Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Czy dziewczyna, która ma temperament, to już prawie k**wa?

84 066  
188   180  
Dzisiejszy odcinek zdominowała "ideologia LGBT", którą w ostatnich dniach żyje cała Polska. Okazuje się, że nagle każdy chce się wypowiedzieć na temat gejów i lesbijek. Publikujemy różne głosy - od tych najbardziej liberalnych (Stanisława Rychter), po najbardziej radykalne (wójt gminy Tuszów Narodowy).

#1. Gej spotkał się z Andrzejem Dudą. "Prezydent powiedział, że nie przeprosi"W ostatnich dniach za sprawą prezydenta Dudy i partii rządzącej cała Polska żyje tzw. "ideologią LGBT". Bartosz Staszewski, działacz na rzecz mniejszości seksualnych, spotkał się w środę z głową państwa. Relacją ze spotkania podzielił się na Facebooku:
Na samym początku sprzątnąłem zastawę ze stołu i położyłem przed prezydentem zdjęcia osób, które popełniły samobójstwa. Leżały na stole przez całe spotkanie z prezydentem. Powiedziałem prezydentowi o tym, jak wygląda sytuacja osób LGBT w Polsce. Powiedziałem, jak od lat walczymy o równe prawa, o tym jak od 2015, kiedy partia PiS doszła do władzy, odbywa się szczucie na osoby LGBT. Powiedziałem o kamieniach rzucanych na marsze równości, bo prezydent mówił, że ich nie widział. Powiedziałem o dzieciakach wyrzucanych z domów, słowach pogardy, które wypowiada w naszym kierunku prezydent państwa. Powiedziałem, że milczy kiedy na drugi marsz równości w Lublinie dochodzi do próby zamachu bombowego. Prezydent powiedział, że nie słyszał o tym. Tej przemocy nie da się przemilczeć, udać że jej nie było.

W dalszej części spotkania Staszewski poruszył temat nastolatków, którzy odebrali sobie życie z powodu prześladowań:
Pokazałem mu trzy zdjęcia osób, które z powodu zaszczucia odebrały sobie życia. Pokazałem zdjęcia Dominika, Kacpra i Milo. Takich nastolatków, którzy z powodu homofobii i transfobii popełniają samobójstwa jest więcej. Dominik z Bieżunia i Milo to nie ideologia, to osoby, które nie wytrzymały i popełniły samobójstwo. Tak jak wiele innych młodych ludzi, których nazwisk nigdy nie poznamy. Pan prezydent nie pojawił się na ich grobie, nie zapalił świeczki, nie potępił homofobii i transfobii. Prezydent pozostał niewzruszony. Powiedziałem, że to skandal, że zawetował ustawę pozwalającą na bezpieczna tranzycje, że odbiera w ten sposób godność osobom transpłciowym.

Pod koniec między prezydentem a aktywistą nie było już aż tak miło:
Na koniec prezydent powiedział, że nie przeprosi, że korzysta z wolności słowa. Skończyłem spotkanie, zapiąłem guzik marynarki i pożegnałem bez uścisku dłoni. Mam w dupie, co powie TVP, bo oni kłamali, kłamią i będą kłamać.

Cały wpis można przeczytać tutaj.

#2. Michał Wiśniewski wyżywa się na PiS-ie, bo nie może koncertowaćPiosenkarz oskarża partię rządzącą o niewłaściwe traktowanie artystów w czasie epidemii. Z powodu koronawirusa muzyk musiał odwołać kilkanaście koncertów, co fatalnie odbiło się na stanie jego portfela.
Ok, nie byłoby w tym nic dziwnego, bo rozumiem, wszyscy musimy się jednoczyć, są ciężkie czasy i musimy sobie z tym radzić, wiadomo, "zostań w domu", "noś maseczki", noś k***a majtki i stanik najlepiej jeszcze do tego na ryju. Wszystko pękło we mnie, bo mam dość tego słodkiego pierdzenia. (...) Bo my się ze*****my, żeby robić wszystko, co jest możliwe, żeby się czymś zająć. To nie jest tak, że nie mamy co robić. Nagraliśmy w międzyczasie płytę, którą musieliśmy odłożyć na półkę i nawet nie jesteśmy w stanie jej promować, bo jak?

Wiśniewski nie rozumie, dlaczego otwiera się stadiony, a artystom zabrania koncertowania dla większej liczby osób:
Otworzyliście już praktycznie wszystko, tylko dowcipkujecie sobie z artystami. Nawet komuniści wiedzieli bardzo dobrze, że nie wolno artystów wk****ać do tego stopnia. (...) Bardzo przepraszam za te słowa, ale we mnie po prostu takie rzeczy wybuchają, bo to jest - nazywamy to bardzo prosto - hipokryzja. Już komuniści wiedzieli, że o artystę trzeba zadbać, robiąc im połowę podstawy opodatkowania czy przynajmniej tak, żeby się nie odzywali.

Gwiazdor atakuje też kandydatów na prezydenta, którzy organizują wiece z udziałem tysięcy ludzi:
Codziennie w wiadomościach widzę kandydatów - bez wyjątku, żeby była jasność, nie tylko pana Dudę czy Trzaskowskiego, ale wszystkich kandydatów, wokół których zbierają się tłumy narodu. Bez maseczek. (...) Oglądając to, mam wrażenie, że oni założyli maseczkę przez przypadek, żeby nikt się nie do*****olił. Tylko ja widziałem te zdjęcia z Gdańska? Ile tysięcy ludzi tam stało? Jasne, można powiedzieć, że kampania jest najważniejsza, (...) ale teraz mam wrażenie, że słowa Kazika: "Twój ból jest większy niż mój" nabierają zupełnie innego znaczenia. Już każdy sobie nimi d**ę wyciera. Otworzyliśmy parki, na plażach już się robi parawaning, tłumy chodzą po sopockim molo, a nas się traktuje jak bydło. To nie jest narzekanie, bo naprawdę wszystko przełożyliśmy. To po prostu wk**w obywatela.

#3. Stanisława Ryster o edukacji seksualnej: "Wychodzi na to, że dzieci w Polsce biorą się z powietrza"


Zdjęcie (c) AKPA

Prowadząca legendarny teleturniej "Wielka gra" udzieliła obszernego wywiadu Onetowi, w którym wypowiedziała się m.in. na temat ideologii LGBT i edukacji seksualnej w szkołach. Skrytykowała też dziennikarzy, którzy współcześnie coraz mniej dbają o poprawność językową. Poniżej kilka najciekawszych wypowiedzi.

Na temat osób homoseksualnych:
Co kogo obchodzi, kto z kim sypia? A kto stworzył geja? Geja stworzył Pan Bóg! Nikt z wyboru nie chce być gejem. Przypominają mi się czasy biednego, więzionego Oscara Wilde’a. Tak jakby mieć pretensje, że ktoś ma niebieskie oczy, a nie czarne, a jak masz czarne, to won, kopa w dupę. Nie jestem w stanie tego pojąć. A pomyśl sobie człowieku, gdyby było odwrotnie, gdyby to tobie, wbrew twojej woli, kazali spać z mężczyzną? Geje to wspaniali przyjaciele. Krztyny zazdrości, krztyny zawiści. I wielka cierpliwość.

O edukacji seksualnej:
Wszyscy tylko krzyczą: "nie będą dzieci nam seksualizować". Zamiast usiąść i w kulturalny sposób uzmysłowić, z czym wiąże się seks. Wychodzi na to, że dzieci w Polsce biorą się z powietrza, a seks jest rzeczą "okropną", "ohydną" i nie jest dany od Boga, tylko od diabła - to śmieszne i potworne zarazem. Nagle córeczki 14-letnie w ciąży, bo nie wiedzą, jak się w tę ciążę zachodzi. W Polsce sprawy seksu zawsze były tabu. U nas nawet nie ma ładnych słów na intymne części ciała. Wszystko jest jakieś brzydkie. Nauczyciele nie umieją na ten temat rozmawiać, a rodzice od niego uciekają. Są "kwiatki", "pszczółki" i "pyłek". U facetów chęć do seksu jest zdrowa, ale dziewczyna, która ma temperament, to już jest prawie ku**a. Kobieta, zdaniem co niektórych, nie musi pracować, ma rodzić, zająć się domem i dziećmi. Kościół katolicki nie lubi kobiet. Przecież Bóg dał seks również dla przyjemności, a nie tylko dla prokreacji.

Na temat poprawności językowej u dziennikarzy:
Nie najlepiej, niestety, mówią dziennikarze z mojego ukochanego TVN24. Inna sprawa, że oni nie mają od kogo się uczyć. Wychodzi pięćdziesięcioletnia baba i powtarza: "kosci, kosci". Cholero ty jedna, jakie "kosci"? W tej chwili w naszym języku nie ma "ś" i "ć". A w dodatku wszędzie słychać znaki zapytania: "poszłam do kinaaaaa". Czy ty mnie pytasz, czy siebie? I końcówki: "om" zamiast "ą". Są dni, gdy okazuje się, że "wieje wiater" i ktoś nosi "swetr". Wtedy wrzeszczę do telewizora (śmiech)!

Cały wywiad do przeczytania tutaj.

#4. Wójt o diabelskiej ideologii LGBT: "Ludzkość spotka kara większa od Sodomy i Gomory"Andrzej Głaz to ultrakonserwatywny wójt gminy Tuszów Narodowy. Swego czasu mężczyzna zasłynął propozycją, by na ścianach szkół w gminie zamontować tablice z dziesięcioma przykazaniami. Ostatnio wysłał list do Rzecznika Praw Obywatelskich, który zaskarżył gminy promujące "przeciwdziałanie LGBT". Zdaniem Głaza decyzja o wspieraniu "tęczowej zarazy" może być katastrofalna w skutkach.
Wycofanie stanowiska o Przeciwdziałaniu ideologii LGBT oznaczałoby opowiedzenie się po stronie tęczowej zarazy, jaką jest wspomniana diaboliczna ideologia i wyrażenie zgody na demoralizację najmłodszego pokolenia począwszy od przedszkola. (...) Każdego człowieka obowiązuje na pierwszym miejscu prawo Boże ustanowione dla wszystkich pokoleń całej ludzkości, które jest ponad prawem stanowionym przez człowieka.

Dalej porównał "ideologię LGBT" do Sodomy i Gomory:
Ideologia LGBT za cel swój postawiła sobie wprowadzenie wszelkiego zła". "Obecny świat znajdujący się pod wpływem ideologii LGBT został opętany przez szatana, erotyzm i seks. Patrząc na to, co obecnie się dzieje można przypuszczać, że dzisiejszą ludzkość spotka kara większa od tej jaka spotkała Sodomę i Gomorę, które zostały spopielone. (...) Człowiek, który odrzucił Boga może innych obdarowywać tylko własną głupotą i złem piekła, co widać na przykładzie ideologii LGBT.

Pełna treść listu dostępna tutaj.

#5. Socjolog o kryzysie kobiet w czasach koronawirusa. "Zawsze, gdy w Polsce zmagamy się z kryzysem, to najbardziej na nim cierpią kobiety"Dr Paula Pustułka z Uniwersytetu SWPS uważa, że w czasach kryzysu to kobiety są bardziej poszkodowane niż mężczyźni. Jej zdaniem nie inaczej dzieje się obecnie, gdy Polska zmaga się z epidemią koronawirusa:
Na rynku pracy mamy do czynienia z dyskryminacją ze względu na wiek, płeć czy status społeczny. Te wszystkie zmienne nakładają się na siebie, bardzo mocno pogłębiając i uwidaczniając wszystkie skutki pandemii. (...) To dla nikogo nie jest zaskakujące. Zawsze, gdy w Polsce zmagamy się z kryzysem, to najbardziej na nim cierpią kobiety, co wyraźnie mogliśmy zaobserwować po 1989 roku. Niestety, nadal w świadomości niektórych pracodawców jest utrwalony stereotyp, że mężczyzna pracuje na utrzymanie rodziny, a kobieta na swoje przyjemności. Oczywiście jest to bardzo krzywdzące myślenie, bo wiele gospodarstw domowych jest utrzymywanych wyłącznie przez kobiety.

Zdaniem socjolożki sytuacji nie poprawia fakt, iż wiele kobiet pracuje w branżach najbardziej dotkniętych epidemią:
Trzeba też zauważyć, że wiele kobiet pracuje w bardzo sfeminizowanych sektorach, które wymagają kontaktu 1:1 z klientem. Czy to edukacja, branża beauty czy gastronomia, a to są właśnie te sektory, które najbardziej ucierpiały w czasie pandemii. (...) Musimy również pamiętać, że Polacy nie mogą sobie pozwolić na to, żeby kobiety nie pracowały. Dlatego skutkiem tej pandemii, jakiego możemy się spodziewać, może być to, że kobiety będą zmuszone szukać pracy na niższych stanowiskach niż ich kwalifikacje lub za mniejsze pieniądze.

Dotychczas w Polsce potwierdzono ponad 30 tys. zarażeń koronawirusem.

#6. Gej o prawicowych poglądach wyśmiewa Roberta BiedroniaWaldemar Krysiak prowadzi bloga o nazwie "Gej przeciwko światu". Mężczyzna znany jest z prawicowych poglądów, co nie wszystkim przedstawicielom mniejszości seksualnych się podoba. W środę Krysiak gościł w Pałacu Prezydenckim, gdzie spotkał się z Andrzejem Dudą. Jak przebiegło spotkanie?
Nie zgadzaliśmy się na temat związków partnerskich, które ja popierałem, a prezydent Duda raczej proponował zastąpić je „opcją najbliższej osoby”. Pomysł „osoby najbliższej” jest mniejszą, uboższą, prostszą wersją związków partnerskich. Jest to tym, czym byłyby związki partnerskie bez niektórych opcji. Na przykład bez możliwości wspólnego rozliczenia się z podatków, która pozostałaby opcją właściwą tylko małżeństwom osób różnych płci. Ta opcja pozwalałaby na odbieranie listów poleconych bez załatwiania specjalnych papierów, odwiedzanie siebie w szpitalu.

Bloger skrytykował też polską lewicę:
Jakiś czas temu radykalna lewica zdała sobie sprawę, że aby ulepić taki nowy proletariat, trzeba zbić razem wszystkie mniejszości. To są takie twory ideologiczne jak LGBT, imigranci, mniejszości religijne, ale nie chrześcijańskie i te wszystkie mniejszości stara się zbić, choć w jakimś stopniu są one w opozycji do samych siebie. Każdy, kto nie zgadza się z jakimkolwiek pomysłem z tego konglomeratu różnych tworów jest mianowany osobą niemoralną, nazistą, faszystą

Oberwało się również Robertowi Biedroniowi, który nie przyjął zaproszenia Dudy:
Robert Biedroń jest tchórzem. Jeżeli ktoś uważa się za reprezentanta mniejszości i w sytuacji, w której może zaprezentować w rozmowie z głową państwa swoje poglądy, jeżeli ktoś w tej sytuacji ucieka, ja nie znajduję żadnego innego słowa niż tchórz.

Cała rozmowa pod tym linkiem.

>>> Ostatnio pisaliśmy o posłance Lewicy, która ujawniła swoją orientację seksualną

44

Oglądany: 84066x | Komentarzy: 180 | Okejek: 188 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

29.11

28.11

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało