Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Czy dany kraj jest bardziej rozwinięty niż Ukraina - Kolekcja intrygujących map CCXVI

79 560  
234   60  
W dzisiejszym odcinku m.in. korupcja w sektorze publicznym w Europie, miejsce urodzenia Polaków, którzy mają swoją stronę na Wikipedii oraz Księżyc... od dupy strony.

#1. Indeks korupcji w sektorze publicznym
#2. Teoretycznie w Stanach Zjednoczonych prezydentem może zostać osoba, na którą zagłosuje 22% społeczeństwa. Warunek jest taki, aby w stanach oznaczonych kolorem czerwonym zdobyć większość głosów (te umowne 50,1%). Wówczas nawet gdyby w pozostałych stanach wszyscy zagłosowali na innego kandydata, ten przegrałby wybory
#3. Obszary, na których występują duże koty
#4. "Indonezja musi być wolna" - holenderski plakat propagandowy z 1944 roku ("Indie" na plakacie to skrót od Holenderskie Indie Wschodnie - tak przed uzyskaniem niepodległości nazywała się dzisiejsza Indonezja)
#5. Świat podzielony na kwadraty o boku 10 stopni szerokości i długości geograficznej oraz największe miasta (pod względem liczby ludności) znajdujące się w tych kwadratach
#6. Miejsce urodzenia Polaków, którzy mają swoją stronę na Wikipedii#7. Ilustrowana mapa Urugwaju
#8. Odsetek obrzezanych mężczyzn na świecie
Kącik Koślawej Kartografii

Kącik koślawej kartografii to zestaw map, które zawierają różne błędy, mają charakter satyryczny lub nie mają w ogóle sensu, ale nas rozbawiły i postanowiliśmy się nimi podzielić.

#9. A tutaj coś od naszego bojownika @Szuba_Junior, który jest marynarzem: "Ostatnio wpadła mi w ręce lankijska książeczka żeglarska. To taki marynarski paszport. Im dłużej się przyglądam mapie, tym jest lepiej. Co lepsze, w lankijskiej książeczce nie ma... Sri Lanki"
#10. Odniesienia geograficzne w piosenkach Red Hot Chilli Peppers
#11. Tak wygląda komunikat na nowozelandzkiej witrynie rządowej o tym, że "nie znaleziono strony". Na mapce brakuje Nowej Zelandii, co jest żartobliwym nawiązaniem do faktu, iż taki błąd często można spotkać na różnych mapkach krążących w sieci#12. Z filmiku na YouTube
#13. Się popsuło...
Koniec Kącika Koślawej Kartografii


#14. Ilustrowana mapa terminów geograficznych
#15. "Brytyjskie imperium w Ameryce oraz francuskie i hiszpańskie osady" - mapa z 1733 roku
#16. Siatka połączeń między afrykańskimi miastami - z 7447 aglomeracji miejskich połączono wszystkie te, które leżą w odległości mniejszej niż 400 mil (ok. 640 km) od siebie
#17. Mapa Konstantynopola (Stambułu) narysowana w 1883 roku przez uczennicę z Imperium Osmańskiego
#18. Czy dany kraj jest bardziej rozwinięty niż Ukraina (według wskaźnika rozwoju społecznego) - 1990 vs 2018 rok#19. Mapa Stanów Zjednoczonych w formie pixelartu(Powiększenie)

#20. [Tylko u nas! Wiadomość nie z tej Ziemi!] Gdzie i czyje odchody znajdują się na Księżycu
Ale w sumie jest to materiał na ciekawą rozkminę. Bo niby możesz robić rzeczy naprawdę niesamowite i osiągać rzeczy nieosiągalne dla znakomitej większości ludzi na tym świecie, a i tak zostaniesz pozamiatany hasłem: "A ja zostawiłem swoją kupę na Księżycu".

<<< W poprzednim odcinku: Czy w Polsce używa się już systemów rozpoznawania twarzy

2

Oglądany: 79560x | Komentarzy: 60 | Okejek: 234 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

02.12

01.12

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało