Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Drobne detale w filmach, które mogliście przegapić II

67 005  
227   20  
Kolejna garść szczegółów i detali, które mogły umknąć Waszej uwadze w znanych filmach.

#1. Rango


W filmie "Rango" Grzechotnik Jake był wzorowany na postaci Anielskie Oczka z "Dobrego, złego i brzydkiego" do tego stopnia, że nad ustami miał ciemniejsze łuski przypominające wąsy.

#2. Koralina i tajemnicze drzwi


W "Koralinie" ekipie filmowej zajęło 800 godzin na malowaniu 250 000 sztuk popcornu - na różowo na zewnątrz i na czerwono skorupkę, aby posłużyły jako kwiaty wiśni na 70 drzewach.

#3. Harry Potter i Komnata Tajemnic


Harry Potter czytał pamiętnik Toma Riddla przy świetle świecy na stole. Kiedy został wciągnięty do pamiętnika i mógł osobiście oglądać wydarzenia widać na Harrym drżące światło świecy, mimo że wydarzenia w pamiętniku pokazane są w czerni i bieli.

#4. Strażnicy marzeń


W filmie wróżka rozpoznaje mysz jako członka "Europejskiego wydziału" wróżek. Tą myszą jest Ratoncito Peréz, bohater hiszpańskiej książeczki dla dzieci. W hiszpańskojęzycznej wersji filmu mysz zostaje nawet nazwana Peréz.

#5. Ratując pana Banksa


Na półce można się dopatrzyć Oscara, którego Walt Disney otrzymał za "Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków".

#6. Lego: Przygoda


Kiedy Emmet wraca do świata Lego, po tym jak przedostał się do świata ludzi i został podniesiony przez Finna, na jego korpusie pojawia się odcisk palca, którego wcześniej tam nie było.

#7. Vaiana: Skarb oceanu


W czasie filmu pomocnikami Moany są świnka i kogut. Tradycją marynarską jest tatuowanie sobie na nogach świni i koguta, jako amuletu mającego zapewnić przeżycie zatonięcie statku, ponieważ w wielu przypadkach zatonięć statków właśnie te zwierzęta przeżywały.

#8. Amerykańska opowieść


W tym filmie kolor Statui Wolności jest jak najbardziej historycznie prawidłowy. Akcja filmu toczy się w 1885 r., w roku ukończenia Statui i nadal miała swój oryginalny kolor. Dopiero po kilkunastu latach, z powodu utleniania, Statua zmieniła kolor na zielony.

#9. Toy Story


Na początku pierwszego filmu Woody zostaje podniesiony tak, że widzimy go na tle ściany z tapetą, na której są charakterystyczne chmury. Na koniec trzeciego filmu, kiedy Andy żegna się z Woodym, na niebie widać identyczne chmury.

#10. Spider-Man Uniwersum


Po scenie z lodem Spider_man zostaje przeciśnięty do ekranu przez Doc Ocka i na czas wyświetlania jednej klatki jego twarz przypomina loda.

#11. Joker


Na początku "Jokera", kiedy bohater siedzi przed lustrem, możemy zobaczyć zarys głowy Batmana.

#12. Potwory i spółka oraz Uniwersytet potworny


Potwory używają drzwi jako portali, aby zbierać energię strasząc dzieci. Ponieważ "Uniwersytet potworny" jest retrospekcją do pierwszego filmu, drzwi są większe i bardziej toporne, ponieważ potworna technologia była mniej rozwinięta.

#13. Sekretne życie zwierzaków domowych


Na koniec filmu wszystkie zwierzęta wracają do swoich właścicieli i mała świnka morska (kawia domowa) Norman wraca w objęcia swojego małego właściciela, a obok łózka na szafce stoi figurka Minionka. Studio Illumination Entertainment również wypuściło oba filmy, w których pojawiły się Minionki.

#14. Uniwersytet potworny


Ponieważ w filmie zasilaniem są krzyki w formie gazowej, włącznikiem oświetlenia jest zawór, a zamiast kabli mamy rury.

W poprzednim odcinku
13

Oglądany: 67005x | Komentarzy: 20 | Okejek: 227 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

12.06

11.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało