Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najmocniejsze cytaty ostatnich dni - Posłanka Lewicy ujawniła swoją orientację seksualną

79 044  
270   221  
W dzisiejszym odcinku o tym, dlaczego wybitny olimpijczyk odwrócił się od kościoła. Będzie też o liście geja do Andrzeja Dudy i orientacji seksualnej posłanki Lewicy.

#1. Prezydent Skarżyska odpowiada proboszczowi, który domagał się umorzenia podatku

5e2d3b41ec6d1f3ab30216caf56c396b_L.jpg

Ksiądz Jerzy Karbownik, proboszcz parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej, wystosował list do prezydenta miasta z prośbą o umorzenie podatku od nieruchomości za okres od marca do maja. Duchowny twierdzi, że z powodu niewystarczającej liczby wiernych w kościele nie może pozwolić sobie na wydatek rzędu prawie 3,5 tys. złotych. Konrad Krönig ustosunkował się na Facebooku do listu ks. Karbownika, nie pozostawiając mu złudzeń:
Dopóki jestem Prezydentem Miasta wszyscy podatnicy w mieście będą równo traktowani. Ja płacę podatki, Państwo płacą podatki i Ksiądz Kustosz też będzie płacił!

Wpis udostępniło już prawie 500 osób.

#2. Poruszający list geja do Andrzeja Dudy. "Nastolatków nie chroni jeszcze żaden pancerz"

photo-1542358935821-e4e9f3f3c15d?ixlib=rb-1.2.1&ixid=eyJhcHBfaWQiOjEyMDd9&auto=format&fit=crop&w=967&q=80

Daniel Lis napisał na Facebooku list do prezydenta Andrzeja Dudy w związku z jego ostatnimi wypowiedziami na temat "ideologii LGBT". Mężczyzna próbuje uświadomić prezydentowi, że wyrządził więcej szkód niż pożytku.
Ostatni rok pokazał mi, że te nasze pancerze nie są bardzo wytrzymałe. Wystarczyło obejrzeć relację telewizyjną z marszu równości w Białymstoku, usłyszeć porównanie nas przez hierarchę kościelnego do „czerwonej zarazy” i latami budowany pancerz kruszy się w oczach. Ideologia nie cierpi ze strachu na bezsenność, my – tak. Dla tych z nas, którzy uważają się za patriotów i patriotki i jeszcze z tego kraju nie wyjechali, Pańskie słowa o „ideologii LGBT”, o „nie ludziach”, o „neobolszewizmie” to seria kopnięć w brzuch.

Dodaje, że mimo ciągłych ataków, on i inni homoseksualiści sobie poradzą:
Mam kochających rodziców, partnera, wspaniałych przyjaciół i współpracowników. My wszyscy – dorośli geje, lesbijki, osoby biseksualne i transseksualne – sobie poradzimy. Jesteśmy silni, musieliśmy wypracować sobie poczucie godności i własnej wartości. Bez nich nie moglibyśmy przetrwać w naszym kraju.

Zauważa jednak, że w przypadku nastolatków problem jest dużo bardziej poważny:
Proszę jednak pamiętać, że nastolatków nie chroni jeszcze żaden pancerz. Są przerażeni. Uważnie nasłuchują, w panice przyglądają się wszystkim wokół, szukają pomocy i wsparcia. Ich życie zależy teraz tylko od tego, czy znajdą przy sobie kogoś, kto im powie: „Nie martw się, kocham Cię bez względu na wszystko. Jakoś się ułoży. Nie jesteś sam / nie jesteś sama. Wytrzymaj jeszcze trochę. Będzie lepiej”. Jeśli nie znajdą nikogo, kto chciałby albo umiałby udzielić im wsparcia lub pomocy, będą chwytali się ostatniej nadziei: że ludzie im najbliżsi będą przynajmniej uważali na słowa, że nie przyklasną Panu, że nie powtórzą kolejnego głupiego żartu. To naprawdę może ocalić komuś życie.

Lis krytykuje też prezydenta za jego ostatnią zmianę frontu i próbę odcięcia się od homofobicznych komentarzy:
Nie przywróci Pan życia ani zdrowia młodych ludzi i ich bliskich oświadczeniem, że Pana wypowiedź wyjęto z kontekstu. Te rany się nie goją. Zrozumiałby to Pan, gdyby choć przez chwilę, tak po ludzku, spojrzał na Polskę z naszego punktu widzenia.

Cały list można przeczytać tutaj.

#3. Czarnoskóry policjant odmawia uklęknięcia przed tłumem

29397088-0-image-a-28_1591690432261.jpg

Policjant ze stanu Georgia odmówił, gdy tłum zwolenników #BlackLivesMatter domagał się od niego uklęknięcia na znak szacunku i solidarności z zamordowanym George'em Floydem. Funkcjonariusz powiedział do protestujących:
Miałem wyjechać na krótki urlop z żoną, ale zamiast wykorzystać wolny czas, zgodnie z rozkazami pełnię swoje obowiązki. Jestem tu po to, żeby zapewnić wam bezpieczeństwo. Mam dużo szacunku, ale klękam tylko przed jedną osobą. Panem Bogiem.

https://youtu.be/aRT9cGV77-M

W internecie nie brakuje komentarzy pochwalających zachowanie policjanta. Pojawiają się jednak wątpliwości, że mężczyzna może zostać przez niektórych nazwany rasistą.

#4. Obrzydliwy anonim do ratowniczki medycznej. "Roznosisz tylko zarazę"

original_1592227347Zrzut_ekranu_2020_06_15_o_15.21.04.png

W niedzielę rano nieznany sprawca wyrwał płytę chodnikową i zdewastował nią samochód ratowniczki medycznej. Następnie zostawił przy szybie anonimowy list z pogróżkami:
Wy....aj z osiedla. Roznosisz tylko zarazę. Następnym razem spalimy samochód i mieszkanie. Musisz się wyprowadzić z naszego bloku.

Wandala na szczęście nagrały kamery pobliskiego monitoringu. Firma, w której zatrudniona jest kobieta, zapowiedziała zorganizowanie zbiórki na naprawę samochodu.

#5. Wybitny olimpijczyk o tym, dlaczego odwrócił się od kościoła

Zrzut-ekranu-2020-06-16-o-16-18-28.png
Zdjęcie (c) AKPA

Leszek Blanik to dwukrotny medalista olimpijski w gimnastyce sportowej. W ostatnim wywiadzie dla Onetu wybitny zawodnik i były poseł wypowiedział się na temat swojego stosunku do wiary:
Co by się nie działo w moim życiu, Bóg zawsze będzie ważny. Ale wolę rozmawiać z nim indywidualnie, na msze nie jeżdżę, bo uważam, że zostałem odrzucony przez kościół. Gdy byłem w Sejmie, popierałem in vitro i aborcję. Episkopat ogłosił, że takie osoby nie mogą przyjmować komunii, jeśli publicznie nie przeproszą, a ja przepraszać nie zamierzam. Moje relacje z Bogiem są bardzo dobre i nie potrzebuję kościoła, by o nie zadbać. Gdy zagłosowałem za in vitro i aborcją, słyszałem, że moje zdjęcia wisiały przy kościołach. Uważam, że kobieta, która nosi dziecko, powinna mieć prawo do decyzji. Państwo powinno dążyć do tego, by do tych aborcji nie dochodziło, ale nie możemy odbierać kobiecie głosu. Zaznaczam, że nie byłem za pełnym dostępem to aborcji, tylko przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej.

Zdaniem Blanika kościół w Polsce cechuje duża bezkrytyczność:
Oczekiwałbym od hierarchów polskiego kościoła przemyśleń, bo popełniono wiele błędów. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale jeśli ktoś czyni źle, powinien posypać głowę popiołem i powiedzieć: tak, zawiniłem. I wziąć za to odpowiedzialność. Ja ponoszę konsekwencje swoich czynów, kościół jako instytucja też powinien.

Cały wywiad można przeczytać tutaj.

#6. Posłanka Lewicy ujawniła swoją orientację seksualną. Nie wszystkim spodobało się jej wyznanie

70708262_2711277775569173_8778884325203509248_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_sid=85a577&_nc_ohc=hWHyM2WHW3wAX81kTZ8&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=3a56380b99eb681c32fbd8c79d11d632&oe=5F0D1A21

W programie "Studio Polska" na antenie TVP Info posłanka Hanna Gill-Piątek wyznała, że jest osobą biseksualną. Nie spodobało się to Adamowi Borkowskiemu, działaczowi opozycji demokratycznej i niepodległościowej w PRL. Powiedział on:
Szanowna pani, proszę zauważyć jedną rzecz, to pani – nie wiem dlaczego – przyznaje się tu przed nami, że jest biseksualna. Mnie to nic nie obchodzi, kim pani jest i co pani w łóżku robi. Ja nigdy w życiu nie mówię z kim sypiam, co robię w łóżku. To wy macie fiksację seksualną, obnosząc się publicznie ze swoją seksualnością.

Po emisji programu Gill-Piątek opublikowała tweeta, w którym odniosła się m.in. do homofobicznych wypowiedzi posła Przemysława Czarnka, który powiedział o LGBT, że "ci ludzie nie są równi normalnym ludziom":
Faszyzm zaczyna się od odbierania innym prawa do bycia człowiekiem. Tak zaczyna się Auschwitz. P. Czarnek i p. Żalek doskonale o tym wiedzą, bo walczą z Konfederacją o głosy faszystów i mają gdzieś to, że kolejny nastolatek na prowincji odbierze sobie życie.

>>> Ostatnio pisaliśmy o 35-letniej influencerce, która zaciążyła z 20-letnim pasierbem

21

Oglądany: 79044x | Komentarzy: 221 | Okejek: 270 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

12.06

11.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało