Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Właściwie dobrany materac to gwarancja wygodnego snu

158  
Klienci są dziś bardziej świadomi i wiedzą, że odpowiednio dobrana twardość materaca wpłynie korzystnie na komfort wypoczynku, odpowiednio podeprze kręgosłup i sprawi, że nasz sen będzie wydajny.
Zakup nowego materaca może jednak nastręczać wiele dylematów. Jednym z pierwszych jest decyzja czy kupić go stacjonarnie czy przez internet. Wiele osób obawia się, że nie trafi z twardością i komfortem, nie testując materaca osobiście. Nie ma jednak obaw, wielu producentów między innymi https://www.kaszmirowysen.pl umożliwia testowanie materaca do 30 dni i jeżeli parametry nie będą odpowiadać klientowi, może materac zwrócić. Zakupy przez internet mają też swoje zalety. Bez wychodzenia z domu masz dostęp do ogromnej ilości modeli o różnych właściwościach i parametrach. Możesz na spokojnie wszystko przejrzeć, a jeżeli czegoś nie rozumiesz możesz skontaktować się z konsultantami. Profesjonalnie doradzą Ci najlepszą opcję, wyjaśnią wątpliwości, pomogą w procesie zakupów.

Jak dokonać najlepszego zakupu?

Przede wszystkim twardość materaca powinniśmy dobrać do naszej wagi. Zapewni nam to oczekiwany komfort, podeprze sylwetkę na całej długości. Pod uwagę warto wziąć również indywidualne upodobania. Podział materacy na kategorie wagowe ma ułatwić zadanie osobom, które zupełnie się na tym nie znają. Przedstawia się następująco: materace miękkie (waga nie przekraczająca 60 kg), materace średnio twarde (waga pomiędzy 60-100 kg), materace twarde (waga powyżej 100 kg), materace bardzo twarde (waga powyżej 120 kg).
Na stronie internetowej kaszmirowysen.pl znajdą Państwo modele o wszystkich stopniach twardości w dwóch typach materacy: piankowym oraz kieszeniowym. To najwygodniejsze rodzaje materacy, odpowiednie zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci. Producent gwarantuje wysoki standard produktów, używane są tylko atestowane i wysokiej jakości surowce. Zarówno w materacach piankowych jak i kieszeniowych podstawową pianką jest pianka wysokoelastyczna HR o zwiększonej gęstości, wynoszącej 35 kg/m3. Materace piankowe wykonane są w całości z tej pianki. Poza nią w zależności od twardości materaca występują:
  • w materacu miękkim – podwójna warstwa pianki termoelastycznej visco memory,
  • w materacu średnio twardym – pojedyncza warstwa pianki visco memory, pianka lateksowa, pianka moletowana, profilowana pianka termoelastyczna visco memory,
  • w materacu twardym – pojedyncza warstwa kokosowa lub z trawy morskiej,
  • w materacu bardzo twardym – podwójna warstwa kokosowa i ewentualnie, dodatkowo w niektórych modelach warstwa końskiego włosia.
Materace kieszeniowe – wkład wewnętrzny wykonany jest z cylindrycznych sprężyn, umieszczonych w materiałowych kieszonkach, w liczbie 262 szt/m2 (wersja pocketowa) lub 510 szt/m2 (wersja multipocketowa). Materace z tym wkładem sprężynowym producent www.kaszmirowysen.pl proponuje w wersji standardowej (długość sprężyn wynosi 12 cm), w wersji mini (o sprężynach skróconych o 6 cm) lub w wersji lux (sprężyny wydłużone o 5 cm). Poza twardością bez problemu można więc dopasować wysokość.

O czym warto jeszcze wspomnieć?

Dużą rolę w satysfakcji czerpanej z posiadanego materaca odgrywa również pokrowiec. W sklepie Kaszmirowysen.pl każdy pojedynczy model materaca posiada jeden do wyboru, ale wyjątkowy pokrowiec kaszmirowy. Jest on uszyty z wełny kóz kaszmirskich, ręcznie wyczesywanych. Dzięki temu jest niezwykle miękki, delikatny dla skóry, przyjemny w dotyku. Mięsista, gruba powierzchnia nadaje mu królewskiego wyglądu, a sam pokrowiec sprawia, że materac zyskuje elegancję. Pokrowiec jest przeszyty wzmacniającą i wentylującą siatką 3D. Usprawnia to cyrkulację powietrza wewnątrz materaca, zapobiegając jego pleśnieniu czy rozwijaniu się w nim szkodliwych mikroorganizmów oraz namnażaniu roztoczy. Dzięki wszytemu suwakowi w kształcie litery „L” pokrowiec można łatwo zdjąć a po wypraniu (przestrzegając zaleceń producenta) ponownie założyć. Dzięki temu dbamy o czystość i higienę materaca.

Oglądany: 158x | Okejek: 0 osób


Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało