Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Zatrzymane w kadrze CCCLX - dziesięcioletni łobuziak, o którym usłyszał cały świat

76 644  
486   30  
W 360. odcinku Zatrzymanych... zobaczycie między innymi mordercę niezadowolonego z pracy swojego adwokata, przeczytacie o następstwach zabicia filipińskiego opozycjonisty oraz o jednej z najkrwawszych masakr w historii USA.

#1. Przyszły prezydent USA Donald Trump całuje swoją narzeczoną Marlę Maples podczas ceremonii ślubnej. Nowy Jork, 1993 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

Marla Maples to była Miss Georgia z 1983 roku. W październiku 1993 roku przyszło na świat jedyne dziecko pary - Tiffany, a dwa miesiące Donald Trump i panna Maples wzięli ślub.
W 1997 roku Trump i Maples ogłosili separację, z kolei w 1999 roku odbył się ich rozwód.
Prywatnie Marla jest kuzynką znanej z serialu Dynastia Heather Locklear.

#2. Fotografowie podczas Grand Prix Monako w 1968 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

#3. Elon Musk, współzałożyciel PayPal, USA, 1999 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#4. Christopher Lightsey podczas procesu w 1995 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

Podczas procesu o rabunek połączony z morderstwem 76-letniego kolekcjonera antyków Williama George'a Comptona, mężczyzny chorego na raka, jego morderca Christopher Lightsey z Kalifornii zbuntował się w sądzie. Obrażał sędziego i wykonywał nieprzyzwoite gesty pod adresem przysięgłych. W ramach kary sędzia nakazał zaklejenie ust Lightseya na pozostałą część procesu. W 1995 roku Lightsey został skazany na karę śmierci. Do dziś oczekuje w celi śmierci na wykonanie wyroku.
Na zdjęciu morderca pokazuje swoje niezadowolenie prawnikowi.

#5. Kobieta chroni swój dom przed wyburzeniem, 5 sierpnia 1958 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

Niezidentyfikowana kobieta próbowała powstrzymać buldożery (właściwie ich operatorów) przed zrównaniem jej domu z ziemią. Tereny, na których została wybudowana jej posiadłość, zostały przeznaczone pod budowę autostrady. Opór trwał kilka dni, do 5 sierpnia 1958 roku, kiedy to pięciu szeryfów udających korespondentów weszło do domu i rozbroiło nieszczęsną kobietę. Decyzją sądu kobieta otrzymała 9000 dolarów rekompensaty, a dom został zrównany z ziemią.

#6. Zakrwawiona ofiara strzelaniny jest odprowadzana z miejsca masakry przez oficera policji. Budynek McDonald's, San Ysidro, Kalifornia, 18 lipca 1984 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

W lipcu 1984 roku w San Diego 41-letni James Oliver Huberty powiedział swojej żonie, że prawdopodobnie ma „problem psychiczny”. Próbował umówić się na wizytę w klinice dla nerwowo chorych, ale po zostawieniu wiadomości i swoich danych na automatycznej sekretarce nie doczekał się żadnej reakcji ze strony służby zdrowia. Huberty powiedziawszy żonie, że zamierza polować na ludzi, podjechał do najbliższego McDonald's i zaczął metodycznie strzelać do gości i pracowników instytucji. W ciągu 77 minut, zanim został postrzelony przez snajpera, Huberty zabił 21 i zranił 19 osób.

#7. Lekcja pływania „na sucho”, Wiedeń, Austria, 1911 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#8. Uzbrojeni palestyńscy bojownicy z frakcji Fatah Organizacji Wyzwolenia Palestyny czytają Cytaty Przewodniczącego Mao, Jordania, 1970 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#9. Zamach na filipińskiego przywódcę opozycji Beningo Aquino Jr. na międzynarodowym lotnisku w Manili, 1983 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

Na Filipinach przez ponad 20 lat władzę sprawował Ferdinand Marcos, który wysyłał wszystkich przeciwników do więzienia lub eliminował w inny, sprawdzony sposób. Lider opozycji Beningo Aquino był najpierw w więzieniu, potem został skazany na śmierć, ale w obawie przed powszechnymi niepokojami został wydalony do Stanów Zjednoczonych. W 1983 roku opozycjonista zdecydował się wrócić do ojczyzny. Na lotnisku w Manili został śmiertelnie postrzelony w głowę w chwili wysiadania z samolotu.
Jego śmierć zmobilizowała opozycję do utworzenia bloku politycznego Siła Ludu. Po obaleniu reżimu Marcosa, jego żona Corazon Aquino została prezydentem Filipin w 1986 roku. Chociaż początkowo komisja wyborcza ogłosiła zwycięstwo urzędującego prezydenta, oburzony naród wyszedł na ulice. Prezydent zaczął brutalnie tłumić protesty, co wywołało tylko ich zaostrzenie i jeszcze większą determinację ludności, do której przyłączyła się część filipińskiej armii. Marcos stanął w obliczu klęski. Ustępujący prezydent próbował w tej sytuacji ogłosić stan wyjątkowy w kontrolowanym przez rząd kanale telewizji, ale w trakcie przemówienia rebelianci przejęli siłą stację, a następnego dnia (25 lutego 1986 roku) Corazon Aquino została zaprzysiężona na prezydenta Filipin. I mimo że godzinę później podobną ceremonię urządził w swej rezydencji dotychczasowy przywódca Filipin Ferdinand Marcos, to nikt nie miał wątpliwości, że nie był on już wystarczająco silny do dalszego sprawowania rządów. Do przejęcia władzy szykowali się również komuniści i Filipiny stanęły w obliczu wojny domowej. Postacią pierwszoplanową w wyprowadzeniu kraju z sytuacji kryzysowej był kardynał Jaime Sin, który powstrzymywał komunistyczne bojówki przed zabiciem Marcosa i skłonił amerykańskiego prezydenta Reagana do udzielenia dyktatorowi azylu w USA. W ciągu trzydziestu minut amerykańskie helikoptery przetransportowały Marcosa i jego otoczenie do bazy Clark, a stamtąd samolot zawiózł go na Hawaje - jak wspominał po latach hierarcha. Władzę w kraju ostatecznie objęła pani Aquino wraz ze swymi zwolennikami. Po obaleniu rządów Marcosa ujawniono dokumenty świadczące o zagarnięciu przez niego ogromnych funduszy państwowych. Marcos nie stanął nigdy przed sądem, zmarł w Honolulu 28 września 1989 roku.
Corazon Aquino sprawowała urząd głowy państwa w latach 1986-1992 jako pierwsza kobieta prezydent w historii Azji.
Prezydentem Filipin był także w latach 2010-2016 syn Corazon i Benigno, Benigno Aquino III.

#10. Jason Statham, członek brytyjskiej narodowej drużyny pływackiej, stoi w kolejce z kolegą w McDonald's. Moskwa, 1990 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

Zanim Jason Statham został modelem i aktorem, uprawiał z sukcesami dyscyplinę skoków do wody. Był nawet członkiem reprezentacji narodowej Wielkiej Brytanii i na mistrzostwach świata w 1992 roku zajął 12. miejsce. W 1990 roku wziął udział w turnieju sportowym „Wiosenne jaskółki” w Moskwie.

#11. Norma Jean Baker wychodzi za mąż po raz pierwszy - za policjanta Jamesa Dougherty'ego. USA, 1942 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#12. Japoński as lotnictwa z czasów II wojny światowej Takeo Tanimizu pozuje na tle swojego samolotu z zaznaczoną ilością zestrzelonych maszyn wroga, Okinawa, 1945 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#13. Piżama party w 1924 roku, USA.

Kliknij i zobacz więcej!

#14. Wielka parada w Mediolanie pod Katedrą Santa Maria del Fiore (Il Duomo) jako wyraz poparcia dla Benito Mussoliniego, 1938 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#15. Oddział SAS w chwili wejścia na teren ambasady Iranu w Londynie w celu odbicia zakładników, 5 maja 1980 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

We wtorek 30 kwietnia 1980 roku pod ambasadę Iranu w Londynie podjechała niczym nie wyróżniająca się furgonetka. Po opuszczeniu pojazdu grupa 6 napastników sterroryzowała bronią ochroniarza, po czym wtargnęła do środka ambasady i wzięła zakładników spośród interesantów i personelu dyplomatycznego. Terroryści łącznie schwytali 26 osób i tylko kilkorgu udało się zbiec w zamieszaniu.
Napastnicy wystosowali ultimatum. Grożąc zabiciem zakładników, zażądali 2 milionów funtów i zwolnienia swoich towarzyszy z irańskich więzień. Dzięki negocjacjom przestępcy zwolnili pięć kobiet, później jednak kryzys zaostrzył się. Gdy rząd Iranu zlekceważył żądania zamachowców, zamordowali oni jednego z przetrzymywanych dyplomatów. Brytyjskie władze zmuszone zostały do wyboru rozwiązania siłowego.
Dobrze przygotowana akcja pododdziału SAS (Operacja Nimrod) trwała zaledwie 16 minut. Trzy grupy komandosów zaatakowały budynek jednocześnie od góry, zjeżdżając na linach na balkon lub na poziomie parteru wyłamując drzwi wejściowe. Policja zaś utworzyła kordon wokół ambasady. Pomimo szybkości działania i zabicia już w pierwszych minutach dowódcy, terroryści zdążyli zastrzelić jedną osobę, a dwie kolejne ciężko ranić. Ponadto w budynku wybuchł pożar. Ogółem w czasie akcji zginął jeden zakładnik, dwóch zostało rannych, rany odniósł także jeden z żołnierzy. Zabito pięciu porywaczy, jeden się poddał.

#16. Wyłowiony z jeziora niedaleko Lucerny w Szwajcarii wrak samochodu, którym podróżowała Astrid Bernadotte, królowa Belgów, księżniczka szwedzka, 30 sierpnia 1935 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

29 sierpnia 1935 roku na drodze w Szwajcarii król Belgów Leopold III Koburg stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo. On i siedząca obok Astrid zostali wyrzuceni poza samochód. Król został tylko lekko ranny, ale Astrid, będąca w ciąży z ich czwartym dzieckiem, zginęła.

#17. Właściciel sklepu wywiesza informację o zakazie sprzedaży kleju dla nieletnich, Kanada, 1968 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#18. Czwarta klasa w austriackiej szkole w Leonding w Austrii. W samym środku górnego rzędu, górując wzrostem nad rówieśnikami, stoi 10-letni Adolf Hitler. Fotografia wykonana w 1899 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

#19. Sven-Ole Thorsen i Arnold Schwarzenegger na planie filmu Conan Barbarzyńca, 1981 rok.

Kliknij i zobacz więcej!

#20. Obrońcy Westerplatte po kapitulacji odprowadzani do niewoli, 7 września 1939 roku.

Kliknij i zobacz więcej!

W poprzedniej części
3

Oglądany: 76644x | Komentarzy: 30 | Okejek: 486 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

05.07

04.07

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało