźnionych na lekcje

18645508b5ee3104.jpg

Francuscy rodzice znają znaczenie edukacji i nic nie powstrzyma ich przed zapewnianiem edukacji swoim dzieciom. Nawet jeśli miałoby się to skończyć siniakami, zadrapaniami lub złamaniami. Dyrekcja szkoły podstawowej w Avignon postanowiła mimo wszystko zapobiegać kontuzjom i wywiesiła przed budynkiem prośbę o to, by rodzice nie wrzucali swoich dzieci przez ogrodzenie. Szkoła zamyka bramę prowadzącą na teren placówki w momencie rozpoczęcia zajęć, ale mimo to część rodziców i tak się spóźnia, a potem przerzuca dzieci przez mierzący 180 cm wysokości płot, by dzieci mimo wszystko wzięły udział w zajęciach. Jedna z nauczycielek mówi, że szkoła ma dość użerania się z „nieodpowiedzialnymi” rodzicami.

#5. Zespół Bayer Full otrzymał 550 tys. złotych dotacji „na przetrwanie”

1864552d57961956.jpg

Kryzys ekonomiczny wywołany pandemią koronawirusa musiał dać się mocno we znaki jednemu z najpopularniejszych zespołów disco polo w Polsce, skoro jego wokalista musiał wystąpić do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu o zasiłek. Ministerstwo opublikowało dokument z listą beneficjentów, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach wsparcia na przetrwanie przestoju spowodowanego pandemią. Na liście ponad dwóch tysięcy podmiotów, wśród których znalazły się między innymi opery, teatry czy agencje eventowe, widnieje między innymi nazwisko Sławomira Świerzyńskiego i jego żony. Wokalista zespołu Bayer Full otrzymał 150 tys. złotych, a jego żona odpowiedzialna za organizację koncertów – 400 tys. Jeszcze więcej otrzymali bracia Golec, bo aż 1,9 mln zł. Na liście beneficjentów znalazło się znacznie więcej nazwisk z pierwszych stron gazet. Powszechne oburzenie wywołane dofinansowaniem osób, które grają w reklamach wielkich marek i biorą po kilkadziesiąt tysięcy złotych za koncert, sprawiło, że minister Gliński podjął decyzję o wstrzymaniu wypłat.

#6. Niemiecki sąd uznał, że techno to muzyka

18645510dba2eb35.jpg

Czy didżeje grający techno ubiegali się o wsparcie polskiego rządu? Tego nie wiemy, ale nawet jeśli, to wsparcia i tak póki co nie otrzymają. Może gdyby mieszkali w Niemczech… Tamtejszy sąd uznał bowiem, że techno to muzyka, a konkretnie: „sposób tworzenia unikalnych sekwencji dźwięków za pomocą instrumentów muzycznych”. Możliwe, że wraz z wyrokiem sądu skończy się dyskryminowanie didżejów grających techno, choć o karach więzienia dla osób, które twierdzą, że techno to zwykła łupanka, na razie nie słychać. Wiadomo natomiast, że dzięki temu wyrokowi niemieckie kluby muzyczne będą mogły płacić niższą stawkę podatkową.

Obiecujemy, że jak przeczytasz poprzedni odcinek newsów, to podatki w Polsce też będą niższe. P.S. To prawda.

16

Oglądany: 69207x | Komentarzy: 193 | Okejek: 224 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

25.11

24.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało