Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Andrzej Duda wziął udział w AMA z użytkownikami Wykopu. Takich pytań się nie spodziewał...

88 630  
358   162  
W dzisiejszym odcinku o tym, dlaczego Johnny Depp dał zajarać 13-letniej córce. Będzie też o księdzu, który w trakcie pogrzebu wskazał żałobnikom, na kogo powinni głosować w wyborach.

#1. Dziennikarka twierdzi, że Donald Trump ledwo kojarzy, kim jest Andrzej Duda

gf-gseB-6L9W-Ci7q_donald-trump-i-andrzej-duda-memy-664x442-nocrop.PNG

Anne Applebaum w rozmowie z Tomaszem Sawczukiem z "Kultury Liberalnej" stwierdziła, że relacje polsko-amerykańskie wcale nie są tak kolorowe, jak przedstawia je obóz rządzący, a Donald Trump ma nawet nie za bardzo zawracać sobie głowę naszym prezydentem:
Trump ledwo kojarzy, kim jest Andrzej Duda. Wiemy to z opublikowanej właśnie książki Johna Boltona, byłego doradcy Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego, a także z innych źródeł. Trump ma świadomość, że Polska istnieje, że miał tam kiedyś udane wystąpienie. Pamięta, że został dobrze odebrany, więc jest to pozytywne wspomnienie. Ale nie pamięta na przykład, na czym polegała idea Fortu Trump. Nie jest szczególnie zainteresowany niczym, co miałoby związek z Polską.

Znana dziennikarka i żona Radosława Sikorskiego wypowiedziała się też m.in. na temat przyszłości Partii Republikańskiej w razie przegranej Donalda Trumpa. Cały wywiad można przeczytać tutaj.

#2. Ksiądz agituje na pogrzebie. Żałobnicy zszokowani

e18e73bc4228a8da584bf2a5f5483143_org_830.jpg

Ksiądz Bogdan Kudelski, proboszcz parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Bobach w gminie Urzędów, stał się bohaterem skandalu po tym, jak w trakcie kazania na mszy pogrzebowej zaczął namawiać żałobników do wzięcia udziału w wyborach. Miał też sugerować, na którego kandydata powinni oddać głos.
W najbliższą niedzielę wybory. Arcybiskup [Jędraszewski - przyp. red.] wystosował taki piękny apel przez internet, żeby ludzie, Polacy, nasi rodacy oddali głos na kandydata, który szanuje boże wartości.

Metropolita krakowski miał w swoim liście do wiernych tłumaczył, by oddali głos na kandydata:
(...) którego polityczny program jest bliski nauce społecznej Kościoła ze względu na obronę fundamentalnej wartości życia oraz tradycyjnie pojmowaną instytucję małżeństwa i rodziny, a także troskę o zagwarantowanie rodzicom prawa do wychowywanie ich dzieci.

Ksiądz Kudelski tłumaczył też pogrążonym w rodzinie bliskim zmarłego, że "człowiek bez Boga karłowacieje". Lubelska kuria pouczyła duchownego, by uważał na to, co mówi podczas pogrzebów.

#3. Andrzej Duda wziął udział w AMA z użytkownikami Wykopu. Takich pytań się nie spodziewał...

595831305a67304642524d78_1594238168wIYzmDVS20DC8XeL31wg2W.jpg

Urzędujący prezydent wziął w środę udział w serii pytań i odpowiedzi z użytkownikami popularnego portalu Wykop. Niestety problemy pojawiły się już na samym początku, bo okazało się, że Duda rozpoczął AMA ze sporym opóźnieniem. Internauci zdążyli już zadać mu setki pytań, z których najpopularniejsze zdobyły tysiące plusów. Publikujemy kilka najlepiej ocenianych pytań do obecnego prezydenta Polski:
Dlaczego Pan nam to robi?
Jak odniesie się Pan do tych słów w dzisiejszych realiach?

"Jedyną siłą tego rządu są media, które walczą z opozycją. To chore, bo w normalnej demokracji media patrzą rządowi na ręce". [tweet Dudy z 13.06.2012 r. - przyp. red.]
***** ***
Nie wstyd ci tych lat niszczenia polskiego społeczeństwa? Jak ty się kładziesz wieczorem bez wyrzutów sumienia, jakiejś refleksji, czegokolwiek?
Jak to jest być bezwolną marionetką starszego pana z Żoliborza, nieszanowaną przez nikogo?
Dlaczego ułaskawiłeś morderców i osobę, która zgwałciła nieletnią?
Dlaczego zniechęcasz ludzi do szczepień?
Jak to jest być współtwórcą takiego szamba, jakim są obecnie media publiczne?
Dlaczego w swoich spotach atakuje Pan ciągle opozycję i straszy nią ludzi, zamiast skupić się na swoim programie?
Co Pan sądzi o ministrze Szumowskim i jego aferach z maseczkami i respiratorami. Dlaczego nie poniósł odpowiedzialności?

Andrzej Duda nie odpowiedział na żadne z powyższych pytań.

#4. Prezydent Częstochowy prosi pielgrzymów, by nie przybywali do miasta w tym roku

matyjaszczyk_1.jpg__655x0_q85_crop_subsampling-2_width-655.jpg

W opublikowanym na Facebooku nagraniu Krzysztof Matyjaszczyk apeluje do pielgrzymów, by ograniczyli w tym roku piesze pielgrzymki do Częstochowy:
Szanowni Pielgrzymi, każdego roku przybywacie do nas licznie i jesteście mile widzianymi gośćmi. Dziś Polskę i cały świat dotknęła pandemia koronawirusa. W czasie wprowadzonego stanu epidemii na obszarze całego kraju powinniśmy zachować ostrożność i rozsądek. Dla mnie, ale wierzę, że i dla Was, najważniejszą wartością jest zdrowie i życie najbliższych. Dlatego rokrocznie zapraszając Was do Częstochowy tym razem proszę, przybywajcie i czujcie się jak u siebie w domu, ale w przyszłym roku. Nie chciałabym, aby pielgrzymki o pięknej, wielowiekowej tradycji stały się nowym źródłem ognisk zachorowań na koronawirusa. W tym roku proszę Was, o ile to możliwe, o powstrzymanie się od tradycyjnego pieszego pielgrzymowania do naszego miasta, bo otworzenie skupisk ludzkich i nieograniczony kontakt z nieznajomymi ułatwia rozprzestrzenianie się koronawirusa. Również na co dzień stosujcie wszystkie możliwe środki ostrożności, bo walka z koronawirusem to nasza wspólna odpowiedzialności i wierzę, że możemy ją wspólnie wygrać.

Internauci w komentarzach chwalą apel prezydenta miasta, sugerując, że w sytuacji epidemii to najbezpieczniejsze rozwiązanie dla wszystkich.

#5. Badacz mechanizmów propagandy ocenia, że "Wiadomości" prześcignęły rosyjską telewizję

6574c7c6c6c9400f4ada3b106c3fe99c,750,0,0,0.jpg

W rozmowie z portalem NaTemat dr Łukasz Szurmiński z Uniwersytetu Warszawskiego wypowiedział się na temat materiałów prezentowanych w "Wiadomościach". Jego zdaniem TVP osiągnęła już niemal szczyt propagandy:
Widać, że przekraczane są kolejne granice. Oczywiście cały czas pojawiają się elementy, które budzą szeroki uśmiech na twarzy, tak jak choćby historia sprzed 1,5 tygodnia, której bohaterem był projektant mody Christian Paul. To było tak niewiarygodne, wręcz głupie, że aż śmieszne. Jednak nasycenie negatywną energią, hejtem, ordynarną propagandą powoduje, że nawet widzowie zaprawieni w bojach mają tego dość.

Zdaniem medioznawcy tego typu retoryka może bardziej zaszkodzić niż pomóc prezydentowi Dudzie:
Po pierwszej turze mamy bardzo radykalne zaostrzenie dyskursu w serwisach Telewizji Polskiej. Mam wrażenie, że to może prezydentowi Dudzie raczej zaszkodzić niż pomóc. Rzeczywiście utwardzą swój elektorat i postraszą starsze osoby tym, że LGBT już puka do drzwi, a dzięki temu może zagłosują w drugiej turze. Prawie milion osób z tej grupy, w porównaniu do poprzednich wyborów, nie wzięło udziału w głosowaniu 28 lipca. Natomiast czy ten przekaz trafia do ludzi, którzy się wahają? Do wyborców Kosiniaka-Kamysza, do wyborców Bosaka? Szczerze mówiąc wątpię. (...) Z pewnością wtedy, kiedy chcieliby cementować elektorat, dotrze to także do jakiejś części niezdecydowanych. Natomiast można by robić to dużo inteligentniej. Prezydent i obecna ekipa bardzo dużo by na tym zyskali, gdyby robiono to z głową. A tak myślę, że w niektórych obszarach prześcignęliśmy już nawet rosyjską telewizję.

Obszerny wywiad można przeczytać tutaj.

#6. Johnny Depp o tym, dlaczego dał zajarać 13-letniej córce

5cf178611d321d263b84c9aa_61554600_364582967738413_1402233382815416988_n.jpg?fit=1080%2C1080

We wtorek w Londynie Johnny Depp pojawił się w sądzie na rozprawie przeciwko tabloidowi "The Sun". Aktor zaskoczył wszystkich wypowiedzią na temat 21-letniej córki Lily-Rose Depp. Okazuje się, że gdy dziewczyna miała 13 lat, znany tata poczęstował ją marihuaną.
Moja córka miała 13 lat, a wszyscy wiemy, że jak masz 11, 12, albo 13 lat i pójdziesz na szkolną imprezę, to podejdą do ciebie ludzie, którzy będą chcieli ci dać drinka, bo oni piją w wieku 12 albo 13 lat, biorą kokainę w wieku 12 albo 13 lat, palą marihuanę w wieku 12 albo 13 lat, biorą ecstasy i biorą dużo, dużo innych dragów.

Osiem lat temu Lily-Rose miała wrócić do domu i powiedzieć Johnny'emu, że znajomi częstowali ją jointem.
Powiedziałem, słuchaj, kochanie, jeśli jesteś na imprezie i ktoś daje ci jointa, to weź go i podaj go dalej.

Aktor poprosił córkę, by dała mu znać, jeśli będzie chciała spróbować marihuanę:
Chciałem, by mi ufała. Gdy powiedziała, że jest gotowa, to była gotowa. Chciałem upewnić się, że okoliczności będą idealne, że włączymy film familijny, załadujemy lody do zamrażarki, wypełnimy lodówkę. Chciałem sprawić, żeby doświadczenie było na tyle przyjemne, na ile to możliwe.

Rok później poczęstował ją jointem:
Znałem towar, który miałem, który sam paliłem. Wiedziałem, że jest godny zaufania i dobrej jakości.

Depp nie żałuje tego, co zrobił. Uważa, że zachował się jak odpowiedzialny rodzic.

>>> Ostatnio pisaliśmy o znanej piosenkarce i jej mocnych słowach do Polaków

12

Oglądany: 88630x | Komentarzy: 162 | Okejek: 358 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało