Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Absolwenci uczelni do rezerwy zamiast do wojska

8 633  
2   2  
Joe Monster przynosi dobrą nowinę, to koniec stresów i walki z przebrzydłym systemem powszechnej służby wojskowej dla studentów absolwentów. W tym i następnym roku zarządzono rezerwę dla absolwentów, wznieśmy szklanice w dłoniach i niech pieśń wspaniała zabrzmi! Wolność! Wolność! Wolność nadeszła!
Teraz zostało już tylko zebrać siły i skończyć i obronić dyplom!

PAP pisze:
Absolwenci szkół wyższych nie będą powoływani na półroczne przeszkolenie, lecz przenoszeni do rezerwy. Zlikwidowane zostaną też niektóre wojskowe komendy uzupełnień, a w pozostałych WKU zostanie zredukowane zatrudnienie żołnierzy służby zasadniczej. Zmiany te przewiduje reforma administracji wojskowej, o jakiej informuje w czwartek Sztab Generalny WP.

Zmniejszamy liczbę Wojskowych Komend Uzupełnień, dziś funkcjonuje 140 WKU obejmujących od jednego do trzech powiatów, po zmianach pozostaną 122 komendy - powiedział w czwartek płk Wiesław Tomasik, zastępca szefa Generalnego Zarządu Uzupełnień i Spraw Personalnych Sztabu Generalnego WP.

W wyniku redukcji WKU będą zatrudniać o 900 osób mniej, w tym 450 żołnierzy służby zasadniczej. Lista likwidowanych komend zostanie uzgodniona między MON i MSW.

WKU zajmują się rejestracją przedpoborowych, powoływaniem do służby poborowych i rezerwistów, powoływaniem absolwentów do szkoleń, a także zwalnianiem ze służby i przenoszeniem do rezerwy.

Tomasik poinformował, że w przyszłym roku, tak jak w bieżącym, absolwenci szkół wyższych nie będą powoływani na półroczne przeszkolenie, lecz przenoszeni do rezerwy.


Oglądany: 8633x | Komentarzy: 2 | Okejek: 2 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

21.09

20.09

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało