Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Peruki, gorsety, epolety: Peruwiańczyk odtwarza portrety swoich arystokratycznych przodków

16 979  
50   11  
Christian Fuchs, 37-letni peruwiański artysta i fotograf, podziwia swoich wspaniałych przodków - europejskich i latynoamerykańskich arystokratów. Ten temat zafascynował go tak bardzo, że mężczyzna zaczął odtwarzać portrety swoich przodków w najdrobniejszych szczegółach. W charakterze modelu do wszystkich portretów wykorzystuje jedynie własną osobę.
Kliknij i zobacz więcej!

Na początku Fuchs bada listy rodzinne, rzadkie fotografie i pamiątki, aby lepiej zrozumieć swoich przodków i ich charaktery. Nie jest to łatwe zadanie, biorąc pod uwagę, że wielu z nich zmarło w XVIII wieku.

Kliknij i zobacz więcej!

W przypadku każdego z portretów od pomysłu do ostatniego ujęcia może minąć kilka miesięcy, wliczając w to badanie historii przodków. Fuchs zwrócił się o pomoc do miejscowego jubilera, który pomógł mu w stworzeniu kopii rodzinnych klejnotów.

Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!

„Dorastałem otoczony portretami i przedmiotami, które były własnością nawet pięciu pokoleń mojej rodziny. Jako dziecko oglądałem portrety i bawiłem się nimi. Jeśli nie znałem imion postaci, wymyślałem je. Pamiętam, że patrzyłem na nich godzinami i czułem, jak na mnie patrzą. Czasem z nimi rozmawiałem i najwyraźniej doprowadziło to do tego, że je odtwarzam”- mówi autor projektu fotograficznego.

Kliknij i zobacz więcej!


Kliknij i zobacz więcej!

Gdy tylko Fuchs kończy pracę nad szczegółową rekonstrukcją każdego portretu, pozostaje ostatni szlif - wstawienie powstałego dzieła w ramę odpowiadającą okresowi, w którym żył ten lub inny przodek. Ten cykl fotografii to wielki hołd dla przeszłości jego rodziny, a gdyby któryś z jego bohaterów żył do dziś, na pewno byłby dumny z potomka.

Kliknij i zobacz więcej!
11

Oglądany: 16979x | Komentarzy: 11 | Okejek: 50 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało