Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Fakty na temat zwierząt, które sprawią, że się rozpłyniesz

58 389  
373   45  
Na Reddicie istnieje specjalny wątek o nazwie "Awwducational", który robi niesamowitą furorę. Możemy w nim znaleźć mnóstwo mniej oczywistych faktów dotyczących zwierząt, które sprawią, że powiemy właśnie tytułowe "awww...". Przed wami kilka z nich.

#1. Specjalnie wytresowane wielkoszczury gambijskie potrafią wyszukiwać niewypały bomb oraz min. Naukowcom udało się je również wyszkolić, aby potrafiły rozpoznawać gruźlicę u człowieka. Mało tego! Wielkoszczury gambijskie są też świetne w odnajdywaniu nielegalnie przemycanych z terenów Afryki trofeów kłusowniczych.

#2. Krowy odczuwają niesamowitą radość i satysfakcję, kiedy robią w życiu coś nowego.

#3. Kapibary to niesamowicie towarzyskie zwierzęta. Potrafią wytworzyć więź ze zwierzętami różnych gatunków, takimi jak kurczaki, kaczki, psy, koty, lamy, króliki czy żółwie.

#4. W przypadku większości kultur czarny kot postrzegany jest jako zły omem. Nieco inaczej jest u Szkotów. W ich przypadku wałęsający się w sąsiedztwie czarny kot przynosi mieszkańcom domu dobrobyt i szczęście.

#5. Gepardy są tak nieśmiałe, że w ogrodach zoologicznych często przydziela im się psy terapeutyczne, aby te dotrzymywały im towarzystwa.

#6. Naukowcy odkryli, że szczury uwielbiają być głaskane po brzuszkach. Ta technika używana jest do badań, które wymagają wywołania u szczura uczucia szczęścia. Dowiedziono również, że w trakcie gdy szczur jest szczęśliwy i zrelaksowany, jego uszka robią się nieco bardziej różowe.

#7. Alex, papuga żako, to jedyne znane naukowcom zwierzę, które kiedykolwiek zadało pytanie natury egzystencjalnej. Alex zapytał badaczy "jakiego koloru jestem?".


#8. Ludzie bardzo często pałają nienawiścią do oposów i postrzegają je jako szkodniki. W rzeczywistości jednak oposy pomagają pozbywać się prawdziwych szkodników i pasożytów z ekosystemu, dzięki czemu czynią ten świat o wiele lepszym dla nas, ludzi.

#9. Mewy bardzo często "stepują" po trawie, co w ich przypadku potocznie nazywane jest "tańcem deszczu". Ta nazwa nie wzięła się znikąd. Mewy robią tak, aby imitować w ten sposób krople deszczu uderzające w ziemię. Dzięki temu wabią dżdżownice i inne robaki na powierzchnię.

#10. Łapy leniwców działają w odwrotny sposób niż dłonie ludzi. Ich naturalną pozycją jest pozycja zaciśnięta. Leniwce muszą włożyć wiele wysiłku, aby je nieco rozluźnić.

#11. Oposy to jedyne torbacze zamieszkujące Amerykę Północną. Zwierzęta te są niezwykle pożyteczne, bowiem każdy z nich zjada prawie 5000 kleszczy każdego roku. Same oposy są też odporne na wściekliznę, bowiem ich temperatura ciała jest zbyt niska, aby wirus mógł przetrwać.

#12. Rysie w procesie ewolucji wykształciły ogromne łapy, aby łatwiej im było poruszać się w śniegu. Dzięki temu ich łapy działają jak naturalne rakiety śnieżne.

#13. Badacze z Uniwersytetu w Chicago dowiedli, że szczury charakteryzują się tak samo wysoce rozwiniętą empatią jak ludzie.

#14. Pingwin mały (zwany również pingwinem niebieskim) to najmniejszy przedstawiciel pingwinów na świecie. Dorosłe osobniki rosną zaledwie do 30 cm. Ze względu na swoje niewielkie wymiary i kolor, ptaki te nazywane są też często "baśniowymi pingwinami".

#15. Mrówniki afrykańskie grają niezwykle ważną rolę w ratowaniu innych zwierząt z pożarów. Stworzenia te kopią niezwykle głębokie nory w poszukiwaniu pożywienia, a inne zwierzęta mogą znaleźć w nich schronienie w czasie pożaru sawanny.

#16. Żółw birmański to jeden z nielicznych przedstawicieli świata zwierząt na świecie, który powrócił z tzw. funkcjonalnego wymarcia.

#17. Kardynał szkarłatny to prawdopodobnie jeden z najbardziej romantycznych ptaków na świecie. Kardynały łączą się w pary na całe życie, podróżują razem, śpiewają przed złożeniem jaj, a w trakcie godów karmią się nasionami.

#18. Mangalica to jedyny gatunek świń pokryty długą, wełnistą szczeciną, przez co z wyglądu przypomina on owcę.

#19. Pudu to najmniejszy przedstawiciel jeleniowatych. Masa dorosłych osobników sięga 9,6 kg, a ich średnia długość to 40 cm.

#20. Kiedy wiewióra dekańska czuje się zagrożona, zamiast uciekać zastyga w bezruchu, przytulając się do drzewa. Często można je spotkać w takiej właśnie pozycji.

6

Oglądany: 58389x | Komentarzy: 45 | Okejek: 373 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało