Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Górale krytykują Polaków przyjeżdżających do Zakopanego. Zostawiają za mało kasy

106 340  
271   178  
W dzisiejszym odcinku o 37-letniej Jenni i jej mężu Seanie, który po 15 latach małżeństwa wyznał jej coś zaskakującego. Nie spodziewał się, że żona też szykuje dla niego niespodziankę. Jak oboje to znieśli?

#1. Górale krytykują Polaków przyjeżdżających do Zakopanego. Zostawiają za mało kasy

maxresdefault.jpg

Pani Aneta, współwłaścicielka sklepu K&K z Zakopanego, w rozmowie z Money.pl przyznała, że miasto odczuło tego lata pandemię koronawirusa. Kobieta żali się, że polscy turyści nie byli skłonni zostawiać w sklepie dużo pieniędzy:
Mniej w ogóle i bardzo mało zagranicznych turystów. Polak to kupi tylko chińską zupkę, chleb, pasztety, płatki. Nie da zarobić. Francuzi, Niemcy, Szwedzi, Anglicy i Rosjanie nie przyjechali, a to oni zostawiają dobre paragony.

Właściciel restauracji "Owczarnia" przyznał z kolei, że choć na Krupówkach widać było tłumy, to jednak niewiele osób odwiedzało lokal:
Jednak widać, że ludzie oszczędzają, bo czas niepewny. Nie chodzi przecież o strach, bo po Krupówkach spacerowali sobie jak w najlepsze.

Innego zdania są restauratorzy z Mazur, którzy wręcz nie mogli opędzić się od klientów.

#2. Wiadomości żegnają Marię Janion: "Ideolog skrajnej lewicy i gender"

NjIzOTE0YQsoGDlnaktsHmtAbT0sEmJIPFh1dmp_YVx9TjdgdAdhDCAWKiYgQCFELgg6JCRHPkQ5FmA1NVlhHHhVKz02QCILMFUqOSdVKkV8T3dgIVN5XmRNfjVyHXpZeE1iNiEBKEcsG3picQZ8WypDf2ZnTQ==

Pod koniec sierpnia zmarła Maria Janion, polska historyczka literatury i wybitna krytyczka literacka. Autorka kilkunastu książek w 2013 roku przyznała się do bycia lesbijką. Często mówiła też o swoim ateizmie, czego nie omieszkała wytknąć jej Danuta Holecka w jednym z ostatnich wydań "Wiadomości". Zaczęło się niewinnie:
Prof. Maria Janion była wybitną znawczynią polskiego i europejskiego Romantyzmu. Historyk literatury i krytyk literacki. Przez kilkadziesiąt lat związana z Instytutem Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. W PRL-u działała w Solidarności. W sierpniu 80. roku poparła strajki robotników.

Po chwili narracja zaostrzyła się:
Wcześniej należała do PZPR. Z partii komunistycznej wystąpiła w 1968. Była zafascynowana marksizmem. Po 89. r. stała się jednym z głównych ideologów skrajnej lewicy w Polsce. Uchodziła za patronkę polskich feministek, protestowała przeciwko określaniu aborcji jako zabijaniu życia. Była propagatorką ideologii gender.

Maria Janion miała 93 lata.

#3. Papież twierdzi, że plotki są gorsze od koronawirusa

maxresdefault.jpg

Podczas przemowy poprzedzającej Anioła Pańskiego papież Franciszek wypowiedział się na temat ludzi, którzy plotkują. Jego zdaniem sianie plotek jest gorsze od pandemii koronawirusa:
Proszę, bracia i siostry, starajmy się nie plotkować. Plotki to plaga gorsza niż COVID-19. Gorsza! Zdobądźmy się na wysiłek: żadnych plotek! Takie obgadywanie zamyka serce wspólnoty. Wielkim plotkarzem jest diabeł, który zawsze mówi złe rzeczy o innych, bo to jest kłamca, który stara się podzielić Kościół, oddalić braci i rozbić wspólnotę.

Papież sugeruje, że sposobem na pokonanie plotek jest "braterskie napomnienie" i "bezapelacyjne potępienie". Tymczasem koronawirus zbiera coraz większe żniwo na świecie, a w samych Indiach notuje się 90 tysięcy nowych przypadków dziennie.

#4. Donald Trump twierdzi, że żołnierze, którzy giną na wojnie to "frajerzy" i "przegrańcy"?

maxresdefault.jpg

Według najnowszego raportu "The Atlantic" prezydent USA miał w 2018 roku wyśmiać 1800 amerykańskich żołnierzy spoczywających na cmentarzu wojennym w Aisne-Marne we Francji. Z ust Trumpa miały paść słowa:
Dlaczego powinienem iść na ten cmentarz? Jest pełny przegrańców.

Według "The Atlantic" polityk miał też nazwać poległych w czasie I wojny światowej żołnierzy "frajerami" za to, że dali się zabić. Obawiał się też, że deszcz zepsuje mu fryzurę i nie wiedział, który kraj walczył po czyjej stronie w czasie wojny. Donald Trump za pośrednictwem Twittera zdementował wszelkie doniesienia, twierdząc, że nigdy nie używał wobec amerykańskich żołnierzy innego słowa niż "bohaterowie".

#5. Kaczyński wychwala Rydzyka i sugeruje, że wszyscy powinni mu się kłaniać w pas

5cd12fa6ef9a9_o_full.jpg

Jarosław Kaczyński uświetnił swoją obecnością coroczne spotkanie środowisk Telewizji Trwam i Radia Maryja. Prezes PiS podziękował ojcu Tadeuszowi Rydzykowi za organizację wydarzenia, nie szczędząc ciepłych słów pod adresem duchownego:
Trzeba dziękować, trzeba się w pas kłaniać ojcu dyrektorowi i tym wszystkim ojcom i tym wszystkim ludziom, którzy to niezwykłe dzieło wspierają.

Kaczyński dodał, że robi to w imieniu wszystkich wyborców PiS i członków partii:
Czyli w imieniu milionów Polaków, którzy są wdzięczni za to, że jest w Polsce taka ciągle rozszerzana, rozbudowywana instytucja, niezwykła, łącząca to wszystko, co wiąże się z nauką Chrystusa z działaniem w realnym życiu społecznym, które naprawdę buduje od fundamentów aż po same szczyty.

Najnowsze sondaże pokazują, że partia Kaczyńskiego wciąż może liczyć na najwyższe poparcie w Polsce.

#6. Oto najdziwniejsze małżeństwo świata. Zdała sobie sprawę, że jest lesbijką, gdy mąż wyznał jej, że czuje się kobietą

jenni-barrett-e-sarah-chandler.jpg

15 lat temu Jenni Barrett wyszła za Seana. Para doczekała się dwóch nastoletnich synów i zdawała się tworzyć dużą, kochającą się, normalną rodzinę. Jedna noc zmieniła wszystko. Sean przyznał się żonie, że w głębi duszy czuje się kobietą i myśli nad zmianą płci. Słysząc to, Jenni bez wahania wyznała mężowi, że tak naprawdę jest lesbijką. Obecnie Sean ma na imię Sarah i jest w szczęśliwym homoseksualnym związku z żoną.
W 2016 roku Sarah przysunęła się do mnie w łóżku i powiedziała: "Naprawdę muszę z tobą porozmawiać. Myślę, że jestem trans". Zdałam sobie wtedy sprawę z tego, dlaczego zawsze mnie tak do niej przyciągało - dlatego, że w środku zawsze była kobietą. Obróciłam się i odparłam: "W porządku. Myślę, że jestem lesbijką".

32495882-0-image-a-165_1598605606415.jpg

Jenni już wcześniej zauważyła, że jej ówczesny mąż lubił zakładać damskie ubrania. Nie komentowała tego jednak, by nie ryzykować konfliktu małżeńskiego.
Myślę, że na tym etapie naszego związku wiedziałam już, że Sarah jest trans. Patrząc wstecz, część mnie bała się potwierdzenia moich podejrzeń, inna część nie chciała, żeby czuła się nieswojo.

Jak ich synowie zareagowali na wieść o tym, że będą mieli dwie mamy?
Toby przyjął to bardzo dobrze, ale Morgan był przez chwilę zdenerwowany, może dlatego, że też był zdezorientowany. Płakał w łóżku tej samej nocy, ale kiedy Sarah obiecała, że nadal mogą razem grać w Minecrafta, wszystko było w porządku!

Obecnie żony dogadują się lepiej niż kiedykolwiek. Wszyscy z optymizmem patrzą w przyszłość. Życzymy szczęścia.

aZyE9dV_700b.jpg

>>> Ostatnio pisaliśmy o trójkącie miłosnym

56

Oglądany: 106340x | Komentarzy: 178 | Okejek: 271 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało