Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Streamerka powiedziała coś głupiego i dostała bana na Twitchu

78 321  
211   125  
W dzisiejszym odcinku o streamerce, która powiedziała o jedno słowo za dużo i za karę dostała bana na Twitchu. O co chodzi?

#1. Ksiądz-youtuber twierdzi, że nie ma pandemii koronawirusa



Ksiądz Roman Kneblewski był do niedawna proboszczem jednej z bydgoskich parafii. Po przejściu na emeryturę zaczął się udzielać w internecie. Ostatnio wywołał sensację opublikowanym na YouTube filmikiem pt. Pandemia strachu i zniewolenia. Materiał został usunięty z serwisu, ponieważ Kneblewski przekonywał w nim, że pandemia nie istnieje.
Wirusy były zawsze, a koronawirusy są notowane od paru dziesiątków lat. To nic nowego i nic się takiego nie dzieje. Nie ma żadnej pandemii. Liczba zgonów się nie zmieniła. (…) Wyznawcy "korony" to koronaciemnota.

W wywiadzie udzielonym po usunięciu filmiku duchowny ubolewał nad losem rodaków, którzy dają sobą manipulować:
To, o czym mówię, mogło dotknąć tego, co słychać w mediach "głównego ścieku", które podporządkowują absurdalnym restrykcjom, przepisom. Serce boli, jak łatwo współcześni rodacy dają sobą manipulować. Widać, ile osób z tymi kagańcami na twarzach, nie wiem po co. Może po to, żeby nie pogryźli innych. To prawa narzucone prawem kaduka. Gdybyśmy byli asertywni, wielu ludzi naraz wyszłoby na ulice czy przyszło do kościoła bez kagańców. Niech proponują mandaty - odrzucić. Niech kierują sprawy do sądu.

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zwrócił się do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z prośbą o reakcję na słowa kontrowersyjnego duchownego.

#2. Dziennikarka sugeruje, że kobiety, które składają zawiadomienie o byciu ofiarą przemocy, mogą się łatwo wzbogacić



Małgorzata Wołczyk z "Do rzeczy" skomentowała głośny ostatnio temat konwencji stambulskiej, której celem jest walka z przemocą domową i agresją wobec kobiet. Wypowiedzenia przez Polskę konwencji domaga się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Powodem ma być to, że "znalazły się w niej zapisy o charakterze ideologicznym" takie jak "konstruowanie pojęcia płci społeczno-kulturowej w opozycji do płci biologicznej". Wołczyk wtóruje Ziobrze, powołując się na przypadek Hiszpanii:
Kobieta, która złoży zawiadomienie o byciu ofiarą przemocy, może łatwo się wzbogacić. Stoją za tym fundacje, dostające ogromne pieniądze z UE od partii socjalistycznej. Tu jest interes partyjny. Wystarczy, by kobieta złożyła dwa niesprzeczne zeznania przed hiszpańskim sądem, bez świadków ani dowodów, by przejąć majątek męża i jego pieniądze, a także, by dostała subwencje od państwa. Twórcą tego prawa jest Juan Lopez Aguilar, który atakuje Polskę z tytułu praworządności. On wprowadził przepisy antyprzemocowe, które zaostrzyły wojnę płci i sprawiły, że demografia jest rozsypce, bo mężczyźni boją się wchodzić w związki.

Polska podpisała konwencję stambulską w 2012 roku. W 2015 dokonała jej ratyfikacji.

#3. Chińska wirusolog przekonuje, że koronawirus to sztuczny twór



Li-Meng Yan pracowała w jednym z laboratoriów w Hongkongu. Kobieta twierdzi, że WHO wiedziała o koronawirusie już w grudniu. Ujawnia również, że chińscy badacze rozszyfrowali genom wirusa bardzo wcześnie, gdy w kraju odnotowano zaledwie 40 zakażeń. Władze długo jednak nie ujawniały faktu, iż wirus przenosi się między ludźmi.
Informacja o tym, że wirus przenosi się z człowieka na człowieka, powinna była zostać podana jako pierwsza w ostrzeżeniach dla społeczeństwa oraz dla zespołów medycznych.

Lekarka obala tezę, jakoby koronawirus pochodził z targu w Wuhan:
Targ w Wuhanie nie jest źródłem koronawirusa, podobnie jak żadne dzikie zwierzę nie jest pośrednikiem w drodze zakażenia. Koronawirus nie wywodzi się z przyrody. Nie wierzę, że choroba powstała w sposób przypadkowy.

Li-Meng Yan przygotowuje obecnie raport w oparciu o nagrania rozmów z chińskimi badaczami oraz autentyczne wyniki badań tamtejszych wirusologów.

#4. Internautka unieważniła ślub kościelny. "Mąż szukał na mnie haków, księża go wyśmiali"



Anita i Wojtek (imiona zmienione) wzięli ślub po roku znajomości. Od początku w ich związek ingerowała matka mężczyzny, która zmieniała życie synowej w koszmar. Wkrótce w ich związku zaczęło dochodzić do coraz większych nieporozumień:
W pierwszą rocznicę ślubu usłyszałam od Wojtka coś w stylu: „Mam żonę, a życie mi się nie zmieniło. Wciąż sam sobie sprzątam, piorę, prasuję i robię herbatę”. Zaczęłam krzyczeć, że jest pie*dolonym patriarchalnym du*kiem. Wrzeszczałam: „Jestem twoją żoną! Ale nigdy nie będę matką ani służącą! Znasz moją definicję żony? To najlepszy przyjaciel i kochanka w jednym. Przyjaciel, który skoczy za tobą w ogień i namiętna kochanka, ale taka, która nie rzuci cię, gdy zostaniesz impotentem. Choć tym drugiem to już się właściwie stajesz!”. Wojtka zamurowało. Wyszeptał, powstrzymując płacz: „Nie szukam przyjaciela ani kochanki. Chciałem mieć żonę! Nawet mama mówi, że ty nie masz instynktu kobiecego”.

Wkrótce teściowa miała powiedzieć synowi: „Nie martw się, znajdziemy ci nową żonę”.
Powtórzył mi to, potem przeprosił, powiedział, że miał nadzieję, że mną wstrząśnie i że zrozumiem, że on też cierpi. Nawet próbowałam, ale nie na wiele to się zdało. Nasz kryzys był już dramatyczny.

Wojtek zaproponował żonie unieważnienie ślubu kościelnego. Miał mówić:
„Unieważnię z tobą ten cholerny ślub kościelny, po ch*j go w ogóle brałem. Nie wiem, czy w ogóle są przesłanki do unieważnienia ślubu kościelnego, bo seks mieliśmy, małżeństwo zostało skonsumowane. I nie ukryłaś przede mną schizofrenii, alkoholizmu ani bezpłodności... Ale mama mnie pociesza, że wszystko można załatwić. Znalazła przez internet prawnika, który powiedział, że za 10-20 tys. podejmie się sprawy i że powinna być prosta. Pochwalił się, że dzięki niemu jeden klient miał uznane za nieważne już dwa małżeństwa, ma trzecią żonę – wreszcie udaną”.

Gdy Anita odebrała pozew, zwróciła się o pomoc do księdza będącego ekspertem w kwestii nieważnych ślubów:
Powiedziałam, że dostałam to chore pismo z sądu metropolitalnego i nie wiem, co mam robić. Bo boję się, że oni zapłacą jakiemuś prawnikowi, który za kasę zrobi ze mnie wariatkę, i oprócz rozwodu efekt będzie taki, że mnie ubezwłasnowolnią, mąż zabierze mi kasę i wpakuje do psychiatryka. Ksiądz zaczął mnie uspokajać. Zadał mi trochę pytań. Głównie o to, co było przed ślubem. Ile się znaliśmy, jak zachowywał się Wojtek, a jak jego mama. Czy z nią wtedy mieszkał, czy często miał kontakt. Rozpłakałam się i zaczęłam przypominać sobie jedna po drugiej mega przykre rzeczy. I te wszystkie chwile, gdy teściowa wbijała mi szpilę albo gdy mój mąż dowalał mi ewidentnie pod jej wpływem. Było mi wstyd, że tu ksiądz, a ja zamiast epatować chrześcijańskim miłosierdziem i wybaczeniem, zieję jadem i nienawiścią do teściowej. Kiedy się popłakałam, ksiądz podsunął mi paczkę chusteczek. Przez głowę przemknęła mi myśl, że jestem w gabinecie terapeuty, jakiegoś starego psychoanalityka w typie Freuda, nawet chciało mi się z tego śmiać.

Po zapoznaniu się z pismem ksiądz uspokoił Anitę:
„To małżeństwo rzeczywiście było nieważnie zawarte. Ale nie z twojej winy, dziecko. Twój mąż jest patologicznie związany ze swoją mamą. Gdyby przepracował to na terapii, byłaby dla was szansa. Ale prawdopodobnie jest tak zapatrzony w siebie i przekonany o twojej winie za rozpad waszego pożycia, że tego nie zrobi. A to on ma tak silną więź ze swoją matką, z rodziną pochodzenia, że nie jest w stanie stworzyć prawdziwej więzi z inną kobietą – z żoną. A przecież jest napisane, że mężczyzna opuści swój dom i zostawi rodziców i złączy się z kobietą tak mocno, że staną się jednym ciałem”. Dodał, że jeśli mój mąż nic z relacją z mamą nie zrobi, to jego kolejne małżeństwa też będą nieważnie zawarte. A najlepsze było na koniec – powiedział: „Nie martw się, dziecko. Dla ciebie lepiej, że się rozstaniecie. Takie związki to gehenna dla kobiet. Wiele już się podobnych historii od kobiet w tym pokoju nasłuchałem”.

Na szczęście dla kobiety wyrok sądu metropolitalnego był pomyślny dla niej:
Przeprowadzając instrukcję sprawy, sąd przesłuchał strony oraz trzech świadków. Zasięgnięto opinii biegłego sądowego psychologa. Wyrokiem z dnia (…) została udowodniona nieważność tego małżeństwa z tytułu: niezdolności do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich z przyczyn natury psychicznej po stronie powoda (kan. 095 n. 3 KPK).

Po wszystkim Anita wraz z koleżankami zorganizowała huczną imprezę. Dziś kobieta cieszy się wolnością.

#5. Aleksandr Łukaszenka ujawnia, że miał koronawirusa



Prezydent Białorusi był jednym z najgłośniejszych krytyków koronawirusa. Pod koniec marca mówił, że "lepiej umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach" oraz że "nie widzi, żeby jakiś wirus tu latał". Teraz Łukaszenka ujawnił, że sam się zaraził:
Dzisiaj spotykacie człowieka, któremu udało się przeżyć koronawirusa na nogach. Bezobjawowo. Lekarze doszli wczoraj do takiego wniosku. (...) Jak mówiłem, 97 proc. naszej populacji przechodzi tego wirusa bezobjawowo. Dzięki Bogu, że udało mi się trafić do tej grupy.

Do tej pory na Białorusi potwierdzono ponad 67 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem.

#6. Streamerka powiedziała coś głupiego i dostała bana na Twitchu



Jinnytty to jedna z najpopularniejszych użytkowniczek platformy Twitch. Ostatnio dziewczyna wypowiedziała się nieprzychylnie na temat Abby, jednej z bohaterek gry The Last of Us 2.
Poważnie, chcę widzieć Ellie i Joela. Mam już dość patrzenia na tego transa.

Jinnytty przekonywała, że nie miała nic złego na myśli, a jedynie uważała, że historia Abby w grze była nudna i dlatego nie chciała dłużej mieć z nią do czynienia.
Nie byłam też na 100% pewna, jakiej Abby jest płci. Widziałam, że wiele osób rozmawiało na ten temat, więc bez zastanowienia użyłam słowa "trans", by ją opisać.

Po wielu protestach jej wiernych fanów ban został zdjęty, choć wiele osób wciąż uważa, że streamerka zachowała się nieodpowiednio.

>>> Ostatnio pisaliśmy o fitnessiarze, która nigdy nie pracowałaby z osobą otyłą

29

Oglądany: 78321x | Komentarzy: 125 | Okejek: 211 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

19.06

18.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało