Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Jak mogliśmy przegapić te detale, które scenarzyści dodali do znanych filmów III

157 287  
635   83  
No i następna porcja niespodzianek przygotowanych dla widzów przez scenarzystów. Lista znów została nieco wzbogacona, przez co tytuł może wydawać się miejscami naciągany (wybaczcie).

#1. Twórcy filmu "Legend" wyśmiali jedną z negatywnych recenzji wystawionych przez The Guardian (dwie gwiazdki), zasłaniając ocenę głowami głównych bohaterów.

#2. W filmie "Truman Show" można dostrzec, że główny bohater przyjmuje witaminę D na śniadanie. Wszystko przez brak słońca w symulowanym świecie Trumana.

#3. We "Władcy pierścieni" możemy dostrzec, że Gandalf nosi swoją fajkę zawsze przy sobie (ma ją ukrytą w lasce).

#4. W filmie "Avatar" okno w pokoju zgromadzeń tych złych przypomina amerykańską flagę.

#5. W "Powrocie króla", kiedy widzimy epicką szarżę Rohirrimów, na jej czele stoją tylko ci ze statystów, którzy przeczytali książkę i byli w stanie wyrecytować całą scenę z pamięci. Jackson zdawał sobie sprawę, jak wyjątkowy i ważny jest ten moment, dlatego chciał, aby jego główną częścią byli ci, którym naprawdę na tym zależało.

#6. W japońskiej wersji filmu "W głowie się nie mieści" podmieniono brokuły na paprykę, ponieważ w Japonii dzieci nie lubią jeść właśnie papryki.

#7. W filmie "Zaplątani" Gothel - kiedy mówi "ciebie kocham najbardziej" - całuje nie Roszpunkę, ale jej włosy.

#8. W filmie "Interstellar" w trakcie scen na wodnej planecie w soundtracku słychać charakterystyczne, irytujące tykanie. Tyknięcia następują po sobie w odstępie dokładnie 1,25 sekundy i odmierzają dni, które w tym samym czasie mijają na Ziemi

#9. Film "Mulan" ma charakter musicalu tylko w pierwszej połowie - do momentu, w którym bohaterowie odnajdują zniszczoną wioskę. Od tamtej chwili twórcy unikali piosenek, aby zachować mroczny klimat bajki.

#10. Scena w filmie "Wigilijny show", w której Bill Murray ślizga się i upada w trakcie wychodzenia z restauracji, nie była wyreżyserowana. Aktor naprawdę poślizgnął się na kałuży wody, którą wcześniej wylał na kelnera.

#11. W filmie "WALL·E" w pierwszej scenie na kupach śmieci widać elektrownie wiatrowe i elektrownie jądrowe. Ma to pokazać, że ludzie nie przerzucili się na zielone źródła energii elektrycznej, dopóki nie było już na to za późno.

#12. To gigantyczny pierścień wykorzystywany do kręcenia bliskich ujęć w filmie "Władca pierścieni: Drużyna pierścienia".

#13. W filmie "Kevin sam w domu" w jednej ze scen, kiedy rodzice liczą dzieciaki w każdej z furgonetek, ich suma ma wynosić 17 - po podziale na dwa samochody daje nam 8 i 9 pasażerów. Skoro brakuje Kevina, obydwie grupy liczą po 8 osób. Nikt jednak nie zwraca na to uwagi, ponieważ każdy zakłada, że znajduje się w 8-osobowej grupie.

#14. W filmie "Avengers: Koniec gry", kiedy Kapitan Ameryka wyrusza zwrócić kamienie, jego kumpel Bucky żegna się z nim. Wszyscy spodziewają się, że Kapitana nie będzie tylko parę chwil, jednak tylko Bucky wie, że Steve już nie powróci - ponieważ zna go najlepiej ze wszystkich.

#15. W filmie "Człowiek ze stali" Henry Cavill (odtwórca roli Supermana) został poproszony, aby ogolił włosy na klacie. Aktor odmówił, twierdząc, że Superman ma owłosioną klatkę piersiową. Jako dowód użył komiksu, w którym ma miejsce słynna scena ze śmiercią superbohatera.

#16. Twórcy disneyowskiej animacji "Lilo i Stich" używali farb akwarelowych do tworzenia tła w filmie. Studio miało w tym czasie kłopoty finansowe i zajmowało się innymi ambitnymi projektami, dlatego ludzie pracujący nad "Lilo i Stich" musieli radzić sobie tym, co im dano. Inne animacje, przy tworzeniu których używano akwareli to "Dumbo" i "Królewna Śnieżka".


W poprzednim odcinku

13

Oglądany: 157287x | Komentarzy: 83 | Okejek: 635 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało