Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Jak mogliśmy przegapić te detale, które scenarzyści dodali do znanych filmów III

157 211  
635   83  
No i następna porcja niespodzianek przygotowanych dla widzów przez scenarzystów. Lista znów została nieco wzbogacona, przez co tytuł może wydawać się miejscami naciągany (wybaczcie).

#1. Twórcy filmu "Legend" wyśmiali jedną z negatywnych recenzji wystawionych przez The Guardian (dwie gwiazdki), zasłaniając ocenę głowami głównych bohaterów.

#2. W filmie "Truman Show" można dostrzec, że główny bohater przyjmuje witaminę D na śniadanie. Wszystko przez brak słońca w symulowanym świecie Trumana.

#3. We "Władcy pierścieni" możemy dostrzec, że Gandalf nosi swoją fajkę zawsze przy sobie (ma ją ukrytą w lasce).

#4. W filmie "Avatar" okno w pokoju zgromadzeń tych złych przypomina amerykańską flagę.

#5. W "Powrocie króla", kiedy widzimy epicką szarżę Rohirrimów, na jej czele stoją tylko ci ze statystów, którzy przeczytali książkę i byli w stanie wyrecytować całą scenę z pamięci. Jackson zdawał sobie sprawę, jak wyjątkowy i ważny jest ten moment, dlatego chciał, aby jego główną częścią byli ci, którym naprawdę na tym zależało.

#6. W japońskiej wersji filmu "W głowie się nie mieści" podmieniono brokuły na paprykę, ponieważ w Japonii dzieci nie lubią jeść właśnie papryki.

#7. W filmie "Zaplątani" Gothel - kiedy mówi "ciebie kocham najbardziej" - całuje nie Roszpunkę, ale jej włosy.

#8. W filmie "Interstellar" w trakcie scen na wodnej planecie w soundtracku słychać charakterystyczne, irytujące tykanie. Tyknięcia następują po sobie w odstępie dokładnie 1,25 sekundy i odmierzają dni, które w tym samym czasie mijają na Ziemi

#9. Film "Mulan" ma charakter musicalu tylko w pierwszej połowie - do momentu, w którym bohaterowie odnajdują zniszczoną wioskę. Od tamtej chwili twórcy unikali piosenek, aby zachować mroczny klimat bajki.

#10. Scena w filmie "Wigilijny show", w której Bill Murray ślizga się i upada w trakcie wychodzenia z restauracji, nie była wyreżyserowana. Aktor naprawdę poślizgnął się na kałuży wody, którą wcześniej wylał na kelnera.

#11. W filmie "WALL·E" w pierwszej scenie na kupach śmieci widać elektrownie wiatrowe i elektrownie jądrowe. Ma to pokazać, że ludzie nie przerzucili się na zielone źródła energii elektrycznej, dopóki nie było już na to za późno.

#12. To gigantyczny pierścień wykorzystywany do kręcenia bliskich ujęć w filmie "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia".

#13. W filmie "Kevin sam w domu" w jednej ze scen, kiedy rodzice liczą dzieciaki w każdej z furgonetek, ich suma ma wynosić 17 - po podziale na dwa samochody daje nam 8 i 9 pasażerów. Skoro brakuje Kevina, obydwie grupy liczą po 8 osób. Nikt jednak nie zwraca na to uwagi, ponieważ każdy zakłada, że znajduje się w 8-osobowej grupie.

#14. W filmie "Avengers: Koniec gry", kiedy Kapitan Ameryka wyrusza zwrócić kamienie, jego kumpel Bucky żegna się z nim. Wszyscy spodziewają się, że Kapitana nie będzie tylko parę chwil, jednak tylko Bucky wie, że Steve już nie powróci - ponieważ zna go najlepiej ze wszystkich.

#15. W filmie "Człowiek ze stali" Henry Cavill (odtwórca roli Supermana) został poproszony, aby ogolił włosy na klacie. Aktor odmówił, twierdząc, że Superman ma owłosioną klatkę piersiową. Jako dowód użył komiksu, w którym ma miejsce słynna scena ze śmiercią superbohatera.

#16. Twórcy disneyowskiej animacji "Lilo i Stich" używali farb akwarelowych do tworzenia tła w filmie. Studio miało w tym czasie kłopoty finansowe i zajmowało się innymi ambitnymi projektami, dlatego ludzie pracujący nad "Lilo i Stich" musieli radzić sobie tym, co im dano. Inne animacje, przy tworzeniu których używano akwareli to "Dumbo" i "Królewna Śnieżka".


W poprzednim odcinku

13

Oglądany: 157211x | Komentarzy: 83 | Okejek: 635 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

03.12

02.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało