Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Jak mogliśmy przegapić te detale, które scenarzyści dodali do znanych filmów

189 983  
513   66  
Większość z tych filmów widzieliśmy przynajmniej raz, jednak wiele ukrytych szczegółów umknęło nam w trakcie seansu. Czasem można się zdziwić, jak wiele niespodzianek przygotowali dla widzów scenarzyści.

#1. Kill Bill: Vol. 1


W trakcie niemal całej pierwszej części nie poznajemy imienia głównej bohaterki. Dowiadujemy się o tym dopiero na końcu. Jednak Tarantino dał widzom małą wskazówkę już niemal na samym początku, kiedy bohaterka kupowała bilet na samolot na nazwisko Beatrice Kiddo.

#2. Piąty element

Według fabuły piąty element miał zjednoczyć się z czterema żywiołami ziemi, aby pokonać nadchodzące zło. Na początku filmu widzimy hieroglify wszystkich elementów - każdy z nich składa się z pięciu linii.

Dziwne więc jest to, że główna bohaterka na swoim tatuażu, który reprezentuje każdy z czterech żywiołów, ma w rzeczywistości po sześć linii na żywioł, a nie pięć.

#3. W głowie się nie mieści

W filmach od studia Pixar cały czas przewija się to samo opakowanie z chińskim żarciem. Przez to niektórzy fani twierdzą, że wszystkie opowieści od Pixara dzieją się w jednym uniwersum.

#4. Saga „Zmierzch”: Księżyc w nowiu

Kiedy Edward zrywa z Bellą, a ta spędza całe miesiące w odosobnieniu, można zauważyć, że z jej otoczenia powoli znikają zdjęcia jej przyjaciół. Ma to symbolizować stopniowe odcinanie się od świata przez główną bohaterkę.

#5. Coco

W krainie umarłych bohaterowie używają przestarzałej technologii, jak na przykład komputerów Macintosh z lat 80.

#6. Jestem legendą

W filmie przewija się wiele billboardów i plakatów, jednak ten szczególnie rzuca się w oczy. Reklamuje on film Batman vs. Superman, który został wydany dopiero 9 lat później.

#7. Joker

Każdy zegar w filmie pokazuje godzinę 11:11. Fani mają mnóstwo teorii na ten temat. Jedna z nich mówi, że godzina jest symbolem niepoczytalności Artura.

#8. Snatch

Avi tak naprawdę nie ma na imię Avi, choć nie jest to powiedziane wprost w trakcie całego filmu. Można to natomiast dostrzec na tabliczce na jego biurku. Dzięki temu można wydedukować, że jubiler z Nowego Jorku to tak naprawdę Abraham Denovitz. Avi jest więc krewnym jubilera z Londynu - Duga Denovitza.

#9. Harry Potter i Książę Półkrwi

W pierwszych dwóch częściach przygód czarodzieja gracze quidditcha nie mają swoich numerków. Pojawiają się one dopiero w części zatytułowanej „Więzień Azkabanu”, a następnie widać je wyraźnie w szóstej części przygód Harry'ego. Niektórzy fani twierdzą, że w ten sposób scenarzyści starali się przekazać, że Harry jest siódmym horkruksem.

#10. To

Pennywise potajemnie obserwuje bohaterów przez cały film.

#11. Władca Pierścieni

W pierwszej części trylogii Boromir nosi karwasz (dzięki za uwagę) na swoim nadgarstku z symbolem Gondoru. Przed śmiercią Boromira, Aragorn przyrzeka bohaterowi, że nie dopuści do upadku Gondoru. Boromir po tych słowach uznaje Aragorna za swojego króla, a ten po śmierci Boromira przywdziewa ów karwasz z symbolem Gondoru.

#12. Harry Potter i Czara Ognia

Symbol insygniów śmierci znajduje się już w filmie „Czara Ognia” - czyli dwa lata przed tym, jak cała sprawa z insygniami zostaje ujawniona w książkach J.K. Rowling.

#13. Baby Driver

Graffiti i różne inne znaki są odbiciem tego, czego aktualnie słucha główny bohater.

#14. Obecność 2

Jedynym sposobem na pokonanie potężnego demona, który terroryzuje ludzi, jest wypowiedzenie jego imienia - Valaka. Można je zauważyć kilkukrotnie w trakcie trwania filmu, jednak bohaterowie tego nie dostrzegają.
18

Oglądany: 189983x | Komentarzy: 66 | Okejek: 513 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało