Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Głupie fakty o fajnych filmach, które nigdy nikomu do niczego nie będą potrzebne

55 777  
202   50  
Zauważcie, że tytuł tego artykułu nie odnosi się ani do Easter Eggów, ani do żadnych ciekawostek, czy ukrytych znaczeń i przesłań. To będą tak durne fakty, że wasz mózg nie będzie w stanie ich przetrawić, zanalizować i przyswoić...

#1. Podczas kręcenia scen do filmu Park Jurajski w 1993 roku T-Rex pocił się obficie. To dlatego, że była to jego pierwsza rola filmowa od około 65 milionów lat.

Kliknij i zobacz więcej!

#2. Kubek ze Starbucksa widoczny w czwartym odcinku ósmego sezonu Gry o tron delikatnie sugeruje widzowi, jak wielką laskę położyli producenci serialu na swoich widzach.

Kliknij i zobacz więcej!

#3. Kontynuując wątek serialu: ostatnie zdanie wypowiedziane przez Khaleesi to "Razem strzaskajmy koło". To zdanie od tyłu brzmi: "Ołok ymjaksazrts mezar", co ma tyle samo sensu, co cały sezon ósmy Gry o Tron.

Kliknij i zobacz więcej!

#4. Aktorzy występujący w czarno-białych filmach narażali się na dodatkowe ryzyko nieznane aktorom obecnych czasów. Podczas scen, w których przyszło im prowadzić samochód, łatwo mogli ulec wypadkom drogowym, ponieważ nie byli w stanie stwierdzić, czy świeci światło czerwone, czy zielone.

Kliknij i zobacz więcej!

#5. Film Król Lew z 1994 roku z niesamowitą dokładnością przewidział wydarzenia, jakie będą miały miejsce w filmie Król Lew z 2019 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

#6. Aktor Remi Malek wcielając się w rolę Freddy'ego Merkury'ego nosił sztuczne zęby. Stało się tak dlatego, że wykorzystanie prawdziwych zębów wokalisty byłoby niehumanitarne, niesmaczne i nieetyczne.

Kliknij i zobacz więcej!

#7. Film pt. Wysyp żywych trupów jest w całości po hindusku, a to dlatego, że ściągnąłem kiepską wersję z torrentów.

Kliknij i zobacz więcej!

#8. Ta scena z filmu Piraci z Karaibów: Na krańcu świata z 2007 roku to doskonała alegoria faktu, że Johnny Depp właściwie tylko własną osobą ciągnął tę całą megaprodukcję.

Kliknij i zobacz więcej!

#9. W filmie z 2010 roku zatytułowanym 127 godzin widzimy, jak główny bohater odcina sobie rękę. W rzeczywistości aktor James Franco nie obciął sobie kończyny, bo jest wstrętnym tchórzem i nie chciał się poświęcić dla roli.

Kliknij i zobacz więcej!

#10. Na początku każdej części filmu o przygodach Harry'ego Pottera widzimy wielki napis "Harry Potter", którego tło zmienia się wraz z każdą następną częścią. Dzieje się tak dlatego, że w każdej części występuje bohater, który nazywa się Harry Potter.

Kliknij i zobacz więcej!

#11. W filmie Mroczny rycerz (2008) Joker pali wielki stos gotówki, co jest absolutnie nielegalne w USA. Można po tym się domyślić, że Joker będzie czarnym charakterem.

Kliknij i zobacz więcej!

#12. Na początku filmu Joker z 2019 roku w lustrze pojawia się znajoma maska...

Kliknij i zobacz więcej!

#13. Nie minęło pierwsze 10 minut filmu Marsjanin z 2015 roku, kiedy to główny bohater pozostawiony sam na obcej planecie mówi: "Jakoś przeżyję". Chrzań się, Matt Damon, ty spoilerująca dzi*ko!

Kliknij i zobacz więcej!

#14. W 2015 roku w piosence Blank Space Taylor Swift śpiewała "będę aktorką z twoich koszmarów". Ta przepowiednia spełniła się po jej występie w musicalu Koty w 2019 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

#15. Bruce Wayne zbił majątek udostępniając swój garaż na potrzeby kręcenia wideoklipów do teledysków muzycznych.

Kliknij i zobacz więcej!

#16. Charlie Chaplin parodiując w filmie Dyktator Adolfa Hitlera ma na głowie czapkę z dwoma krzyżykami zamiast swastyk. To wszystko dlatego, aby uniknąć hejtu antyfaszystów na Youtube.

Kliknij i zobacz więcej!

#17. W filmie World War Z z 2013 roku mieszkańcy Izraela z otwartymi ramionami witają na swojej ziemi Palestyńczyków. Dlatego też film ten zaliczany jest do gatunku sci-fi horror.

Kliknij i zobacz więcej!

#18. Radzimy zwiększyć uwagę i koncentrację około 105 minuty filmu Niekończąca się opowieść (1984). Okazuje się, że mniej więcej wtedy opowieść się kończy...

Kliknij i zobacz więcej!

#19. W filmie Matrix (2000) łysy dzieciak mówi do Neo: "Nie ma żadnej łyżki", ale uważny widz zauważy, że jednak łyżka tam jest...

Kliknij i zobacz więcej!

#20. W filmie Gwiezdne wojny: część VI – Powrót Jedi z 1983 roku duch Obi-Wana Kenobiego sugeruje młodemu Skywalkerowi, że ten ma siostrę. Luke poprawnie odgadł, iż jest to Leia, aczkolwiek nie było to zbyt trudne, bo w oryginalnej trylogii nie występuje więcej kobiet.

Kliknij i zobacz więcej!

122

Oglądany: 55777x | Komentarzy: 50 | Okejek: 202 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało