Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Elon Musk wyznał, co sądzi o szczepionce na Covid-19 i samym Billu Gatesie - Co nowego w technologii?

62 010  
235   75  
W dzisiejszym odcinku zapłacimy własną dłonią za zakupy w sklepie, razem z Elonem Muskiem pośmiejemy się z Billa Gatesa oraz poznamy ceny nowych iPhone’ów.

#1. Amazon chce, żebyśmy płacili za zakupy ręką


I nie mówię tutaj o żadnych zegarkach z funkcją płatności zbliżeniowych, czy nawet chipach wszczepianych pod skórę. Mowa o prawdziwej płatności za pomocą własnej dłoni, a konkretnie jej skanu. Właśnie na taki pomysł wpadł Amazon.

Technologia nosi nazwę Amazon One i opiera się o biometryczny skan dłoni. Już teraz nowoczesne terminale testowane są w kilku sklepach Amazon GO zlokalizowanych w Seattle. Oczywiście sklep nie będzie w stanie przyjąć naszej płatności, jeśli wcześniej nie udostępnimy profilu biometrycznego swojej dłoni i nie podepniemy pod niego swojego konta bankowego. Taka rejestracja jest jednorazowa, a możliwość korzystania z tej metody płatności nieograniczona.#2. Zdjęcia Google z zupełnie nowym edytorem


Komu dzisiaj chce się włączać Photoshopa (lub inny program do obróbki graficznej na komputerze), aby zmienić kilka rzeczy na fotografii. Dzisiaj wszystko robi się na telefonie, a dostępne obecnie aplikacje są do tego nawet więcej niż wystarczające. Wśród nich znajduje się również aplikacja Zdjęcia Google, która już od dłuższego czasu nie jest tylko i wyłącznie programem służącym do przechowywania zdjęć w chmurze, ale świetnym mobilnym centrum obróbki.

Google ostatnio postanowiło jeszcze bardziej wzbogacić gamę narzędzi, jakie oferuje aplikacja. Dużą rolę odgrywa tu sztuczna inteligencja. Algorytm dosłownie jest w stanie odwalić za nas większą część pracy. Wykrywa on m.in. niedoświetlone miejsca czy krzywe kadry, a następnie automatycznie je poprawia.

Aktualizacja trafi do wszystkich użytkowników telefonów z systemem Android. Osoby korzystające ze smartfonów Pixel mogą spodziewać się dodatkowych usprawnień.


#3. Messenger łączy się z Instagramem


Wprawdzie było o tym mówione już od dawna, to jednak dopiero teraz wiadomość ta stała się oficjalna: Messenger łączy się z Instagramem, choć może nie do końca…

Docelowo Zuckerberg i spółka planują chyba całkowite pozbycie się funkcji DM (direct messages) z Instagrama na rzecz Messengera. Początkowo jednak aktywacja komunikatora na Insatgramie ma być nieobowiązkowa i jeśli ktoś będzie chciał, to nikt nie zabroni mu pozostać przy starym komunikatorze. To oczywiście z czasem zapewne się zmieni i Zuckerberg wciśnie wszystkim swoją wizję, jak robił to już niejednokrotnie.


#4. Google Play Pass debiutuje w Polsce


Zastanawiacie się pewnie „co to w ogóle jest ten cały Google Play Pass?!?!”. Wszyscy pewnie wiecie, czym jest Google Play. Jest to sklep z aplikacjami dla użytkowników Androida. Google Play Pass jest z kolei usługą abonamentową, która daje dostęp do szerokiej gamy gier i aplikacji całkowicie za darmo… tzn. nie za darmo – za cenę miesięcznego abonamentu. Dodatkowo użytkownik usługi nie musi obawiać się reklam, które bombardują nas na każdym kroku, kiedy korzystamy z aplikacji ze sklepu Google Play.

Cena abonamentu w Polsce wyniesie 22,99 zł miesięcznie. Jeśli jednak ktoś zdecyduje się na zakup rocznej subskrypcji, to może nieco zaoszczędzić. W takim wypadku za 12 miesięcy dostępu do usługi Play Pass zapłaci 139,99 zł.


#5. Siri przemówi po polsku


Ostatnie ogłoszenie o pracę, które pojawiło się na stronie Apple, wyraźnie sugeruje, że ich asystent głosowy już niebawem będzie w stanie porozumiewać się po polsku.

Gigant z Cupertino szuka osoby na stanowisko „Siri Annotation Analyst - Polish Speaking”. Idealny kandydat powinien odznaczać się m.in. biegłą znajomością języka polskiego i doskonałym zrozumieniem gramatyki. Musi również pojmować wszelkie niuanse językowe, aby móc lepiej wykonywać swoje obowiązki. Kandydat musi również odznaczać się znajomością asystenta Siri lub innych tego typu technologii.

Można więc śmiało założyć, że za jakiś czas wasze iPhone’y powinny w końcu mówić po polsku.


#6. Wyciekły ceny iPhone’ów 12


Jedna z lepiej poinformowanych w branży osób udostępniła ostatnio ceny nadchodzących iPhone’ów z serii 12. Nie będzie to chyba dla nikogo zaskoczeniem, jeśli już teraz napiszę, że będzie drogo… oj, będzie drogo.

Te bardziej ubogie wersje telefonów mają być dostępne z 64 GB pamięci wewnętrznej, ale nie dostaniemy ich w konfiguracji z 512 GB pamięci wewnętrznej. Odwrotnie sprawy mają się z kolei w przypadku tych bogatszych wersji. Ich nie dostaniemy z 64 GB, za to będzie można je kupić z 512 GB pamięci. Przejdźmy jednak do samych cen.

 • iPhone 12 mini (64 GB) – $649 (ok. 2490 zł)
 • iPhone 12 mini (128 GB) – $699 (ok. 2682 zł)
 • iPhone 12 mini (256 GB) – $799 (ok. 3065 zł)
 • iPhone 12 (64 GB) – $749 (ok. 2873 zł)
 • iPhone 12 (128 GB) – $799 (ok. 3065 zł)
 • iPhone 12 (256 GB) – $899 (ok. 3450 zł)
 • iPhone 12 Pro (128 GB) – $999 (ok. 3833 zł)
 • iPhone 12 Pro (256 GB) – $1099 (ok. 4216 zł)
 • iPhone 12 Pro (512 GB) – $1299 (ok. 4983 zł)
 • iPhone 12 Pro Max (128 GB) – $1099 (ok. 4216 zł)
 • iPhone 12 Pro Max (256 GB) – $1199 (ok. 4600 zł)
 • iPhone 12 Pro Max (512 GB) – $1399 (ok. 5367 zł)


#7. Elon Musk nie zaszczepi się na Covid-19


W trakcie podcastu Sway, którego gościem był założyciel Tesli i SpaceX – Elon Musk – miliarder został zapytany, czy zaszczepi się na Covid-19, kiedy naukowcy już wynajdą odpowiednią szczepionkę i co sądzi na temat obecnej sytuacji na świecie związanej z pandemią. Musk nie owijał w bawełnę i od razu zaznaczył, że szczepionki nie przyjmie – jego rodzina również.

Elon skrytykował też całą ideę lockdownu, twierdząc, że jest to głupie i dla niego niezrozumiałe, a jego firma – SpaceX – w tym czasie nawet na chwilę nie przerwała pracy.

Musk nazwał również Billa Gatesa półgłówkiem w związku z tym, że założyciel Microsoftu kilka miesięcy wcześniej nazwał Elona głupim i nieodpowiedzialnym właśnie z tego powodu, że nie zakazał przychodzenia swoim pracownikom do pracy. Ach, ci miliarderzy i ich przepychanki...


W poprzednim odcinku: Szykują się spore zmiany w nawigacji z Google Maps

8

Oglądany: 62010x | Komentarzy: 75 | Okejek: 235 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.01

18.01

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało