Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Internauci zaczęli masowo wyostrzać zdjęcia o słabej rozdzielczości i rezultaty mogą nawiedzać was w koszmarach

57 047  
46   28  
Jakiś czas temu w sieci pojawił się „depikselizer”. Zaawansowane narzędzie wykorzystujące technologie sieci neuronowej do rekonstruowania zdjęć z zapikselowanego materiału. Nie trzeba było długo czekać, aby internauci postanowili przetestować możliwości algorytmu na naprawdę dziwnych przypadkach. Ostrzegamy! Niektóre z nich mogą nawiedzać was w sennych koszmarach.

#1.

Ludzie są świadomi tego, że narzędzie w wielu przypadkach nie działa idealnie - o czym zresztą przekonacie się poniżej - jednak nadal z uporem maniaka ładują w nie tysiące zapikselowanych zdjęć, aby przekonać się, jakie cuda tym razem będzie w stanie wyczarować depikselizer.

#2.

#3.

Trzon narzędzia został stworzony przez Alexa Damiana i jego kolegów. Natomiast Denis Malimonov udostępnił program do użytku powszechnego. Wyposażył go w łatwy w obsłudze interfejs i puścił w świat. Informację o tym zamieścił na swoim Twitterze, a internauci od razu rzucili się w wir eksperymentów.

#4.

#5.

#6.

#7.

#8.

Działanie narzędzia w rzeczywistości nie jest tak skomplikowane. Jego twórca wytłumaczył, że algorytm otrzymuje zapikselowany obraz i porównuje do całego mnóstwa innych, podobnych obrazów, które następnie przerabia na pikselową papkę, aby w ten sposób odnaleźć najbardziej zbliżoną grafikę i na jej podstawie przerabia zdjęcie.

#9.

#10.

#11.

#12.

#13.

Narzędziu oczywiście daleko do perfekcji. Winna jest w pewnym sensie uboga biblioteka zdjęć, którymi „nakarmiono” algorytm. W dużej mierze były to fotografie celebrytów i ludzi znanych. Jednak w przeważającej większości byli to ludzie rasy białej (około 7 tys. zdjęć), podczas gdy zdjęć Azjatów, czarnoskórych i Hindusów łącznie było około tysiąca.

#14.

#15.

#16.

#17.

#18.

#19.

#20.

#21.

#22.

#23.

#24.

#25.

#26.

#27.

#28.

#29.

#30.

#31.

#32.

#33.

#34.

#35.

92

Oglądany: 57047x | Komentarzy: 28 | Okejek: 46 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

29.06

28.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało