Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najdziksze newsy tygodnia - Kim Kardashian wyśmiana za „normalne” urodziny na prywatnej wyspie

83 508  
295   71  
Dzisiaj między innymi o tym, jak ważne jest dobre planowanie, poszerzanie horyzontów i odrobina pokory.

#1. Stany Zjednoczone zakończyły epidemię

1861273da50eaf51.jpg

Kiedyś Piotr Szumlewicz sugerował, by ustawą znieść ubóstwo. Najwidoczniej filozofia lewicowego dziennikarza dotarła do uszu rządzących Stanami Zjednoczonymi, bo dzięki podobnemu rozwiązaniu zdecydowano się tam znieść pandemię. Tak wynika z dokumentu opublikowanego przez biuro Donalda Trumpa. W podsumowaniu osiągnięć dokonanych przez pomarańczowoskórego prezydenta w trakcie pierwszej kadencji znalazł się między innymi zapis o tym, że administracja Trumpa zakończyła pandemię COVID-19 w USA. Trudno powiedzieć, czy to pomyłka, czy może uprzedzanie faktów i Trump zamierza do niedzieli, kiedy odbędą się wybory prezydenckie, faktycznie zwalczyć pandemię w USA, gdzie codziennie przybywa od 50 do 80 tysięcy zakażonych koronawirusem.

#2. Złodzieje włamali się do escape roomu, bo w escape roomie, jak wiadomo, spoczywa skarb nazistów

1861274d3ccb20f2.jpg

Ludzie, którzy kiedykolwiek odwiedzili escape room, wiedzą, że otacza go nutka tajemniczości. Nic dziwnego, że aura potrafi działać jak magnes na różnych typków spod ciemnej gwiazdy. No bo kto by się nie pokusił na wyniesienie paru drobiazgów z Bursztynowej Komnaty – szczególnie że nikt jej nie pilnuje. Grupka złodziei włamała się do jednego z escape roomów w Utrechcie. Ale zamiast sztabek złota złodzieje znaleźli w pomieszczeniu trochę typowych dla tego typu miejsc pierdół i zagadek. Złodziejaszkom nie zostało więc nic innego, jak ukraść kamerę i 10 euro, które leżały przy kasie.

#3. W Wielkiej Brytanii zaplanowano pokaz filmów na stadionie, przez który biegnie granica Anglii i Walii, a że Walia jest w trakcie lockdownu, a łazienki na stadionie znajdują się po walijskiej stronie…

18612761556d2e03.jpg

Do halloweenowego pokazu filmów miało dojść na stadionie klubu piłkarskiego Chester FC. To nietypowy obiekt, ponieważ przez jego środek biegnie granica angielsko-walijska. Pierwotnie organizatorzy chcieli umieścić ekran po walijskiej stronie, czyli tam, gdzie znajdują się również toalety, ale Walia w międzyczasie wprowadziła lockdown. Wtedy zdecydowano się na przeniesienie kinowego ekranu na stronę angielską, ale zapomniano o łazienkach, które zostały po walijskiej stronie. Z łazienkami już tak łatwo nie poszło, więc organizatorzy rozpoczęli poszukiwania nowego miejsca na pokaz filmów.

#4. Jeden ze żłobków poprosił o przejście na tryb pracy zdalnej

18612752f6792764.jpg

Ale ta młodzież szybko dojrzewa... Kiedyś kilkulatek zastanawiał się, czy reklamówka Bossa nad głową zadziała jak spadochron, a dzisiaj? Dzisiaj spuszcza manto swojemu staremu za zabranie smartfona z gierką. Być może biegłość w obsłudze najnowszych technologii skłoniła dyrekcję Żłobka Miejskiego w Siemianowicach Śląskich do wystąpienia z wnioskiem do sanepidu o zmianę formy nauczania ze stacjonarnej na zdalną. Jako przyczynę podano kilka wystąpień koronawirusa w placówce. Sanepid wniosek zaakceptował i choć prace przeorganizowano tylko na tydzień, to niech sobie gówniarz jeden z drugim sam konfiguruje Zooma.

#5. Kim Kardashian obchodziła zupełnie normalne urodziny na prywatnej wyspie, tak jak wszyscy

18612776d1a30ee5.png

Ludzie nie mają litości. Znana celebrytka chce poczuć się odrobinę normalniej w tych nienormalnych czasach i co ją za to spotyka? Szyderstwo. A Kim Kardashian pragnęła jedynie świętować swoje czterdzieste urodziny jak każdy człowiek – na prywatnej wyspie, wśród tłumu bliskich jej osób, które przetransportowała tam samolotami. Czy to tak wiele? W serii zdjęć opublikowanych w mediach społecznościowych Kardashian podzieliła się wspomnieniami wspólnej jazdy na rowerze, pływania z wielorybami, wiosłowania kajakiem i wspólnego oglądania filmów na prywatnej plaży. Celebrytka nie zapomniała jednak o tym, że nie wszyscy mogą doświadczać normalności. Po głębokiej chwili refleksji napisała:
Zdaję sobie sprawę, że większość ludzi nie może sobie pozwolić na takie doświadczenia, więc w podobnych momentach pokornie przypominam sobie, jak bardzo uprzywilejowane życie mogę prowadzić.
Internauci nie docenili jednak tej próby bratania się z pospólstwem i wyrazili swoje opinie na temat przemyśleń żony Kanye Westa.

18612784650803a5_1.png

#6. PiS zagłosował za premiami dla lekarzy, ale zrobił to przez pomyłkę, więc szybko premie anulowano

1861279dd5f72886.jpg

Podczas gdy jedne projekty czekają miesiącami na rozpatrzenie, inne da się załatwić w niecałą dobę. Wystarczy odrobina niekompetencji i determinacji. Tych nie zabrakło posłom Prawa i Sprawiedliwości, którzy głosowali nad przyjęciem ustawy covidowej. Wśród zapisów ustawy znalazła się też zgłoszona przez Senat poprawka rozszerzająca dodatek do pensji medyków na wszystkich przedstawicieli zawodów medycznych, a nie tylko na osoby pracujące przy zakażonych koronawirusem, jak pierwotnie proponowano. Nie wszyscy wiedzieli, za czym tak naprawdę głosują i poprawka przeszła. Ale nie ma takiego rozdawnictwa, synek! Poprawkę do poprawki w formie „konwalidacji błędu” (xD) złożono niemal natychmiast i przegłosowano, odbierając tym samym świeżo przyznany dodatek części zatrudnionych w opiece medycznej. Komentując tę decyzję, Jarosław Kaczyński nazwał podwyżki dla wszystkich medyków „nadużyciem moralnym”.

Nadużyciem moralnym na pewno nie jest nakłanianie cię do przeczytania newsów z poprzedniego odcinka, więc czytaj, zanim zabierzemy.

12

Oglądany: 83508x | Komentarzy: 71 | Okejek: 295 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

08.12

07.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało