Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Dziesięciu ludzi, którzy posiadają niesamowite zdolności

76 373  
210   65  
Mało kto z nas nie widział tych wszystkich filmów z superbohaterami, którzy dzięki swoim niecodziennym zdolnościom wzbudzają podziw i uznanie. Jednak większość z nas nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że tacy ludzie istnieją również w realnym świecie. Czasami zdolności te są wynikiem wielu lat ciężkiej pracy, ale w większości przypadków są spowodowane mniejszą lub większą mutacją genetyczną - zupełnie jak w bardzo znanej serii X-men!

10. Marcin Banot – Spider-Man


Cudze chwalicie, a swego nie znacie, czyli Marcin Banot. Urodzony w 1988 roku vloger, przedsiębiorca, a co najważniejsze wspaniały wspinacz bouilderingowy.

Swoje przygody zamieszcza na YouTube'owym kanale BNT, więc pewnie spora część z was już go zna. Mężczyzna zasłynął wspinaczką na warszawski hotel Mariott. Próba zdobycia wieżowca odbyła się 2 czerwca 2019 roku. Banot w jej trakcie pokonał 140-metrów w górę po całkowicie pionowej ścianie budynku. Jest to wyczyn, o którym duża większość z nas może jedynie pomarzyć.

9. Dave Mullins – Aquaman


Na kolejnym miejscu plasuje się mężczyzna z Nowej Zelandii, niejaki
Dave Mullins.
Jest on w stanie wstrzymywać swój oddech na bardzo długi czas, jednocześnie pokonując pod wodą duże odległości.

We wrześniu 2007 roku Mullins pobił swój własny rekord, wytrzymując pod wodą 4 minuty i 2 sekundy, jednocześnie pokonując aż 244 metry na jednym wdechu. Jest to coś, co bardzo trudno byłoby wykonać przeciętnemu pływakowi. Dave jednak nie osiadł na laurach.
Już w 2010 roku po raz kolejny poprawił swój własny rekord. Tym razem w czasie 4 minut i 1 sekundy pokonał dystans 265 metrów.

8. Marilu Henner – Pamięć Autobiograficzna


Istnieje coś takiego jak hipermnezja i o ile nie oznacza to pamięci absolutnej, to cierpiąc na to schorzenie, jesteśmy w stanie dużo lepiej przypominać sobie wszystkie wydarzenia z naszego życia niż przeciętny człowiek.

Jedną z bardziej znanych osób cierpiących na tę chorobę jest aktorka Marilu Henner. Kobieta jest w stanie w ułamek sekundy odnaleźć wspomnienia z większości swojego życia.

Jak sama opowiada:

Kiedy ktoś podaje mi rok czy dokładną datę, to w głowie widzę ten okres jako film, który mogę dowolnie przewijać i odtwarzać.

Aktorka przyznała też, że nigdy w życiu nie miała problemu z żadnym scenariuszem, w każdym dowolnym momencie jest w stanie przypomnieć sobie, jak dokładnie wyglądała odpowiednia kwestia.

7. Daniel Browning – Rubber Boy


Daniel Browning jest dzięki swoim umiejętnościom znany również jako Rubber Boy, czyli Gumowy Chłopak. Urodzony w 1979 roku mężczyzna do dzisiaj utrzymuje tytuł najbardziej rozciągniętego człowieka na świecie. Na swoim koncie posiada również aż 7 rekordów Guinnessa.

Tak jak w przypadku większości ludzi z tej listy, wyjątkowe umiejętności Daniela są efektem bardzo rzadkiego schorzenia, zespółu Ehlersa-Danlosa. Cechuje się on hipermobilnością stawów i właśnie to pozwoliło Browningowi wykonywać szereg rzeczy niemożliwych dla zwykłych ludzi.

Jego ulubionymi numerami popisowymi od zawsze były zamykanie się w małej skrzyni i wychodzenie z niej na oczach widzów, a nawet przeciskanie całego swojego gumowego ciała przez otwór w rakiecie tenisowej.

6. Kim Peek – Superpamięć


We wczesnych latach swojego życia u Peeka został zdiagnozowany niesamowicie rzadki przypadek utworzenia się nowego, całkiem innego połączenia neuronowego w jego głowie, w efekcie którego zyskał praktycznie niczym nieograniczone pokłady pamięci. Pamięci dużo większej niż u normalnego człowieka.

Od momentu gdy skończył 16 miesięcy, zaczął czytać różnego rodzaju książki i był w stanie w każdym momencie swojego życia odtworzyć dowolny akapit z przeczytanej już pozycji.

Moglibyśmy zapytać, co znajduje się w 3 akapicie na 128 stronie książki „Harry Potter i Komnata Tajemnic”, a Kim bez problemu wyrecytowałby nam cały znajdujący się tekst.
Mówi się, że był w stanie z niemalże 100% skutecznością recytować przeszło 12 000 tysięcy tekstów źródłowych.

To jednak nie wszystko! Mężczyzna posiada również niesamowitą zdolność czytania dwóch stron jednocześnie - lewą lewym okiem, a prawą prawym okiem.

5. Veronica Seider – Superwzrok


Pochodząca z Niemiec Veronica Seider (Zaider) w 1972 roku wpisała się do Księgi rekordów Guinnessa jako osoba posiadająca najlepszy wzrok na świecie. Kobieta jest w stanie rozróżniać detale obiektów z bardzo dużej odległości. Podczas ustanawiania tego rekordu bez problemu rozpoznawała ludzkie twarze z odległości aż 1600 metrów.

To oznacza, że jej oczy działają lepiej niż większość dostępnych w sklepach lornetek, a nawet niektórych teleskopów. Dla porównania trzeba powiedzieć, że taki normalny śmiertelnik jest w stanie odróżnić tego typu detale z odległości maksymalnie 10 metrów. Jednocześnie kobieta jest jedyną osobą na całym świecie, która otrzymała tak niesamowity dar.

4. Dean Karnazes – Superkondycja


W czasach liceum wziął udział w maratonie podzielonym na okrążenia szkolnego boiska, wszyscy uczestnicy byli w stanie przebiec maksymalnie 20 okrążeń, wszyscy oprócz oczywiście Deana, który już wtedy bez żadnego problemu ukończył cały maraton, czyli 105 okrążeń, i nawet się przy tym zbytnio nie zmęczył. Jego największym wyczynem było pokonanie dystansu 560 kilometrów w czasie 80 godzin i 44 minut kompletnie bez odpoczynku i snu.

3. Garry Turner – Gumowa skóra


Kolejna osoba naszej liście to Garry Turner z Anglii. Mężczyzna cierpi na taką samą chorobę jak wspomniany już wcześniej Gumowy Chłopiec, jednak u niego objawiła się w nieco inny sposób.

Garry posiada niespotykanie rozciągliwą skórę, którą, po odpowiednim naciągnięciu, jest w stanie nałożyć sobie na twarz. Posiada oficjalny tytuł człowieka z najbardziej rozciągliwą skórą – podczas przeprowadzonych testów swoją skórę na brzuchu naciągnął na odległość aż 15 centymetrów. Garry obecnie pracuje w cyrku, a jego zdolność przyciąga i zachwyca całe tłumy ludzi.

2. Liew Thow Lin – Magnes


Liew jest w stanie przyczepiać do swojego ciała metalowe przedmioty zupełnie jak magnes. Nie ma znaczenia, jaka to rzecz, mężczyzna eksperymentował zarówno z przedmiotami tak lekkimi jak łyżki i tak ciężkimi jak 15-kilogramowe odważniki.

W przypadku wielu osób, które występują publicznie i każą nazywać się ludzkimi magnesami, ta ich zdolność to zwykłe oszustwo. U Liewa jest inaczej. Jego umiejętność jest prawdziwa, co niejednokrotnie udowodniono.

Nie zmienia to jednak faktu, że lekarze nie mają pojęcia, na czym polega ten niesamowity fenomen. Jedyne co do tej pory udało się ustalić, to że ciało mężczyzny w jakiś tajemniczy sposób generuje pole magnetyczne, co więcej, pole przybiera lub traci na sile w zależności od tego, jak ciężki przedmiot mężczyzna stara się do siebie przyczepić.

Na początku podejrzewano, ze ta umiejętność to tak naprawdę bardzo lepka skóra, która pozwala przedmiotom na przyklejenie się do mężczyzny. Jednak ta teza bardzo szybko została obalona, jako że umiejętność Lou działa jedynie na metale.

1. John Chang - Elektryczność


Na zaszczytnym pierwszym miejscu mężczyzna, który jak nikt inny zasługuje na tę pozycję.
John Chang. Mężczyzna z Indonezji, który potrafi w swoim ciele generować prawdziwy prąd, sam mówi, że jest to efekt wymieszania dwóch przeciwległych energii jing i jang, dzięki którym powstaje mistyczna energia Qigong.

John przez wiele lat przy użyciu swojej niesamowitej zdolności leczył i pomagał ogromnej grupie ludzi, a wszystko dzięki energii, którą potrafi wygenerować jego ciało.
Co ciekawe, jak sam twierdził, jego umiejętność nie jest niczym niezwykłym i każdy może się jej nauczyć. W jego przypadku zajęło to 18 lat medytacji i nauki kontrolowania energii własnego ciała.

Prawdopodobnie w jego słowach znajduje się bardzo dużo prawdy, bo to, co robi John, jest bardzo podobne do tego, w jaki sposób działa sławne Chi tybetańskich mnichów - energia, która pozwala im utwardzić swoje ciała tak, że staje się niemal niezniszczalne.

Jednak jak sam John przyznał, jego umiejętność potrafi nie tylko leczyć ludzi, ale również robić im krzywdę. Mężczyzna niestety niedawno odszedł z tego świata, a tajemnica jego mocy zostaje nierozwiązana.

****
Jeśli chciałbyś dowiedzieć się o tych ludziach nieco więcej i zobaczyć krótkie nagrania, na których widać, jak prezentują swoje zdolności - wpadnij tutaj.
37

Oglądany: 76373x | Komentarzy: 65 | Okejek: 210 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

22.10

21.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało