Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

"Co to może być?" VII - Do czego jest ten laser skierowany w tłum przez policjanta?

83 594  
414   47  
Wracamy do szukania odpowiedzi na pytania dotyczące różnych dziwnych obiektów i zjawisk. Dziś m.in. policjant mierzący laserem do tłumu, trujące nasiona znalezione w spaghetti, zegar z zagadkowym przełącznikiem oraz ławeczki ułożone w dziwny sposób.

#1. "Znalezione w lesie w Szwecji. Około 1 m nad ziemią, średnica ok. 20 cm. Dosyć twarde, wycieka z niego jakaś ciecz"
Wygląda jak zwyczajna huba, z tym że wypuszczająca nadmiar wilgoci. Zjawisko to nosi nazwę gutacji. Podobny przykład znajdziesz TUTAJ.

by jackrats

#2. "Co to za skaner, którym podczas protestów posługiwał się policjant czatujący na dachu? Wygląda jak zielony laser skierowany w tłum"Żaden skaner. Policjant oznacza laserem konkretną osobę wśród protestujących, aby łatwiej było ją wyłapać jednostce działającej w tym momencie pośród tłumu.

by Packtray

#3. "Metalowy obiekt bez żadnych numerków ani tekstu. Rozciąga się do rozmiarów bransoletki"
To górna część (służąca do zamykania) torebki. TUTAJ można znaleźć podobną do kupienia.

by sjhill

#4. "Znaleźliśmy coś takiego podczas renowacji domu. Nie dotykamy tego, ojciec uważa, że to może być niewybuch z II wojny światowej"
Wygląda faktycznie jak brytyjski pocisk z moździerza właśnie z czasów II wojny światowej. Nie dotykaj i dzwoń po saperów.

by uragruver

Jak się później okazało, wojskowi potwierdzili te informacje.

#5. "Znalazłem to w spaghetti. Sos był z puszki"Wygląda jak modligroszek różańcowy. Nie jedz tego, a jeśli zjadłeś, to natychmiast idź do lekarza.

by kookykerfuffle

Za wiki:
Jest to gatunek rośliny z rodziny bobowatych. Pochodzi z Indonezji, ale gatunek zadomowiony jest w wielu krajach o klimacie tropikalnym. Jest inwazyjny w południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Nasiona zawierają trującą glikoproteinę - abrynę, szczególnie groźną w przypadku kontaktu z otwartymi ranami i oczami. Związek ten jest śmiertelny dla człowieka w dawce kilku mikrogramów, blokując syntezę białek.

Pod tym wątkiem rozgorzała dyskusja na temat tego, w jaki sposób ta roślina mogła znaleźć się w sosie. W niektórych kulturach popularna jest biżuteria zrobiona z tej rośliny i jedno z możliwych wyjaśnień jest takie, że ktoś w fabryce miał np. bransoletkę z tych nasion i ta spadła mu z ręki.

Na szczęście nikt tego sosu nie jadł, jak poinformował użytkownik, który zadał to pytanie.

#6. "Z tyłu starego zegara znalazłem przełącznik Miracle Eye. Do czego on służy?"Zegar ma sensor światła. Jeśli ten jest włączony, zegar będzie wydzwaniał o pełnej godzinie tylko kiedy jest jasno, aby nie budzić ludzi w nocy.

by b3rr14ul7

#7. "Otrzymałem przesyłkę z czymś takim, choć niczego nie zamawiałem. Szklane tubki z kuleczkami w środku"To grzechotki do przynęt na ryby. Do znalezienia np. TUTAJ.

by DoctorOfMeat

Inna sprawa, dlaczego w ogóle ktoś dostał taką przesyłkę. Oczywiście mogło dojść do pomyłki, aczkolwiek sporo osób zwróciło uwagę, że może to być przykład tzw. "brushingu" polegającego na tym, że nieuczciwi sprzedawcy wysyłają niskiej jakości lub po prostu tani towar na podstawione adresy z kont, które później służą do pisania dobrych recenzji. Mogłoby się wydawać, że otrzymywanie darmowych paczek jest świetne, natomiast problem jest głębszy, gdyż może świadczyć o tym, że ktoś po prostu przechwycił twoje dane osobowe i nie masz żadnej kontroli nad tym, co przyjdzie na twój adres. Może to być nawet coś z przemytu, co - biorąc pod uwagę powszechny zwyczaj zostawiania paczek przy domach np. w USA - ktoś może próbować przechwycić samemu. Więcej do poczytania o tym zjawisku TUTAJ.

#8. "Jechałem przez Erie w Pensylwanii i zobaczyłem na niebie taki dziwny okrąg. Sporo ludzi zatrzymało się, żeby zrobić zdjęcie"
Wyjaśnień może być kilka. Jak zauważył @SlippingAbout może to być efekt spalonego transformatora, na dowód czego wkleił wynik wyszukiwań w Google hasła "blown transformer smoke ring". @TanithRosenbaum dodał, że może to być również efekt testowania fajerwerków, powołując się na ten artykuł. @earth_worx z kolei dopowiedział, że takie okręgi ludzie czasami robią specjalnie, co przedstawione jest na tym filmiku:

FILM

Kącik Spraw Niewyjaśnionych

W Kąciku Spraw Niewyjaśnionych będziemy zamieszczać takie rzeczy, których nie dało się (w pełni) zidentyfikować. Może Wy będziecie mieli jakieś pomysły.

#9. "Widuję taką skrzyneczkę przy drzwiach w samochodzie coraz częściej. Jakieś pomysły?"
#10. "Znalezione w świeżo opuszczonym domu"
Krótka historia: Mieszkała w tym domu samotna kobieta, która poddała się eutanazji. W jednym z pomieszczeń znajduje się właśnie ten podest. Jest tu miejsce na świece i rośliny, powyżej znajduje się okno. Schody za ścianą prowadzą do piwnicy.
Wśród różnych propozycji najczęściej powtarzają się teorie o miejscu do medytacji lub ołtarzu.#11. "Niebieskie szkiełko znalezione w polu we Francji. Fragment jakiejś gry planszowej, czy może przedmiot historyczny?"
#12. "Coś a la ławeczki, ale dlaczego ułożone w ten sposób?"
Jeden z pomysłów jest taki, że to może być ławeczka do obserwacji ptaków, jak ta TUTAJ.

#13. "Znalezione w północnej części jeziora Michigan. Wiem, że to rzeźby, ale co mogą przedstawiać?"
Ktoś podsunął koncept, że dla zabawy mogli je tam zostawić nurkowie. Jeśli nie ma czego zwiedzać w okolicy, to mogli sami zrobić taką atrakcję, coś jak krasnale z Krainy Jezior w Anglii.

Koniec Kącika Spraw Niewyjaśnionych


#14. "Co to jest? Idealnie do siebie pasują, w środku była jakaś ciecz"
To młynek do ziół. Wiadomo, o jakie głównie zioło chodzi.

by anossov

#15. "Ogromna bryła zwisająca z kabli między słupami"
To akurat interwencja artystyczna znajdująca się nieopodal Uniwersytetu w Brasilii. Nosi nazwę "Meteor", więcej o tym TUTAJ.

Tak, użyłem słowa interwencja, a nie instalacja artystyczna, gdyż to drugie pojęcie odnosi się w większości do instalacji w zamkniętych pomieszczeniach.

by digauss

#16. "Taką kozę napotkałem w Szkocji. Co ona ma na rogach? Wygląda jak kierownica"
To ma tylko za zadanie sprawić, aby nie zaczepiała się rogami o ogrodzenie.

by gazpachete458

Użytkownik @montaukwhaler na potwierdzenie dodał jeszcze zdjęcie kóz swojego sąsiada:
#17. "Dobra, wiem, że to krzesło. Tylko dlaczego ma takie długie oparcia?"Wygląda na krzesło plantatora. Oparcia były dla nóg, aby mogły wypocząć do długiej jeździe na koniu. Poniżej przykłady użycia.

by ChesterDaMolester

#18. "Kolega natknął się na taką strukturę podczas wycieczki po Czechach. Nieopodal był hotel i pole do paintballa, ale nie wiem, do czego mogłoby to się przydać"
Wygląda na labirynt 3D. Mogą się tu bawić dzieciaki, ale i w paintballu można by to wykorzystać np. jako bazę dla flagi.

by Gr33DMTL

#19. "Znalazłam to na podwórku mojego narzeczonego. Leży tam ponoć od lat 90."
Wygląda na dodatkowy zbiornik na paliwo używany w samolotach MiG-21. Nie ma się czego bać - no chyba że pełzających mieszkańców, którzy mogli się w nim zadomowić.

by utes_utes

#20. "Metalowa obręcz ze szklanymi kulkami"

W taki sposób robiono dawniej światła odblaskowe, np. na potrzeby kolei. TUTAJ masz przykład.

by GitEmSteveDave

<<< W poprzednim odcinku: Takie coś wyrasta mi na suficie w piwnicy...

3

Oglądany: 83594x | Komentarzy: 47 | Okejek: 414 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

14.04

13.04

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało