Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Ukraińskie areszty prawie jak hotele

32 977  
103   9  
Pobyt w więzieniu czy areszcie to nie jest miłe doznanie, tym bardziej jeśli mówimy o miejscu izolacji gdzieś za naszą wschodnią granicą, ale na Ukrainie taki pobyt można sobie znacząco umilić.
Ukraińskie areszty bardziej przypominają średniowieczne lochy. Przepełnione cele, w których mieszka nawet kilkadziesiąt osób, w tym podejrzani o zabójstwa i inne zbrodnie, brak dostępu do ciepłej wody, a za toaletę służy dziura w podłodze. Ale ukraińska służba więzienna znalazła sposób na podłatanie swojego budżetu dzięki zasobności kieszeni swoich "gości".

#1.


Na wstępie należy zaznaczyć, że "usługa" dostępna jest jedynie w aresztach tymczasowych, w których przebywają osoby podejrzane o popełnienie przestępstwa, ale nieskazane prawomocnym wyrokiem.

#2.


Cele "hotelowe" standardem nie odbiegają od hosteli turystycznych. Pokoje są 2- lub 4-osobowe i wstawiono w nich w miarę normalne łóżka z pościelą.

#3.


Oprócz tego dostępne są krzesła, stoliki, telewizor, klimatyzacja, aneks kuchenny (z multicookerem), lodówka, toaleta i normalna kabina prysznicowa z zawsze dostępną ciepłą wodą.

#4.


Z pokojów może skorzystać każdy aresztant, o ile ma czym zapłacić. Kolejki do tych luksusów są długie, więc jeśli ktoś "siedzi" krótko, może nie mieć okazji z nich skorzystać.

#5.


Pokoje w lwowskim więzieniu są 2-3 razy tańsze niż w kijowskim, głównie z powodu większego popytu na nie w Kijowie.

#6.


Jeden nocleg we Lwowie kosztuje równowartość 40 dolarów, a w Kijowie taka sama przyjemność kosztuje już 80. Oczywiście można skorzystać z "najmu długoterminowego", przy którym ceny znacząco spadają.

#7.


We lwowskim areszcie miesięczny wynajem miejsca w takiej celi kosztuje 180 dolarów, a w kijowskim już 500.

#8.


Jest to równowartość wynajmu małego mieszkania w mieście, ale siedząc w areszcie, warto płacić nie tylko za ogromny (jak na te warunki) luksus, ale również za względnie większe bezpieczeństwo.

#9.

5

Oglądany: 32977x | Komentarzy: 9 | Okejek: 103 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

03.12

02.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało