Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Władze Indonezji pokazały, jak można karać osoby, które odmawiają noszenia maseczek

30 719  
101   32  
Mnóstwo ludzi wciąż odmawia zakładania maseczek w sklepach, transporcie publicznym, czy w innych miejscach, gdzie wymaga się zakrywania ust i nosa. Takich delikwentów nie przekonują żadne argumenty, ani naukowe fakty. Co więc z nimi począć? Wydaje się, że władze Indonezji znalazły sposób.

#1. Wiele osób ma z tym problem

Wiele osób wciąż ma problem z noszeniem maseczek w miejscach, gdzie jest to wymagane. Każdy ma swój powód, choć winne najczęściej są filmy na YouTube z żółtymi napisami. Często widuje się, jak ludzie bezradnie rozkładają ręce, bo nie mają jak walczyć z tego typu uparciuchami. Wydaje się jednak, że władze Indonezji znalazły sposób.

#2. Nietypowa kara

Z podobnym problemem borykano się również w mieście Gresik na wyspie Jawa w Indonezji, gdzie wiele osób wciąż odmawiało noszenia maseczek, a władze nie miały pomysłu, jak ich ukarać.

Rozwiązanie zaproponował niejaki Suyono, radny dzielnicy Cerme. Mężczyzna stwierdził, że brakuje rąk do pracy przy kopaniu grobów dla ofiar koronawirusa, więc równie dobrze można do tego zaangażować delikwentów, którzy nie chcą nosić maseczek.

#3. Suyono ma nadzieję, że zniechęci ich to do dalszego nieprzestrzegania zaleceń

Na samym początku do pracy przydzielono łącznie ośmiu przeciwników noszenia maseczek. Podzielono ich na dwuosobowe grupy, dano do ręki łopaty i nakazano kopać.

#4. Covid-19 w Indonezji nie odpuszcza

Liczba osób zakażonych koronawirusem w kraju wciąż rośnie. Kilka dni temu zarejestrowano aż 3141 nowych przypadków zachorowań, co oznacza, że od początku pandemii zaraziło się tam już 221 523 osoby. Co więcej, w stolicy Indonezji - Dżakarcie - wprowadzono ostatnio jeszcze surowsze ograniczenia, w celu walki z rozprzestrzeniająca się pandemią.

#5. Druga fala

Poważnie ograniczono działalność społeczną, ekonomiczną, religijną, kulturalną i akademicką. Tylko 11 podstawowych sektorów - w tym spożywczy, budowlany i bankowy - może funkcjonować. Muszą oni jednak ograniczyć swój personel o 50 procent. Szkoły, parki, tereny rekreacyjne i miejsca weselne zostały całkowicie zamknięte, natomiast restauracje i kawiarnie są ograniczone do obsługi dostaw i na wynos.

#6. Zgony

Nieciekawie wygląda również kwestia zgonów związanych z koronawirusem. W ostatnich dniach umiera tam średnio 130 osób dziennie. Sprawy nie wyglądają więc zbyt dobrze, a władze robią, co mogą, aby ograniczyć rozprzestrzeniania się wirusa. Niestety m.in. przez osoby pokroju tych, które zostały skierowane do kopania grobów, zadanie to jest utrudnione.
27

Oglądany: 30719x | Komentarzy: 32 | Okejek: 101 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało