Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Jak wypożyczyć samochód nie tylko na wakacyjny wyjazd – poradnik krok po kroku

Coraz więcej rodzin decyduje się na dwa własne pojazdy – jedno auto miejskie na co dzień oraz nieco większy, rodzinny samochód na potrzeby wyjazdów za miasto. Problem w tym, że każdy z nich trzeba utrzymać, płacąc raty, dbając o naprawy i wymianę płynów oraz części eksploatacyjnych, zapewniając miejsce parkingowe, a także wykupując ubezpieczenie OC i AC. Czy jest jakaś alternatywa dla takiego duetu?

Praca zdalna sprawia, że jeden samochód wystarcza

W roku 2020 sporo Polaków poznało zalety pracy zdalnej. Oznacza to, że mogąc wykonywać większość swoich obowiązków z domu, konieczność codziennych dojazdów zostaje mocno ograniczona. Przy takim założeniu można stwierdzić, iż jeden pojazd w rodzinie – w tym przypadku zwinny, miejski pojazd – wystarczy. Oznacza to, że przy wyjazdach za miasto można skorzystać z usług wypożyczalni, nie rezygnując tym samym z wygody, ale znacząco ograniczając wydatki ponoszone przy stałym utrzymywaniu drugiego auta. Jako przykład dla całego procesu posłuży nam wypożyczalnia samochodów w Warszawie, mająca szeroką i przejrzystą ofertę.Wszystko załatwisz przez stronę internetową

Wystarczy wejść na wcześniej wspomnianą stronę internetową, aby rozpocząć całą procedurę – bez obaw, jest ona niesamowicie przejrzysta i intuicyjna. Zaczynamy od wyboru miejsca odbioru auta, daty oraz godziny. Zanim formularz pozwoli na przejście dalej, trzeba też uściślić miejsce zwrotu samochodu. Co ciekawe, może być to dowolny adres w obrębie Warszawy czy innego dużego miasta.
Kolejnym krokiem jest wybór auta. Już na tym etapie pojawia się ostateczna kwota za cały okres, która może być podwyższona jedynie poprzez opcje dodatkowe oraz niewielki koszt podstawienia i odbioru pojazdu. Do wyboru mamy kilka różnych kategorii pojazdów, od najmniejszych kompaktów, po wygodne SUV-y. Można także zdecydować się na samochód z automatyczną skrzynią biegów.
Dalej wystarczy podjąć decyzję o dodatkowych usługach, takich jak np. wypożyczenie fotelika dla dziecka lub dopisanie drugiego kierowcy. Bardzo dobrym pomysłem jest wykupienie opcjonalnego ubezpieczenia przynajmniej w wersji podstawowej. Po wszystkim należy wypełnić dane, które znajdą się na umowie, zakładając przy okazji konto w systemie.Odbiór auta to tylko kilka minut

Przy założeniu, że wszystko załatwiamy on-line, same formalności nie trwają dłużej niż kilka minut. Umowa jest już gotowa do podpisania u pracownika, wystarczy przed dopełnieniem tej powinności obejrzeć dokładnie pojazd, uwzględniając w uwagach ewentualne uszkodzenia.
Kolejne skorzystanie z usług jest jeszcze szybsze, ponieważ system internetowy bazuje na już zapisanych uprzednio danych. W ten sposób można mieć dostęp do różnych aut, przez cały rok – nie tylko w wakacje. Warto przeliczyć, jak wiele oszczędności, zarówno finansowych, jak i względem czasu, niesie ze sobą taka zmiana w podejściu do obcowania z autem. Wyniki mogą być bardzo ciekawe, szczególnie dla osób, które nie korzystają z obu posiadanych pojazdów w trybie codziennym.
Przeczytaj również: 5 argumentów za rezygnacją z zakupu samochodu na rzecz wynajmu.

Oglądany: 635x | Okejek: 0 osób


Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

09.05

08.05

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało