Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

O dwóch takich co ukradli księżyc

46 005  
1  
Musimy wygrać ten wyścig... Może podstawimy im nogę? Nie... będzie widać...Film z 1962 największym bestsellerem w Merlinie! Niemożliwe?!  A jednak! Od tygodni Jacek i Placek okupują pierwsze miejsce na liście najlepiej sprzedających się filmów!

KLIKNIJ ŻEBY ZOBACZYĆ FRAGMENT O WYŚCIGU

Uwaga! Wszelkie skojarzenia z obecnie prowadzoną kampanią wyborczą są jak najbardziej na miejscu - w końcu za 4-5 lat o tym filmie nikt nie będzie pamiętał...
Dla ciekawskich mamy jeszcze oryginalne streszczenie:

"A
kcja filmu rozpoczyna się we wsi Zapiecek. Przychodzą w niej na świat bliźniacy - Jacek i Placek. Już po paru latach okoliczni mieszkańcy nie mają złudzeń: z tych dwu nic dobrego nie wyrośnie. Niesforni braciszkowie wciąż płatają spokojnym obywatelom złośliwe figle. Są żarłoczni, a przy tym leniwi i okrutni. Za najokropniejszą rzecz pod słońcem uważają pracę. Gotowi są na wszystko, byle tylko nigdy nie splamić rąk jakimkolwiek zajęciem.

Pewnego dnia wpadają na genialny w swej prostocie pomysł. Postanawiają ukraść księżyc, a następnie go spieniężyć i w ten sposób zapewnić sobie na zawsze wygodną, próżniacką egzystencję. Najpierw trzeba jednak znaleźć miejsce, w którym księżyc będzie na tyle nisko, by go złapać. Jacek i Placek niewiele myśląc wyruszają w drogę. Zabierają przy okazji swej ubogiej matce ostatni bochenek chleba. Muszą przecież co jeść podczas podczas podróży. Po wielu perypetiach chłopcom udaje się złowić księżyc w sieć. Jednak wbrew ich nadziejom nie oznacza to końca, lecz początek prawdziwych kłopotów. "

Ja już zamówiłem swój egzemplarz tutaj, w końcu to tylko 19,50 PLN za DVD z (być może) prezydentem...

Oglądany: 46005x | Okejek: 1 osób


Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało