Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Byli więźniowie wyznają, co zaskoczyło ich najbardziej we współczesnym świecie, kiedy skończyli odsiadkę

95 701  
333   82  
Biorąc pod uwagę to, jak szybko rzeczy się zmieniają w dzisiejszych czasach, nic dziwnego, że ludzie, którzy byli trzymani w zamknięciu przez "x" lat są zaskoczeni tym, jak obecnie wygląda życie, kiedy wychodzą na wolność.

#1.

Mój ojciec był w więzieniu od 2003 do 2016 roku i największym szokiem dla niego była technologia i to, jak bardzo McDonald's podniósł ceny.

- SmallPotatoes929

#2.

Jedną z najtrudniejszych dla mnie rzeczy był wybór... Pozwólcie mi wyjaśnić: w więzieniu możesz wybierać maksymalnie spośród dwóch rodzajów szamponu, jeśli masz szczęście. Kiedy po wyjściu na wolność po raz pierwszy poszłam do drogerii, byłam przytłoczoną ilością szamponów, wśród których mogłam przebierać do woli. Stałam w alejce i dosłownie płakałam przez dobrych kilka minut, zanim wyszłam ze sklepu, bo nie wiedziałam co zrobić.

- Rapunzel6506

#3.

Pieniądze... w więzieniu ich nie ma. Po wyjściu nie miałem pojęcia, jak się z nimi obchodzić. Przyzwyczajenie się do nich zajęło mi trochę czasu.

- tinkinoutsidedabox

#4.

Właśnie wyszedłem z więzienia. Najdziwniejsze były porozrzucane wszędzie dookoła hulajnogi elektryczne.

- vexterion1

#5.

Mój były szef spędził siedem lat za kratkami. Powiedział, że po wyjściu z pierdla od razu poszedł do lokalnego sklepu i dosłownie oczy go zaczęły boleć, bo nie widział tyle koloru czerwonego od lat.

- GOAT1915

#6.

Mój brat siedział tylko rok, ale był w celi z gościem, który miał niedługo wychodzić, a siedział od ponad 30 lat. Opowiadał mi historię o tym, jak tłumaczył temu drugiemu, co to jest smartfon. Podobno powiedział mu tylko tyle: "Wyobraź sobie, co tylko chcesz. Cokolwiek chcesz, i cokolwiek chcesz wiedzieć... teraz to wszystko masz w swoim telefonie".

- ImsoAmerican

#7.

Mój wujek był w więzieniu ponad 30 lat i nie wierzył, że można po prostu zamówić rzeczy przez internet, a zostaną one nam dostarczone do domu. Więc zamówiliśmy mu coś do żarcia, a on, kiedy usłyszał dzwonek do drzwi, podszedł, otworzył i uściskał dostawcę, jakby był przyjacielem, którego nie widział od lat.

- jtrisn1

#8.

Poszedłem siedzieć, kiedy wypuścili pierwszego iPhone'a. Wyszedłem w 2014 i tym, co uderzyło mnie najbardziej, nie były same smartfony i ich możliwości, ale to, że wszyscy na ulicy dookoła chodzili i gapili się w swoje telefony, jakby widzieli tam nie wiadomo co.

- DRACOSAPIEN

#9.

Na studiach byłem w grupie z gościem, który spędził kilka lat w pierdlu z powodu zbrodni, którą popełnił jako nastolatek (a był sądzony jak dorosły). Mówił, że największe wrażenie zrobiły na nim drzewa. Zawsze opowiadał, że przerażał go ich majestat, wielkość i potęga. Mówił, że czuł, jakby wszystkie się nad nim pochylały, jakby zaraz się miały przewrócić.

- maxxamillion04

#10.

Mam dwóch członków rodziny, którzy spędzili nieprzyzwoitą ilość czasu za kratkami i ze wszystkich rzeczy, które mogły ich zszokować po wyjściu, najbardziej zadziwiło ich... Spotify. Byli zaskoczeni tym, że wśród wykonawców byli obecni nawet ich kumple z kapeli garażowych. Nie trzeba było nagrywać i wydawać albumów, wystarczyło wrzucić do sieci i tyle. Do dziś nie mogą się z tym pogodzić.

- malemartian

#11.

Mój wujek był w więzieniu przez 24 lata i został zwolniony trzy lata temu. Powiedział, że najbardziej zaszokowała go wszechobecna automatyzacja... Wszystko robiło się samo. Drzwi same się otwierały, kasy były samoobsługowe, do odblokowywania telefonu używało się odcisków palców i swojej własnej twarzy. Dziwiło go to, co dla nas było takie oczywiste.

- crinklycuts

#12.

Zapomina się o szczególikach, które składają się na piękno życia. Zapominasz, jak to jest czuć miękki dywan pod bosymi stopami, jak to jest brać prysznic samemu i bez klapek...

- SonicTheEdgelord

#13.

Spędziłem w sumie około dziewięciu lat w więzieniu o zaostrzonym rygorze za niektóre głupie decyzje, które podejmowałem jako nieletni. Kasy samoobsługowe i bezprzewodowe słuchawki były tym, w co nie mogłem uwierzyć. Bez przerwy kwestionowałem rzeczywistość i powtarzałem sobie: "to niemożliwe!".

- FirmAngus

#14.

Mój tata był w więzieniu odkąd pamiętam, dopóki nie został uznany za niewinnego po 20 latach. Pierwszą rzeczą, która go zaskoczyła, była jazda samochodem. Nie potrafił prowadzić i nie potrafił też jeździć na rowerze. Musiał od nowa uczyć się obydwu tych rzeczy. To całkiem zabawne widzieć 50-latka spadającego z roweru po tym, jak jeden z jego synów puścił go po raz pierwszy.

- jay-the-fish-lol

#15.

Spędziłem sześć lat za kratkami. Kiedy wyszedłem, największym szokiem były piękne widoki i kolory. Pomyślałem sobie wtedy, że świat jest taki piękny i już nigdy nie chcę wracać do więzienia... Teraz każdą wolną chwilę spędzam poza domem i delektuję się pięknem natury.

- MrDev16
5

Oglądany: 95701x | Komentarzy: 82 | Okejek: 333 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

31.10

30.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało