Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Materac ortopedyczny Curem by Hilding, czyli ulga i zdrowe wsparcie dla kręgosłupa

Kręgosłup jest odpowiedzialny za stabilną postawę naszego ciała przez cały dzień. Siedząca praca czy brak ruchu, stają się przyczyną osłabienia mięśni, a przy okazji bólu pleców i stawów. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o odpowiedni materac do spania. Dotyczy to tym bardziej osób, których zły stan zdrowia jest wynikiem urazu, na przykład podczas wypadku. Materac ortopedyczny, czyli specjalnie przystosowany dla osób z problemami bólowymi, może przynieść ulgę oraz podnieść komfort i jakość snu.

Jakie cechy powinien mieć materac ortopedyczny?

Tego typu produktu powinny przede wszystkim zapewniać odpowiednią stabilizację ciała podczas snu. Jest to bardzo ważne, ponieważ osoby które cierpią na przewlekłe bóle kręgosłupa, odczuwają to bardzo dotkliwie w ciągu dnia. Sen powinien przynieść regenerację i odpoczynek po ciężkim dniu, kiedy to pracujemy lub wykonujemy obowiązki domowe.

Materiały z których wykonane są materace ortopedyczne to przede wszystkim:
- pianka wyskoelastyczna - która zapewni dopasowanie do ciała;
- pianka termoelastyczna - reagująca na nacisk oraz temperaturę ciała, powodując efekt otulenia;
- sprężyny kieszeniowe – system sprężyn umieszczonych w materiałowych kiszeniach, zapewnia optymalne wsparcia dla wszystkich części ciała.

Niewygodne podłoże do spania powoduje nienaturalne wygięcie kręgosłupa oraz ucisk, co przyczynia się do zwiększenia dolegliwości bólowych. Dodatkowo, złe ułożenie naszego ciała podczas snu, wymusza pracę mięśni, przez co często budzimy się niewyspani. Ważne jest także aby materac zapewnił równomierne rozłożenie ciężaru – pozwoli to odpocząć szyi, barkom i miednicy. Dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, ważne jest aby sen był nieprzerwany i trwał przynajmniej 8 godzin. Komfortowy materac wyeliminuje wiercenie się i nieustanne zmienianie pozycji w czasie snu, co na dłuższą metę może przysporzyć nam problemów z koncentracja w ciągu dnia. Materac o właściwościach ortopedycznych może być także stosowany przez osoby, które są całkowicie zdrowe, jednak chciałyby zapobiec skrzywieniu kręgosłupa, można więc korzystać z niego w celach profilaktycznych

Odpowiedni dobór twardości

Do pewnego momentu panował pogląd, że dla zdrowego kręgosłupa, najlepsze jest spanie na twardym podłożu, co nie jest do końca prawdą. Owszem, podłoże powinno być twarde na tym aby zapewnić odpowiednie podparcie, jednak musi być także na tyle miękki i elastyczny, żeby dopasować się do sylwetki. Właśnie dlatego twardość materaca należy dobierać odpowiednio do masy ciała. Dobrą opcja są także materace, które dają możliwość regulacji twardości, np. model Premium Plus marki SleepMed.Jeśli chodzi o oznaczenia twardości, opisują ją 4 symbole: H1 (miękkie), H2 (średniej twardości), H3 (twarde) oraz H4 (bardzo twarde). Materacem, który jest rekomendowany przez zdrowykregoslup.pl jest HILDING SALSA. To twardy materac o oznaczeniu H3, który zalecany jest dla osób o wadze powyżej 80 kg. Posiada on 7 zróżnicowanych stref twardości, które zapewniają podparcie dla całego ciała. Ponadto uzyskał status wyrobu medycznego w klasie I - posiada właściwości zdrowotne potwierdzone testami.


Materace Curem – nowoczesna technologia i design

Materace Marki Curem to idealna propozycja dla osób ceniących sobie komfort oraz nowoczesne rozwiązania. Materiały z których są wykonane to 3 rodzaje pianek: nowoczesnej Serene (która redukuje naciski i zapewniająca zdrowy sen), termoelastycznej Visco oraz wysokoelastycznej Fusion. Pianka Serene to połączenie technologii memory foam oraz pianek standardowych. Taka kompozycja daje najlepsze podparcie dla kręgosłupa, przy jednoczesnym zachowaniu potrzebnej elastyczności. Struktura pianki Visco pomaga absorbować dragania, przez co materace z niej wykonane, nadają się do spania we dwoje. Pianka Fusion jest pianką wysokoelastyczną, przez co zapewnia odpowiedni komfort, a jej konturowe nacięcia pozwalają na wyodrębnienie 7 stref twardości. Modele wśród których możemy wybierać to 3 modele piankowe: .exe, .log, .reg oraz jeden model hybrydowy .zip. Każdy z nich posiada właściwości antyalergiczne oraz antybakteryjne, co oznacza, że podczas ich produkcji nie użyto żadnych substancji szkodliwych dla zdrowia. Innowacyjny system przepływu powietrza, wspomaga wentylację wewnątrz materaca. Pokrowiec, którym otulone są materace Curem, to Zeo Case – innowacyjne rozwiązanie o wysokiej odporności na użytkowanie, potwierdzonej testami laboratoryjnymi, przeprowadzonymi w Good Laboratorium Dobrego Snu w Szwajcarii. W celu zachowania odpowiedniej higieny, pokrowiec można w powodzeniem prać w 40 stopniach. Materace polecane są dla osób borykających się z problemami z kręgosłupem, gdyż spełniają rygorystyczne wymogi dotyczące ergonomii, higieny, klimatu oraz trwałości.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych

Oglądany: 198x | Okejek: 0 osób


Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

01.08

31.07

30.07

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało