Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Czasem wydaje nam się, że ci aktorzy grają zawsze tę samą rolę

51 547  
145   44  
Gwiazdy Hollywood często zdobywają sławę dzięki tej jednej roli, która była jakby specjalnie dla nich napisana. Większość aktorów stara się później grać całkiem inne postacie i pokazać, że ich warsztat aktorski jest bardzo bogaty. Część z nich jednak najlepiej się czuje w swojej "szufladce".

Noel GugliemiPrawdopodobnie nie kojarzycie jego nazwiska, ale niewątpliwie widzieliście jego twarz ("Szybcy i wściekli", "Dzień próby" czy "Mroczny rycerz") .
Noel był kiedyś członkiem gangu, ale udało mu się z niego wyrwać, a teraz zarabia na życie grając gangsterów.

Keira KnightleyOd "Piratów z Karaibów" poprzez "Annę Kareninę" i "Pokutę", brytyjska aktorka ugruntowała swoją pozycję aktorki świetnie odnajdującej się w graniu postaci historycznych. W wywiadach często mówi o swojej miłości do filmów osadzonych w przeszłości.

John WayneJego nazwisko jest synonimem strażnika „Dzikiego Zachodu” nie bez powodu. Po zagraniu w "Dyliżansie" był obsadzany głównie w rolach kowbojów.

Melissa McCarthyTa wspaniałą aktorka komediowa zadebiutowała w serialu "Kochane kłopoty". Teraz gra w wielu filmach, a w 2012 roku była nominowana do Oscara.

Seth RogenSeth Rogen nie tylko gra, ale także reżyseruje, produkuje i pisze scenariusze filmów, w których występuje. W zdecydowanej większości filmów odgrywa rolę bohatera, który jest zazwyczaj pod wpływem różnych substancji odurzających.

Milla JovovichOd modelki do aktorki. Pamiętamy ją doskonale z "Piątego elementu" oraz sagi "Resident Evil". Mila gra w wielu innych produkcjach, ale zazwyczaj jest to jakaś wersja Leeloo lub Alice.

Liam NeesonTen irlandzki aktor to bardzo szczególny przypadek. Wydaje się, że przez połowę czasu gra dość zdefiniowane role dramatyczne, jak na przykład rola w "Liście Schindlera", "Batman - początek" czy "Cisza". Drugą połowę czasu spędza na uciekaniu przed złodupcami lub ściganiu bandziorów, którzy próbują porwać jego córkę lub żonę.

Katherine HeiglKatherine zrobiła karierę w filmach romantycznych, gdzie grała dziewczynę, która jest bardzo wybredna, jeśli chodzi o zakochiwanie się ("27 sukienek", "Brzydka prawda" i "Sylwester w Nowym Jorku").

Jackie ChanJackie Chan, jeden z najbardziej znanych aktorów kina akcji (w 2019 roku był piątym najlepiej opłacanym aktorem), odcisnął piętno na kinie dzięki swoim ryzykownym scenom akcji, które sam gra bez pomocy kaskadera.

Jason BatemanJego role zazwyczaj przechodziły niezauważone. Nawet jeśli grał głównego bohatera, to był to spokojny typ, będący przeciwwagą dla bardziej wyrazistego partnera.
Obecnie w serialu "Ozark" w końcu to on zagrał bardzo wyrazistą i skomplikowaną postać.
53

Oglądany: 51547x | Komentarzy: 44 | Okejek: 145 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

03.12

02.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało