Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Jak mogliśmy przegapić te detale, które scenarzyści dodali do znanych filmów

189 599  
512   66  
Większość z tych filmów widzieliśmy przynajmniej raz, jednak wiele ukrytych szczegółów umknęło nam w trakcie seansu. Czasem można się zdziwić, jak wiele niespodzianek przygotowali dla widzów scenarzyści.

#1. Kill Bill: Vol. 1


W trakcie niemal całej pierwszej części nie poznajemy imienia głównej bohaterki. Dowiadujemy się o tym dopiero na końcu. Jednak Tarantino dał widzom małą wskazówkę już niemal na samym początku, kiedy bohaterka kupowała bilet na samolot na nazwisko Beatrice Kiddo.

#2. Piąty element

Według fabuły piąty element miał zjednoczyć się z czterema żywiołami ziemi, aby pokonać nadchodzące zło. Na początku filmu widzimy hieroglify wszystkich elementów - każdy z nich składa się z pięciu linii.

Dziwne więc jest to, że główna bohaterka na swoim tatuażu, który reprezentuje każdy z czterech żywiołów, ma w rzeczywistości po sześć linii na żywioł, a nie pięć.

#3. W głowie się nie mieści

W filmach od studia Pixar cały czas przewija się to samo opakowanie z chińskim żarciem. Przez to niektórzy fani twierdzą, że wszystkie opowieści od Pixara dzieją się w jednym uniwersum.

#4. Saga „Zmierzch”: Księżyc w nowiu

Kiedy Edward zrywa z Bellą, a ta spędza całe miesiące w odosobnieniu, można zauważyć, że z jej otoczenia powoli znikają zdjęcia jej przyjaciół. Ma to symbolizować stopniowe odcinanie się od świata przez główną bohaterkę.

#5. Coco

W krainie umarłych bohaterowie używają przestarzałej technologii, jak na przykład komputerów Macintosh z lat 80.

#6. Jestem legendą

W filmie przewija się wiele billboardów i plakatów, jednak ten szczególnie rzuca się w oczy. Reklamuje on film Batman vs. Superman, który został wydany dopiero 9 lat później.

#7. Joker

Każdy zegar w filmie pokazuje godzinę 11:11. Fani mają mnóstwo teorii na ten temat. Jedna z nich mówi, że godzina jest symbolem niepoczytalności Artura.

#8. Snatch

Avi tak naprawdę nie ma na imię Avi, choć nie jest to powiedziane wprost w trakcie całego filmu. Można to natomiast dostrzec na tabliczce na jego biurku. Dzięki temu można wydedukować, że jubiler z Nowego Jorku to tak naprawdę Abraham Denovitz. Avi jest więc krewnym jubilera z Londynu - Duga Denovitza.

#9. Harry Potter i Książę Półkrwi

W pierwszych dwóch częściach przygód czarodzieja gracze quidditcha nie mają swoich numerków. Pojawiają się one dopiero w części zatytułowanej „Więzień Azkabanu”, a następnie widać je wyraźnie w szóstej części przygód Harry'ego. Niektórzy fani twierdzą, że w ten sposób scenarzyści starali się przekazać, że Harry jest siódmym horkruksem.

#10. To

Pennywise potajemnie obserwuje bohaterów przez cały film.

#11. Władca Pierścieni

W pierwszej części trylogii Boromir nosi karwasz (dzięki za uwagę) na swoim nadgarstku z symbolem Gondoru. Przed śmiercią Boromira, Aragorn przyrzeka bohaterowi, że nie dopuści do upadku Gondoru. Boromir po tych słowach uznaje Aragorna za swojego króla, a ten po śmierci Boromira przywdziewa ów karwasz z symbolem Gondoru.

#12. Harry Potter i Czara Ognia

Symbol insygniów śmierci znajduje się już w filmie „Czara Ognia” - czyli dwa lata przed tym, jak cała sprawa z insygniami zostaje ujawniona w książkach J.K. Rowling.

#13. Baby Driver

Graffiti i różne inne znaki są odbiciem tego, czego aktualnie słucha główny bohater.

#14. Obecność 2

Jedynym sposobem na pokonanie potężnego demona, który terroryzuje ludzi, jest wypowiedzenie jego imienia - Valaka. Można je zauważyć kilkukrotnie w trakcie trwania filmu, jednak bohaterowie tego nie dostrzegają.
18

Oglądany: 189599x | Komentarzy: 66 | Okejek: 512 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

11.08

10.08

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało