Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Nawet filmy niebędące horrorem potrafią mieć przerażających bohaterów

41 224  
128   75  
Jesteśmy przyzwyczajeni, że to głównie w horrorach pojawiają się przerażające postacie budzące grozę, ale okazuje się, że nierzadko nawet w produkcjach familijnych czy dla dzieci pojawiają się bohaterowie, na widok których przechodzą ciarki po plecach. I to nie tylko dzieciom.

#1. Zgredek z Harry'ego Pottera


Wiem, że Zgredek miał być pomocny i miły, ale wyglądał jak zagłodzona krzyżówka chihuahua z nietoperzem z wielkimi gałami.
ugogirl17

#2. Sędzia Doom z "Kto wrobił królika Rogera?"


Jakby nie wystarczyło, że był straszny, bo w filmie dla dzieci dosłownie ZAMORDOWAŁ UKOCHANEGO BOHATERA KRESKÓWKI, to jeszcze miał te wielkie, kreskówkowe oczy. Najbardziej przerażająca rzecz na świecie!
captain-spiderman

#3. Large Marge i Pee Wee z "Wielkiej przygody Pee Wee Hermana"


Kiedy byłem mały, Large Marge mnie przerażała... A teraz, kiedy jestem dorosły, jest jeszcze Pee Wee.
laraterryr

#4. Bensonowie z "Toy Story 4"


Marionetki mówiące bez pomocy brzuchomówcy to koszmar.
satitus9

#5. Grinch z "Grinch: Świąt nie będzie"


Zdecydowanie Grinch! Te długie włochate palce i te przerażające miny nadal mi się śnią, a mam 23 lata.
lexieaplas

#6. Łowca dzieci z "Naszego cudownego samochodziku"


Jego długi nos i jego głos powodowały u mnie ciarki na plecach. Najbardziej mnie przerażało to, jak mówił dzieciom, że lody i słodycze są "dziś za darmo", żeby je złapać.
mayork13

#7. Tzekel-Kan z "Drogi do El Dorado"


Najbardziej się bałem wtedy, jak Tzekel-Kan rozciął sobie rękę mówiąc, że "Bogowie nie krwawią" i następnie posmarował twarz Miguela krwią.
lauraquestionmark

#8. Agata Trunchbull z "Matyldy"


Jędza specjalizowała się w wyłapywaniu dzieci i zamykaniu ich w ciemnym lochu. Scena, w której łapie Matyldę i pannę Honey nadal mnie przeraża, mimo że mam już 20 lat.
megand4e92ba67b

#9. Frollo z "Dzwonnika z Notre Dame"


Frollo był wyjątkowo przerażający, bo jest zwykłym człowiekiem. Jego nienawiść i zniszczenie, które siał mimo braku nadprzyrodzonych mocy pokazuje, że nie trzeba być wilkołakiem czy duchem, aby przerażać ludzi. Po prostu zwykły człowiek bez kontroli nad sobą i ze złymi zamiarami.
a487fb74c2

#10. Shan Yu z "Mulan"


Od dziecka się go bałem i nadal mnie przeraża.
avavojnik

#11. Chłopiec z "Małych potworków"


W "Małych potworkach" była taka postać nazywana Chłopcem. Był tak przerażający, że nie dałem rady obejrzeć filmu do końca. Film miał być straszny, ale przecież to nadal film dla dzieci.
ilitterallylovethis

#12. Thrax z "Osmosis Jones"


Jak dziecko byłam nim przerażona. Przez długi czas, kiedy tylko oglądaliśmy ten film, musiałam się odwracać i chować w poduszce do końca sceny.
monikap6

#13. Rasputin z "Anastazji"


Przez Rasputina straciłam dużo snu. "Anastazja" to nadal jeden z moich ulubionych filmów, ale on był po prostu przerażający, nawet jego głos budzi lęk.
jessc40e7904fc

#14. Druga matka z "Koraliny i tajemniczych drzwi"


"Koralina" nie jest horrorem, ale nadal to straszny film, głównie przez kobietę, która kradnie dzieciom oczy i je je. I do tego jej pajęcza forma... Ja podziękuję.
cleverchipmunk50

#15. ET z "ET"


Zdecydowanie ET i to w oryginalnej wersji, nie tej remasterowanej, wydanej na którąś rocznicę. Pomarszczony, dziwacznie się buja, głęboki straszny głos i... ogólnie budzący niepokój. Jego długie patykowate palce mi się śniły - wychodziły spod łóżka, żeby mnie dopaść. Przez rok się porządnie nie wyspałem!
jrubioreyes01

#16. Sprężynowy Sam z "Denisa rozrabiaki"


Kiedy byłam dzieckiem, Sam nawiedzał mnie we snach! Ta scena z początku filmu, kiedy nabija jabłko wprost z dłoni dziecka... I w ogóle wszystko w jego wyglądzie i jestestwie mnie przerażało!
madelinem482f093a0

#17. Peter Pettigrew z Harry'ego Pottera


Peter Pettigrew był po prostu oślizgły, podstępny i długo mi się śnił w koszmarach.
niallh459ac7a2b

#18. Biała wiedźma z "Opowieści z Narnii"


Ona mnie po prostu przerażała. Nie była straszna w tradycyjnym rozumieniu, ale tak wszystkimi manipulowała, że przerażało mnie to, jak jest w stanie osiągnąć wszystko, czego chce. Każdy kto byłby w stanie z zimną krwią zabić Aslana byłby przerażający!
elexisgrace

#19. Edgar z "Facetów w czerni"


Wieśniak, w którego ciało przebrał się robal z kosmosu, powodował u mnie dreszcze. Ta scena z naciąganiem sobie twarzy... To mi się śniło przez całe moje dzieciństwo.
facebook_10205572552188761

#20. Diabelskie kukiełki z "The Wiz"


To głęboka rana, ale te rosnące kukiełki ze sceny w metrze mnie przerażały w dzieciństwie. To zdecydowanie nie jest dobry film dla dzieci.
silge

#21. Wilki z "Akademii Pana Kleksa"


Pamiętny "Marsz wilków" śpiewany przez TSA, wycie, płomienie, przemoc... Za dzieciaka to była przerażająca scena w niby takim milutkim filmie.

13

Oglądany: 41224x | Komentarzy: 75 | Okejek: 128 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

21.10

20.10

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało