Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

„Co wolno w filmie, to nie w życiu”

37 568  
Czy zamiast „Kochanie, gotowanie to nie jest Twoja najmocniejsza strona” powiedziałbyś do żony „Cycki se usmaż”? Albo czy kobietę swojego życia nazwałbyś kiedykolwiek „lafiryndą”? Nie? No właśnie. Tak mówią tylko ci, którzy jeszcze nie ogarnęli, że świat się zmienił. Pomysłowo wypowiedział się na ten temat kanał Kino Polska, który w kampanii „Co wolno w filmie, to nie w życiu” zwraca uwagę na różnice między filmem a rzeczywistością i zachęca do posługiwania się językiem wolnym od stereotypów i nienawiści. Zaproszone do współpracy gwiazdy polskiego filmu – Katarzyna Figura, Cezary Pazura i Michał Milowicz – razem z Kino Polska podkreślają, że brak tolerancji, obraźliwe stereotypy i niegrzeczne sformułowania mogą być bardzo zabawne, ale tylko na ekranie.
Polskie komedie pełne są zapadających w pamięć cytatów, sformułowań dosadnych, często wulgarnych i obraźliwych, które czasem powtarzamy. Jednak polskie kino się zmienia, tak jak Polska się zmienia. Trudno nie zauważyć, że w ostatnich latach nabraliśmy większej świadomości tego, co i jak można powiedzieć, a czego na pewno mówić nie wypada.

Dzisiaj już by to nie przeszło:
https://www.youtube.com/watch?v=q-nPGneNmC8


Już jesienią na antenie Kino Polska będzie można obejrzeć znakomite polskie komedie, takie jak Kiler, Kiler-ów 2-óch, Poranek Kojota, Dzień Świra, Miś, Ajlawju czy Nic śmiesznego. Te ponadczasowe produkcje, które osiągnęły już status kultowych i do dziś wywołują salwy śmiechu kolejnych pokoleń, zawierają jednak w sobie sporą dawkę niepoprawności politycznej, a takie teksty, jak „To jest moja żona lafirynda”, „dupeczki, jazda, roznosić drinki”, „No i co ty, w mordę p… bambusie” czy „Cycki se usmaż” mogą dziś wywołać konsternację u niejednego widza.

Dlatego w kampanii „Co wolno w filmie, to nie w życiu” Kino Polska zestawia głośne, najbardziej niepoprawne politycznie sceny i cytaty z wymienionych wyżej filmów z aktualnym komentarzem występujących w nich aktorów.

Zdecydowałem się na współpracę z Kino Polska, ponieważ uważam, że kampania „Co wolno w filmie, to nie w życiu” jest mądra. Uświadamia poprzez rozrywkę, bawi i uczy jednocześnie, idealnie łącząc przyjemne z pożytecznym. Dla mnie, jako aktora, jest to bardzo ważne, bo zaczęliśmy traktować wszystko serio i często nie potrafimy podejść do filmu i jego bohaterów z odpowiednim dystansem, nawet jeśli jest to komedia. Jestem aktorem, więc bywam rasistą, seksistą i homofobem, ale tylko na ekranie, nigdy w życiu codziennym – mówi Cezary Pazura.

– Kino Polska się zmienia, tak jak Polska się zmienia. W kampanii „Co wolno w filmie, to nie w życiu” odmładzamy wizerunek marki i proponujemy zupełnie inne spojrzenie na najlepsze polskie komedie. Nadaliśmy tym filmom zupełnie nowy kontekst, osadziliśmy je w nowej rzeczywistości. W ten sposób chcemy nie tylko odkrywać te filmy na nowo, ale i zachęcić wszystkich do dyskusji na temat naszych postaw i języka, którym się posługujemy. Zarówno my, jak i wspaniali aktorzy, z którymi współpracujemy, stawiamy wyraźną granicę między filmową fikcją a rzeczywistością i zachęcamy wszystkich do pozbycia się uprzedzeń oraz szkodliwych stereotypów w codziennym życiu. Z takim przekazem chcielibyśmy dotrzeć do jak najszerszego grona fanów polskiego kina – mówi Patrycja Gałązka, General Brand Manager Kino Polska TV SA.

Kampania „Co wolno w filmie, to nie w życiu” rozpocznie się 18 września i obejmie przede wszystkim media internetowe (YouTube, Facebook, Instagram, portale ogólnotematyczne
i filmowe, np. Filmweb), współpracę z popularnymi aktorami Małgorzatą Kożuchowską
i Miśkiem Koterskim oraz influencerem Krzysztofem Gonciarzem i youtuberami Sfilmowani. Spoty reklamowe będą emitowane również na antenie Kino Polska. Autorem pomysłu kreatywnego kampanii jest agencja Digital Kingdom. Za produkcję spotu odpowiada Papaya Films, a za planowanie i zakup mediów dom mediowy RL Media oraz dział marketingu Kino Polska TV SA.

Kampania „Co wolno w filmie, to nie w życiu” obejmie filmy:

„Kiler”
21 września / 20:00

„Kiler-ów 2-óch”
22 września / 20:00

„Nic śmiesznego”
29 września / 20:00

„Poranek Kojota”
12 października / 20:00

„Miś”
24 października / 17:35

„Ajlawju”
28 października / 23:55

„Dzień świra”
30 października / 22:25

* * * * ** * * * *

Kino Polska to telewizja poświęcona polskim filmom i serialom. Tutaj kultowe produkcje sąsiadują z filmowymi hitami ostatnich lat, zapewniając emocje widzom w każdym wieku. Stacja prezentuje również zagraniczne filmy i seriale powstałe z udziałem polskich twórców. Kanał Kino Polska jest dostępny w ofertach największych operatorów kablowych (m.in. UPC Polska – 201/474; Vectra – 301; Netia – 140; Multimedia Polska – 151; Toya – 110; Inea – 246), cyfrowych platform satelitarnych (Cyfrowy Polsat – 43; nc+ – 64; Orange – 226) i u wielu lokalnych dostawców. Właścicielem Kino Polska jest Kino Polska TV SA.

Oglądany: 37568x | Okejek: 9 osób


Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

03.08

02.08

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało