Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Fakty na temat zwierząt, które sprawią, że się rozpłyniesz II

50 775  
302   26  
"Awwducational" to specjalny wątek na Reddicie, gdzie użytkownicy umieszczają mniej oczywiste ciekawostki na temat zwierząt. Nie są to jednak zwykłe ciekawostki, a takie, po przeczytaniu których aż chce się zrobić "aaaaw...".

#1. Mleko płetwonogów zawiera do 60% tłuszczu, przez co młode rozwijają się wyjątkowo szybko. Na takiej diecie są w stanie przybierać nawet po 2 kg masy ciała dziennie.

#2. Młode jelonkowca błotnego zaraz po urodzeniu są tak małe, że mieszczą się w całości w ludzkich dłoniach. Kiedy dorastają nie wykształcają poroża, jak inne jeleniowate. Zamiast tego rosną im charakterystyczne kły.

#3. Krowy wykazują się podobnym wachlarzem emocjonalnym, co psy.

#4. Protelesy to nocne zwierzęta, które dnie spędzają zwykle, śpiąc w swoich norach. Uważa się, że są one samotnikami, w rzeczywistości jednak żyją w monogamicznych związkach.

#5. Koty pustynne to niezwykli przedstawiciele kotowatych. Wyspecjalizowały się w przetrwaniu w tych ciężkich warunkach. Nie są najlepszymi wspinaczami, ani najlepszymi skoczkami, za to potrafią doskonale kopać. Wykorzystują swoje zdolności, aby w trakcie upalnych dni kopać sobie głębokie jamy, w których szukają schronienia przed upałem.

#6. Gibony to jedyne naczelne (oprócz ludzi), które żyją w monogamicznych związkach. Wychowują potomstwo w parach, a każdy z rodziców pełni ważną rolę.

#7. Sekretarze (takie ptaki) znane są ze swoich umiejętności polowania na węże. Pełzające gady stanowią ich przysmak, dlatego ptaki te nazywa się również wężojadami. Sekretarze są również znane jako ptaki z najdłuższymi rzęsami.

#8. Koty rasy wan rodzą się z jasnoniebieskimi oczami. Dopiero z wiekiem ich oczy nabierają głębszego, niebieskiego odcienia lub zmieniają kolor na bursztynowy. Czasem zdarza jednak się, że jedno oko pozostaje niebieskie, a drugie robi się bursztynowe.

#9. Świnie posiadają tzw. pamięć epizodyczną. Charakteryzuje się ona tym, że przechowuje epizody, czyli ślady pamięciowe na temat zdarzeń, posiadających swoją lokalizację przestrzenną i czasową.

#10. Flaming różowy wcale nie jest różowy a... biały. Kolor ich upierzenia jest wynikiem diety. Jest ona bogata w czerwony barwnik - astaksantynę - obecny m.in. w krewetkach, które stanowią przysmak flamingów. Na zdjęciu widzimy ptaki stłoczone tymczasowo w łazience zoo w Miami. Pracownicy schowali je tam w obawie przed huraganem Andrew.

#11. Jenot azjatycki (kunopies) to naprawdę niezwykłe stworzenie. Jest blisko spokrewniony z lisami i jest jedynym przedstawicielem psowatych, który hibernuje zimą.

#12. Najbliższymi krewnymi dla okapi są... żyrafy. Okapi na chwilę obecną są niestety gatunkiem zagrożonym wyginięciem.

#13. Szczury chichoczą, kiedy się je łaskocze. Ich pisk jest bardzo wysoki, dlatego bez specjalnej aparatury trudno usłyszeć ich "śmiech".

#14. Tygrysy są mięsożercami, jednak jedzą też sporo owoców, które pomagają im w trawieniu.

#15. Niedźwiedź himalajski ma największe uszy spośród wszystkich niedźwiedzi.

#16. Dorosłe żyrafy sypiają zaledwie po kilka minut w trakcie jednej sesji. Młode potrafią zasnąć na znacznie dłużej, jednak młodsze osobniki kładą swoje głowy na grzbiecie, a dorosłe muszą balansować nimi w powietrzu.

#17. Wiele ptaków używa sierści zwierząt do budowania gniazd. Jeśli więc wystawiasz karmnik i masz psa, którego regularnie szczotkujesz, to do nasion dodaj czasem nieco psiej sierści.

#18. W tym sezonie wykluło się aż 150 piskląt modrolotki małej, dzięki czemu populacja tego ptaka, który jest na skraju wyginięcia, podwoiła się.

2

Oglądany: 50775x | Komentarzy: 26 | Okejek: 302 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało