Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Jak mogliśmy przegapić te detale, które scenarzyści dodali do znanych filmów II

145 452  
581   50  
Kolejna porcja niespodzianek przygotowanych dla widzów przez scenarzystów. Tym razem jednak rozszerzymy naszą listę o kilka dodatkowych punktów, które może nieco mniej pasują do tytułu, ale bronią się tym, że są naprawdę interesujące!

#1. Po wyświetleniu przez Stevena Spielberga "Listy Schindlera" (1993) dla Johna Williamsa, Williams był tak poruszony, że musiał wyjść na kilka minut. Po powrocie Williams powiedział, że film potrzebuje lepszego kompozytora niż on, na co Spielberg odpowiedział "Wiem, ale oni wszyscy nie żyją".

#2. W filmie "Wallace i Gromit: Podróż na Księżyc" główny bohater powiedział "Wensleydale" w jednej ze scen, ponieważ wypowiedzenie nazwy tej marki sprawiło, że twarz Wallace'a wyglądała zabawnie. Nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, że w tamtym czasie fabryka serów Wensleydale była na skraju bankructwa. Film przysporzył im jednak tak dużej popularności, że znów zaczęli normalnie prosperować.

#3. W filmie "Szklana pułapka" twarz spadającego Allana Rickmana ma taki wyraz, ponieważ goście od kaskaderki mieli zrzucić go na trzy. Puścili go na jeden.

#4. W filmie "Thor: Mroczny świat" Natalie Portman nie mogła powtórzyć sceny z końcowym pocałunkiem. Powiedziano więc Hemsworthowi, że może wybrać sobie jedną z dostępnych dublerek. Zamiast tego główny aktor przyprowadził swoją żonę i to z nią odegrał końcową scenę.

#5. W jednej ze scen w filmie "Herkules" Hades mówi "Chłopaki, wyluzujcie, to dopiero pierwsza połowa". Zdanie to pada z jego ust dokładnie w 46 minucie - czyli połowie 92-minutowego filmu.

#6. W filmie "Odlot" Dug jako jedyny był w stanie wytropić tropikalnego ptaka, ponieważ jako jedyny z całej gromady był psem myśliwskim (golden retriever). Cała reszta należała do ras psów obronnych.

#7. Inspiracją do stworzenia filmu "Stalowy Gigant" dla Brada Birda była śmierć jego siostry, która zginęła zastrzelona z pistoletu. Niedługo później Brad pomyślał "a co by było, gdyby broń miała duszę i wcale nie chciała zabijać?".

#8. Projekt tyłu karetki w filmie "Joker" wygląda dość znajomo.

#9. Oryginalne kolory strojów głównych bohaterów filmu "Iniemamocni" to czerwony i niebieski. Jak ma na imię ich pierwsze dziecko? Violet (ang. fiolet).

#10. Steven Spielberg zdecydował się na kręcenie filmu "E.T." w kolejności chronologicznej. Chciał dzięki temu jak najlepiej uchwycić emocje dzieci, które grały w filmie. W ostatniej scenie ich smutek był prawdziwy, ponieważ wiedziały, że widzą się po raz ostatni.

#11. W pierwszej scenie filmu "Joker" w lustrze pojawia się znajoma twarz.

#12. W "Koralinie" na powitalnym torcie widnieje napis "Welcome Home!" (ang. witaj w domu). Jedno z O posiada podwójną pętelkę. W grafologii podwójna pętla w małym o oznacza, że osoba, która to napisała, kłamie. W napisie jest tylko jedna podwójna pętelka, co oznacza, że Koralina rzeczywiście jest witana, jednak nie w swoim domu.

#13. W filmie "Ant-man" w jednej ze scen pojawia się aktor Actor Garrett. On jako pierwszy wcielił się w rolę Ant-mana w krótkim wideo SNL z 1979 roku.

#14. W filmie "Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja" wszystkie sceny, kiedy Luke lata po Tatooine w swoim ścigaczu, kręcone były za pomocą lustra. To ono tworzyło efekt, jakby pojazd unosił się nad ziemią, podczas gdy w rzeczywistości miał koła.

#15. W filmie "Iniemamocni 2" obraz w pokoju hotelowym Helen symbolizuje jej separację z rodziną.

#16. W filmie "Gdzie jest Nemo" Gill należy do gatunku idolka mauretańskiego, który szczególnie źle znosi przebywanie w niewoli. Właśnie dlatego to on najczęściej obmyśla plany ucieczki.

#17. W filmie "Harry Potter i więzień Azkabanu" profesor Lupin przesypia niemal całą podróż pociągiem. Mamy wtedy 1 września 1993 roku. W rzeczywistości noc wcześniej była pełnia. Profesor Lupin odzyskuje więc siły po transformacji.


W poprzednim odcinku

13

Oglądany: 145452x | Komentarzy: 50 | Okejek: 581 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

30.09

29.09

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało