Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najdziksze newsy tygodnia – Mocne słowa Kai Godek do prezydenta Dudy

84 425  
285   238  
Pory, Kaja Godek i ogony wieloryba. O tym będzie między innymi w najnowszym odcinku newsów.

#1. Lekarka nie chciała wydać karty zgonu, bo zmarły mężczyzna leżał na polu, a lekarka miała na sobie drogie butyChwile takie jak ta pozwalają człowiekowi poczuć się lepiej. Ma on wówczas świadomość, że opłacało się wspierać strajkujących lekarzy i że cały ich trud nie poszedł na marne. Możliwe, że dzięki wywalczonym podwyżkom lekarka z Piekar Śląskich mogła kupić sobie buty za 500 złotych, w których przyjechała na jedno z lokalnych pól do zmarłego rolnika. Tylko kto by łaził po błocie w butach za pięć stów? Lekarka powiedziała znajdującym się na miejscu policjantom, że nie będzie chodzić po ugorze w tak drogich butach, a poza tym zmarłemu nie zrobi różnicy, że poleży na polu trochę dłużej. Policjantom, którzy z powodu zachowania lekarki musieli pilnować ciała rolnika przez ponad 12 godzin, mogło już to różnicę zrobić. Władze miasta domagają się wyjaśnień od szpitala, który zatrudnił lekarkę.

#2. Narodowy bank Iraku zaoferował mężczyznom pożyczkę na drugą żonęPo co brać kredyt na samo wesele, jeśli można wziąć też kredyt na żonę? Niższa prowizja i jedna rata to same korzyści. W Iraku potrafią dostrzec potrzeby rynkowe i odpowiednio na nie zareagować. Bank Al-Rasheed będzie oferował pożyczkę w wysokości 10 milionów dinarów (ponad 33 tysiące złotych) mężczyznom, którym marzy się nowa zmywarka druga żona. A przynajmniej zamierzał oferować, ponieważ zaraz po ogłoszeniu informacji o tej niebywałej ofercie w kraju podniosły się głosy krytyki. Swoje oburzenie wyraziła między innymi polityczka Hanan Al-Fatlawi, która nazwała oświadczenie banku „haniebnym”. Nawet jeden z irackich posłów uznał, że takie formy pomocy są niedopuszczalne i zaapelował do premiera o interwencję.

#3. Ktoś wezwał policję do mężczyzny niosącego pory, bo myślał, że to maczetyCzy to problemy ze wzrokiem, czy za dużo szkockiego odpowiednika TVN24 – nie wiadomo, ale ktoś wezwał policję w Aberdeen ze względu na możliwe niebezpieczeństwo ataku. Jeden z mieszkańców miasta miał kupić maskę i maczetę, a potem robić z nimi rzeczy typowe dla właścicieli masek i maczet. Tak przynajmniej wywnioskował obywatel, który zawiadomił policję. Po przeanalizowaniu materiałów wideo z kamery przemysłowej okazało się jednak, że mężczyzna kupił torbę całkowicie legalnych porów.

#4. Wiceminister sprawiedliwości zapowiada kary do 8 lat więzienia dla organizatorów protestówProtesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji nie ustępują. Z jakiegoś powodu apele polityków partii rządzącej nie pomagają i tłumy osób w dalszym ciągu wychodzą na ulice polskich miast, by wyrazić swoje niezadowolenie. Skoro zatem protestujący nie docenili oferty pokojowego rozwiązania zaistniałego problemu, pora na bardziej radykalne działania. W rozmowie na antenie Radia Maryja wiceminister sprawiedliwości Michał Woś zapowiedział ściganie osób odpowiedzialnych za organizację protestów. Odpowiednie wytyczne w tej sprawie miał wydać Zbigniew Ziobro. Jak tłumaczy Woś:
Całe wysiłki państwa są skierowane na to, żeby zachować wydolność służby zdrowia, aby każdy, kto tego potrzebuje, nie został pozostawiony samemu sobie. Nie może być jakiejkolwiek tolerancji dla bezprawia. Podobne wytyczne zostały wydane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji w stosunku do policji.

#5. Kaja Godek zdenerwowała się na prezydenta Dudę za propozycję poprawek łagodzących restrykcje prawa aborcyjnegoJeśli wizja ośmiu lat pierdla nie poskutkuje, to może chociaż Andrzej Duda coś poradzi. W końcu jest prezydentem kraju. Chcąc nieco załagodzić konflikt, prezydent Duda złoży propozycję nowelizacji kontrowersyjnej ustawy. Zgodnie z nią kobieta będzie mogła usunąć ciążę w przypadku stwierdzenia ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu, co wyklucza obecny wyrok TK. Do propozycji prezydenta odniosła się Kaja Godek. Najpopularniejsza aktywistka antyaborcyjna w Polsce napisała:
Prezydent, który przysięgał, że będzie bronił Konstytucji, właśnie zapowiedział złożenie ustawy, która ma obalić wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Eugenika to eugenika, niezależnie od tego, czy dziecko cierpi na wadę lekką czy ciężką.

#6. Rzeźba wieloryba zatrzymała wagon metra, który wyjechał poza toryNiektóre rozwiązania nie przyszłyby do głowy nawet najlepszym inżynierom. A to z przypadku rodzą się najgenialniejsze pomysły. Zanim jednak staną się oczywiste, ktoś musi je przetestować. Tym razem padło na maszynistę z miasta Spijkenisse pod Rotterdamem. Prowadzący wagon metra mężczyzna nie wyhamował w porę i wyjechał poza stację końcową. Maszynista miał ogromnego farta, bo zamiast polecieć 10 metrów w dół, zatrzymał się na wykonanym z tworzywa sztucznego ogonie wieloryba. Rzeźba stoi w tym miejscu od 20 lat, ale do tej pory służyła wyłącznie celom estetycznym. Być może nadszedł moment, by zacząć wykorzystywać podobne konstrukcje w celach bardziej praktycznych.

#7. Ogólnopolski Strajk Kobiet sformułował swoje postulatyOrganizacja, która stanęła na czele protestów antyaborcyjnych w kraju, próbuje zrobić kolejny krok. Na stronie facebookowej OSK ukazała się deklaracja o utworzeniu rady konsultacyjnej oraz informacje o obszarach, w których działania organizacja zamierza podjąć w niedalekiej przyszłości. Oprócz walki o prawo do aborcji OSK dorzuca (pisownia oryginalna):
1) prawa kobiet – koniec piekła kobiet
2) prawa osób LGBTQIA+ – LGBT to ludzie, nie ideologia
3) świeckie państwo
4) praworządność – wolne sądy i służby państwowe, nie partyjne
5) państwo – legalne instytucje, prawdziwi RPO i RPD
6) pandemia – walka z katastrofą w ochronie zdrowia i łagodzenie skutków pandemii
7) klimat i prawa zwierząt
8) stop faszyzacji życia publicznego – no pasaran!
9) rynek pracy - niech nie będzie śmieciowy!
10) edukacja – walka z katastrofą w szkolnictwie
11) niepełnosprawność - prawdziwe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami
12) media – wolne media/ stop propagandzie
13) nigdy nie będziesz szła sama - wsparcie dla dzieci i młodzieży/ walka z kryzysem w psychiatrii

Konkretnie i z przytupem, trzeba przyznać. Życzymy powodzenia i równie spektakularnego sukcesu, jaki odnieśli poprzedni inicjatorzy wielkich zmian z Ruchu Palikota, Nowoczesnej i Kukiz ’15.

Przed włączeniem się do rewolucji nie zapomnij przeczytać poprzedniego odcinka newsów.
33

Oglądany: 84425x | Komentarzy: 238 | Okejek: 285 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

18.01

17.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało