Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Fakty na temat zwierząt, które sprawią, że się rozpłyniesz

56 513  
363   45  
Na Reddicie istnieje specjalny wątek o nazwie "Awwducational", który robi niesamowitą furorę. Możemy w nim znaleźć mnóstwo mniej oczywistych faktów dotyczących zwierząt, które sprawią, że powiemy właśnie tytułowe "awww...". Przed wami kilka z nich.

#1. Specjalnie wytresowane wielkoszczury gambijskie potrafią wyszukiwać niewypały bomb oraz min. Naukowcom udało się je również wyszkolić, aby potrafiły rozpoznawać gruźlicę u człowieka. Mało tego! Wielkoszczury gambijskie są też świetne w odnajdywaniu nielegalnie przemycanych z terenów Afryki trofeów kłusowniczych.

#2. Krowy odczuwają niesamowitą radość i satysfakcję, kiedy robią w życiu coś nowego.

#3. Kapibary to niesamowicie towarzyskie zwierzęta. Potrafią wytworzyć więź ze zwierzętami różnych gatunków, takimi jak kurczaki, kaczki, psy, koty, lamy, króliki czy żółwie.

#4. W przypadku większości kultur czarny kot postrzegany jest jako zły omem. Nieco inaczej jest u Szkotów. W ich przypadku wałęsający się w sąsiedztwie czarny kot przynosi mieszkańcom domu dobrobyt i szczęście.

#5. Gepardy są tak nieśmiałe, że w ogrodach zoologicznych często przydziela im się psy terapeutyczne, aby te dotrzymywały im towarzystwa.

#6. Naukowcy odkryli, że szczury uwielbiają być głaskane po brzuszkach. Ta technika używana jest do badań, które wymagają wywołania u szczura uczucia szczęścia. Dowiedziono również, że w trakcie gdy szczur jest szczęśliwy i zrelaksowany, jego uszka robią się nieco bardziej różowe.

#7. Alex, papuga żako, to jedyne znane naukowcom zwierzę, które kiedykolwiek zadało pytanie natury egzystencjalnej. Alex zapytał badaczy "jakiego koloru jestem?".


#8. Ludzie bardzo często pałają nienawiścią do oposów i postrzegają je jako szkodniki. W rzeczywistości jednak oposy pomagają pozbywać się prawdziwych szkodników i pasożytów z ekosystemu, dzięki czemu czynią ten świat o wiele lepszym dla nas, ludzi.

#9. Mewy bardzo często "stepują" po trawie, co w ich przypadku potocznie nazywane jest "tańcem deszczu". Ta nazwa nie wzięła się znikąd. Mewy robią tak, aby imitować w ten sposób krople deszczu uderzające w ziemię. Dzięki temu wabią dżdżownice i inne robaki na powierzchnię.

#10. Łapy leniwców działają w odwrotny sposób niż dłonie ludzi. Ich naturalną pozycją jest pozycja zaciśnięta. Leniwce muszą włożyć wiele wysiłku, aby je nieco rozluźnić.

#11. Oposy to jedyne torbacze zamieszkujące Amerykę Północną. Zwierzęta te są niezwykle pożyteczne, bowiem każdy z nich zjada prawie 5000 kleszczy każdego roku. Same oposy są też odporne na wściekliznę, bowiem ich temperatura ciała jest zbyt niska, aby wirus mógł przetrwać.

#12. Rysie w procesie ewolucji wykształciły ogromne łapy, aby łatwiej im było poruszać się w śniegu. Dzięki temu ich łapy działają jak naturalne rakiety śnieżne.

#13. Badacze z Uniwersytetu w Chicago dowiedli, że szczury charakteryzują się tak samo wysoce rozwiniętą empatią jak ludzie.

#14. Pingwin mały (zwany również pingwinem niebieskim) to najmniejszy przedstawiciel pingwinów na świecie. Dorosłe osobniki rosną zaledwie do 30 cm. Ze względu na swoje niewielkie wymiary i kolor, ptaki te nazywane są też często "baśniowymi pingwinami".

#15. Mrówniki afrykańskie grają niezwykle ważną rolę w ratowaniu innych zwierząt z pożarów. Stworzenia te kopią niezwykle głębokie nory w poszukiwaniu pożywienia, a inne zwierzęta mogą znaleźć w nich schronienie w czasie pożaru sawanny.

#16. Żółw birmański to jeden z nielicznych przedstawicieli świata zwierząt na świecie, który powrócił z tzw. funkcjonalnego wymarcia.

#17. Kardynał szkarłatny to prawdopodobnie jeden z najbardziej romantycznych ptaków na świecie. Kardynały łączą się w pary na całe życie, podróżują razem, śpiewają przed złożeniem jaj, a w trakcie godów karmią się nasionami.

#18. Mangalica to jedyny gatunek świń pokryty długą, wełnistą szczeciną, przez co z wyglądu przypomina on owcę.

#19. Pudu to najmniejszy przedstawiciel jeleniowatych. Masa dorosłych osobników sięga 9,6 kg, a ich średnia długość to 40 cm.

#20. Kiedy wiewióra dekańska czuje się zagrożona, zamiast uciekać zastyga w bezruchu, przytulając się do drzewa. Często można je spotkać w takiej właśnie pozycji.

6

Oglądany: 56513x | Komentarzy: 45 | Okejek: 363 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

26.11

25.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało