Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Niemcy się nie patyczkują! Facebook automatycznie będzie przekazywał policji dane - Co nowego w technologii?

44 362  
159   64  
W dzisiejszym odcinku kupimy niewiarygodnie drogiego psa, system rozpozna nasze twarze w pociągu, a brytyjska organizacja będzie nam chciała usunąć film.

#1. Ruszyła komercyjna sprzedaż psa-robota


Pamiętacie jeszcze SpotMini od Boston Dynamics? To ten śmieszny pies-robot, nad którym niemili panowie znęcali się na filmach. To ten sam robot, który miał trafić w przyszłości do komercyjnej sprzedaży i wiele wskazuje na to, że ta przyszłość właśnie nadeszła.

Boston Dynamics zapowiedziało, że zaczyna przyjmować zamówienia od amerykańskich przedsiębiorców na swoje roboty. No właśnie – amerykańskich. Pies-robot nie jest bowiem dostępny w sprzedaży międzynarodowej. Nie mogą go też nabyć osoby, które nie posiadają firm. Choć zapewne większość bogaczy firmy ma, a jeśli ktoś nie jest bogaczem, to i tak na takiego robota nie może sobie pozwolić.

Ceny SpotMini wahają się w zależności od wersji, jednak za najbardziej podstawowy zestaw klienci będą musieli zapłacić 75 tys. dolarów (co w przeliczeniu daje nam około 295 tys. złotych).

https://youtu.be/VRm7oRCTkjE

#2. Google doczeka się własnego AirDropa


AirDrop to bardzo wygodna w użyciu funkcja w systemach od Apple’a, która pozwala na łatwe przesyłanie plików między urządzeniami producenta. Android niestety takiej funkcji nie posiada i zamiast tego trzeba się posiłkować transmisją Bluetooth albo przesyłać sobie rzeczy na maila, co jest całkowicie bez sensu – w końcu żyjemy w XXI wieku.

Na szczęście niebawem prawdopodobnie się to zmieni. W ustawieniach jednego z Chromebooków natrafiono bowiem na funkcję o nazwie „Nearby Share”, która ma dawać te same możliwości, co wspomniany wcześniej AirDrop.


Jeszcze lepszą wiadomością jest to, że Nearby Share ma być kompatybilny z systemami Windows, macOS, Chrome OS oraz Linux.

#3. Niemcy się nie patyczkują! Facebook automatycznie będzie przekazywał policji dane osób szerzących „mowę nienawiści”


Wyobrażacie sobie sytuację, kiedy po pijaku napisaliście o kilka słów za dużo pod czyimś wpisem na Facebooku, a za kilka dni dostajecie zawiadomienie z policji? W Polsce jest to niemożliwe z kilku przyczyn. Przede wszystkim nasza polska policja przysłałaby nam takie zawiadomienie za kilka miesięcy, a poza tym Facebook w naszym kraju nie przekazuje tak chętnie danych swoich użytkowników organom ścigania.

W Niemczech sprawy wyglądają nieco inaczej – a przynajmniej tak będzie w niedalekiej przyszłości. Niemiecki rząd przegłosował bowiem ostatnio nową poprawkę, która nakłada na administratorów mediów społecznościowych obowiązek przekazywania informacji o czynach sprzecznych z niemieckim prawem, które podejmowane są przez obywateli kraju. Informacje te mają być przekazywane policji wraz z danymi osoby, która podjęła się łamania prawa.

W gruncie rzeczy jest to poprawka do tzw. Netzwerkdurchsetzungsgesetz (NetzDG) – prawa uchwalonego 3 lata temu, które miało na celu zwalczanie fałszywych informacji w sieciach społecznościowych. Wcześniej administratorzy serwisów mieli tylko obowiązek usuwania treści – teraz będą musieli również informować o wszystkim organy ścigania i przekazywać im dane swoich użytkowników.


#4. System rozpoznawania twarzy trafi na dworce dużego przewoźnika


Eurostar to przewoźnik kolejowy obsługujący połączenia między Londynem, Paryżem, Brukselą i Amsterdamem. Financial Times poinformował niedawno, że firma planuje wprowadzić na stałe system rozpoznawania twarzy na dworcach. Ma on ułatwić pracę obsłudze i zredukować do minimum potrzebę kontroli dokumentów pasażerów korzystających z usług przewoźnika.

Eurostar zapowiedział, że wszystko ma odbywać się w specjalnym korytarzu z kamerami, które zeskanują twarze pasażerów i w ten sposób będą w stanie ich zidentyfikować. Wdrożenie systemu ma kosztować 9,4 mln funtów (około 46 mln zł), a pierwszym dworcem, na którym pojawią się kamery, będzie St. Pancras International w Londynie.


Według harmonogramu prac system wystartuje już pod koniec marca przyszłego roku.

#5. Już wiemy, skąd zwolennicy teorii spiskowych czerpią swoją „wiedzę”


Instytut Ipsos Mori postanowił przeprowadzić ostatnio ciekawe badania. Zapytano Brytyjczyków o kilka kwestii dotyczących teorii spiskowych, dzięki czemu udało się uzyskać bardzo interesujące rezultaty. W końcu wiadomo, skąd zwolennicy teorii spiskowych czerpią swoją wiedzę.

Aż 30% przebadanych osób jest zdania, że koronawirus powstał w laboratorium, a aż 7% uważa, że koronawirus w ogóle nie istnieje i stanowi jeden wielki spisek. Aż 60% ankietowanych uważa, że objawy choroby powodowanej przez koronawirusa są w rzeczywistości rezultatem wystawienia na promieniowanie sieci 5G.

Ludzie, którzy wierzą w tego typu brednie, najczęściej swoją wiedzę czerpią z filmów na YouTubie oraz z Facebooka. Wiecie, filmy z żółtymi napisami itd.

Jeśli więc ktoś z waszych bliskich zaczyna rozpowiadać tego typu rewelacje, poproście go, aby ograniczył czas spędzony na tych portalach.

#6. Brytyjska organizacja domaga się usunięcia filmu „365 dni” z Netflixa


Okazuje się, że znaleźli się już tacy, którym nie pasuje obraz relacji damsko-męskiej ukazany w filmie „365 dni”. Odpowiedni list otwarty do Netflixa wystosowała ostatnio brytyjska organizacja zajmująca się niewłaściwymi zachowaniami seksualnymi.

Organizacja uważa, że produkcja ukazuje gwałt oraz porwanie na tle seksualnym w niewłaściwy sposób. W związku z tym domaga się usunięcia filmu z platformy lub chociaż opatrzenia go odpowiednią adnotacją, która będzie wyświetlała się przed seansem.

Przedstawiciele organizacji udostępnili w sieci nawet specjalną petycję, pod którą każdy może się podpisać. Jeśli więc nie podoba wam się film, to śmiało możecie dołożyć swoją cegiełkę.

W poprzednim odcinku: Wyciekło ponad 845 GB danych z serwisów randkowych (w tym intymne zdjęcia)

8

Oglądany: 44362x | Komentarzy: 64 | Okejek: 159 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało