Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Takiego trollingu nie powstydziłby się nikt - czyli najwięksi żartownisie w historii

95 723  
461   49  
Wprawdzie słowo "trolling" stało się popularne dopiero za sprawą internetu, to prawdziwi trolle z krwi i kości istnieli już na długo przed powstaniem pierwszych komputerów. Dzisiaj poznamy kilku z nich.

#1.

Pewien chiński generał*, którego miasto było oblegane przez znacznie większą armię, otworzył główną bramę i usiadł na jej szczycie, aby zagrać na swojej lutni. Wojsko oblegające pomyślało, że to podstęp, więc spakowali manatki i odstąpili.

- Blitzilla

*Tym generałem był Zhuge Liang.

#2.

Eryk Rudy był założycielem pierwszych normańskich osad na pokrytej lodem wyspie. Sposobem, dzięki któremu miał przyciągać nowych mieszkańców, była chwytliwa nazwa, jaką nadał tej ziemi - Grenlandia (ang. Greenland - zielona ziemia).

- GustavoAlex7789

#3.

Diogenes. Stał się sławny dzięki swoim wyczynom filozoficznym, takim jak noszenie w ciągu dnia lampy, twierdząc, że szuka uczciwego człowieka. Krytykował Platona, kwestionował jego interpretację Sokratesa i sabotował jego wykłady, niekiedy rozpraszając słuchaczy przynoszeniem jedzenia i głośnym przeżuwaniem podczas dyskusji. Diogenes stał się również znany za sprawą wyśmiewania Aleksandra Wielkiego, zarówno publicznie, jak i prosto w twarz, gdy władca odwiedził Korynt w 336 r. p.n.e.

- Anom8675309

#4.

Stephen Hawking, zanim choroba sprawiła, że niemal całkowicie przestał się ruszać, strollował swoich rozmówców w trakcie jednego z wywiadów. Odłączył przewód od swojego komputera, przez co uruchomił się alarm. W tym samym momencie Hawking upadł na swój fotel. Ekipa była bardzo zdenerwowana i nikt nie wiedział, co się stało. Dopiero po chwili zorientowali się, o co chodzi, kiedy naukowiec zaczął się śmiać.

- redsuslmao

#5.

Marcel Duchamp w ramach jednego ze swoich żartów przedłożył pisuar jako dzieło sztuki Towarzystwu Artystów Niezależnych. Działał oczywiście pod pseudonimem. Następnie sam wszedł w skład komisji, która zatwierdziła dzieło. Rozgłosił plotkę, że sam pochłonięty jest pracą nad innym, ważnym projektem, aby nikt go nie podejrzewał. Ten niewinny żart wywołał bardzo ciekawą dyskusję w świecie sztuki. Kocham tego kolesia.

- grubb_flowers

#6.

Bez wątpienia Michał Anioł. Koleś został wynajęty, aby pomalował kaplicę, a ten umieścił w niej więcej cycków, pup i wacków niż można znaleźć w zeszycie gimnazjalisty.

- Nuclear-Cosby

#7.

Teodor Roosevelt. Po tym, jak został postrzelony, przez godzinę wygłaszał mowę, w której naśmiewał się z nieudolnego zamachowca. Dopiero później dał się zabrać do szpitala.

- FarPension2

#8.

Koleś*, który dwa razy opchnął komuś wieżę Eiffla.

- HotPresence6898

*Chodzi o Victora Lustiga - jednego z najniebezpieczniejszych oszustów w historii, znanego pod pseudonimem "Count" (ang. Hrabia).

#9.

Teodor Hook - sprawca Oszustwa z Berners Street w Londynie. W 1810 roku Hook stwierdził, że jest w stanie sprawić, że jakikolwiek adres w Londynie stanie się miejscem, o którym wszyscy będą mówić. W tym celu wysłał tysiące listów wzywających (pod różnym pretekstem) sprzedawców, usługodawców, dygnitarzy, a nawet lekarzy z całego Londynu pod jeden adres. Hook w ten sposób dosłownie sparaliżował sporą część miasta. Sam dowcipniś siedział w tym czasie w mieszkaniu naprzeciwko i śmiał się z naiwniaków, którym wyciął numer.

- VictorBlimpmuscle

#10.

Siergiej Korolow. Koleś był sfrustrowany rządami radzieckimi, ponieważ nie były one zainteresowane finansowaniem jego projektów eksploracji kosmosu, więc poprosił swoją grupę propagandową o opublikowanie artykułów o tym, jak Rosja zbliżała się do wysłania czegoś w kosmos. Zgodnie z oczekiwaniami Stany Zjednoczone chwyciły przynętę i zaczęły pracować nad swoim programem satelitarnym, a rząd radziecki wystraszył się, gdy zobaczył, że USA to robią, więc sfinansował projekty Korolowa.

- JustAnotherAviatrix

#11.

Prima aprilis roku 1974. Mężczyzna* spalił 70 opon w nieczynnym wulkanie na Alasce, przez co góra zaczęła dymić jak szalona. Wszyscy myśleli, że wulkan się obudził i dojdzie do wybuchu.

- jgpdvs

*Autorem żartu był Porky Bickar.

#12.

Giles Corey - rolnik uwikłany w całą aferę procesu czarownic w Salem. Został skazany na "naciskanie" (powolne miażdżenie przez kamień), aby zmusić go w ten sposób do skruchy. Za każdym razem, gdy pytano go, czy się przyznaje, mężczyzna odpowiadał tylko "więcej kamienia".

Zmarł i nie okazał skruchy.

- frachris87

#13.

Facet* który otworzył w Londynie fałszywą restaurację i dzięki recenzjom w Google sprawił, że uchodziła za lokal nr 1 w całym mieście. Restauracja znajdowała się w ogródku oszusta i serwowano tam posiłki z mikrofalówki.

- dirtyaccomplice

*Tym żartownisiem był Oobah Butler.

#14.

W latach 30. ubiegłego wieku BBC, z okazji prima aprilis, wkręciło ludzi, że spaghetti rośnie na drzewie. Dosłownie pokazywali fałszywe zbiory makaronu z drzew, a ponieważ niewielu ludzi wiedziało wtedy, jak naprawdę otrzymuje się te długie nitki, część uwierzyła, że naprawdę rosną na drzewach.

- Voicedtunic
8

Oglądany: 95723x | Komentarzy: 49 | Okejek: 461 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało