Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Zakłady sportowe coraz popularniejsze wśród Polaków

Zakłady bukmacherskie cieszą bardzo dużym zainteresowaniem wśród polskich kibiców. Coraz więcej fanów decyduje się na skorzystanie z usług firm oferujących zakłady wzajemne.
Udział w zakładach bukmacherskich niewątpliwie potęguje emocje związane z oglądaniem zmagań sportowyców, przez co rozrywka ta z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Obecność bukmacherów w internecie sprawiła, że obstawianie wydarzeń sportowych jest banalnie proste i nie wymaga opuszczenia domu. Wszystko jest zawierane online, łącznie z wpłatami oraz wypłatami, które już teraz dochodzą na konto bankowe gracza w kilkanaście minut od zlecenia wypłaty środków. Bukmacherzy kuszą nowych graczy atrakcyjnymi promocjami na start. Najlepsze bonusy bukmacherskie potrafią oferować nawet kilka tysięcy złotych od wplaty, zakłady bez ryzyka czy darmowa gotówka na start.
Mimo ogromnie rozrastającego się rynku online, bukmacherzy nieprzerwanie świadczą usługi w punktach stacjonarnych i sukcesywnie powiększają swoją obecność na mapie Polski. W największych miastach swoje punkty ma praktycznie każdy bukmacher, który posiada licencję wystawioną przez Ministerstwo Finansów. Powstają również nowoczesne punkty stacjonarne, w których można zawrzeć zakłady bezobsługowo.

Zakłady bukmacherskie są jedną z najpopularniejszych form rozrywki hazardowej w Polsce, przed nimi znajduje się wyłącznie loteria „lotto” oraz inne gry liczbowe oferowane przez tę kolekturę.

Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez ARC Rynek, zakłady bukmacherskie są najbardziej popularne głównie wśród mężczyzn w wieku 25-34 lat. 13% z nich obstawia zakłady online, a 10% w punktach stacjonarnych.

Ponad połowa grających wybiera usługi największego bukmachera w naszym kraju – STS. Blisko 51% ankietowanych przyznało, że obstawia u katowickiego bukmachera, który oferuje swoje usługi w całej Polsce. Na drugim miejscu znalazła się Fortuna (50%) a na trzecim (Totolotek 22%). Aktualnie na liście legalnych bukmacherów znajduje się 17 firm, które mogą świadczyć usługi zakładów wzajemne na terenie naszego kraju.
Piłka nożna jest najczęściej wybieranym sportem do obstawiania – tutaj nie ma żadnego, większego zaskoczenia. Futbol jest uważany na nasz sport narodowy i najłprościej jest typować wyniki w meczach piłki nożnej. Do tego w każdy weekend jest rozgrywanych kilka tysięcy spotkań na całym świecie, dzięki czemu oferty legalnych bukmacherów pękają w szwach od kursów na zdarzenia w tej dyscyplinie. Zgodnie z wynikami badań ARC Rynek, blisko 81% obstawiających wybiera zakłady z oferty piłki nożnej.

Oprócz znanej nam wszystkim „kopanej”, bardzo popularne są także takie dyscypliny jak: siatkówka (35%), koszykówka (31%), piłka ręczna (25%) oraz skoki narciarskie (24%).
Bukmacherzy z roku na rok mogą pochwalić się coraz większymi przychodami. Wyjątkiem będzie ten rok, w którym było kilka pustych miesięcy. Wszystko przez pandemię koronawirusa, która skutecznie zatrzymała sport na całym świecie i zwyczajnie brakowało wydarzeń do oferty kursowej. Niektóre legalne firmy bukmacherskie były zmuszone zawiesić swoją działalność na rynku, jednak zdecydowana większość pozostała w grze i z impetem powróciła do walki o nowych klientów.
Większe budżety firm bukmacherskich to równocześnie większe pieniądze przelewane na sponsoring polskiego sportu. Bukmacherzy coraz chętniej stają się głównymi sponsorami klubów, rozgrywek lub innych, najważniejszych wydarzeń sportowych w naszym kraju. Najbardziej aktywne w sektorze marketingu sportowego są oczywiście najwięksi bukmacherzy, czyli STS oraz Fortuna.

Oglądany: 535x | Okejek: 0 osób


Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało