Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Najdziksze newsy tygodnia – zabiorą broń palną słynnej postaci z kreskówek, bo promuje złe wzorce

75 974  
257   154  
Dzisiaj sporo o wojsku, ale nie na tyle dużo, by od razu trzeba było się zdyscyplinować. Będzie też o poczuciu winy i narzucaniu go innym.

#1. W Stanach powstał projekt ustawy zabraniającej urzędującemu prezydentowi zrzucania bomb atomowych na huragany

1838141d05835751.jpg

Człowiek ma dostęp do fajnych zabawek, ale nie może się nimi pobawić, bo przychodzą marudy i mu zabraniają. A nie dość, że by się pobawił, to jeszcze coś dobrego mogłoby z tego wyjść. Ale nie, napiszą projekt ustawy, która zabroni amerykańskim prezydentom zrzucania bomb atomowych na huragany, i się cieszą. Ustawa stanowi odpowiedź na sugestie Donalda Trumpa z 2019 roku, gdy amerykańska głowa państwa zastanawiała się, czy warto zrzucić bombę atomową na huragan, żeby go zniszczyć. Już wtedy przestrzegano, że to idiotyczny pomysł, ponieważ nie dość, że atomówka w żaden sposób nie mogłaby zneutralizować huraganu, to jeszcze huragan zacząłby roznosić opad atomowy. Mimo tych zapewnień niektórzy kongresmeni wolą dmuchać na zimne.

#2. Polskie wojsko wtargnęło na terytorium Czech

183814260b77e702.jpg

Tak się kończy luzowanie obostrzeń i otwieranie granic. Wystarczy jedna wzmianka, że smycz zostanie poluzowana i Polska zaczyna realizować długo skrywane marzenia o aneksji Czech. Zaczęliśmy od niewielkiej kapliczki nieopodal przygranicznej wsi Pelhrimov. Stacjonujący po polskiej stronie oddział naszych żołnierzy „zajął” zabytkową kapliczkę 28 maja albo i wcześniej i od tego czasu nie pozwalał nikomu się do niej zbliżyć. Nie bardzo było wiadomo, o co chodzi, ale w końcu się wyjaśniło i Polacy odnaleźli Bursztynową Komnatę wygląda na to, że doszło do zwykłego nieporozumienia. Kapliczka jest znowu otwarta, ale mimo to polscy żołnierze dalej stacjonują w pobliżu.

#3. Uciekli z więzienia, ale obiecali, że wrócą

183814307f8b74a3.jpg

Dwóch osadzonych uciekło z więzienia Rebibbia w Rzymie. Spokrewnieni ze sobą więźniowie Davad Zukanovic i Lil Ahmetovic wspięli się po murze otaczającym więzienie za pomocą węża ogrodowego i przedostali się na drugą stronę. W liście, który zostawili w swojej celi, mężczyźni tłumaczyli, że muszą załatwić sprawy rodzinne, ale wrócą za ok. 15 dni. Odsiadujący wyroki m.in. za paserstwo i oszustwa zbiegowie podali też jako argument fakt, że ich żony również siedzą w więzieniu, więc tylko oni są w stanie zająć się sprawą, dla której uciekli tymczasowo z więzienia.

#4. Netflix może wygrać spór z amerykańską armią o prawa do nazwy Space Force

1838144efef51c54.jpg

Jeśli 10 lat temu ktoś powiedziałby, że za 10 lat amerykańska armia będzie toczyć spór z platformą streamingową o prawa do nazwy Siły Kosmiczne, to prawdopodobnie zablokowano by mu dostęp do konta na MySpace. A jednak… Możliwe, że platforma, o której mało kto w Polsce wtedy słyszał, będzie musiała w sądzie walczyć z amerykańską armią o prawa do nazwy Space Force. Amerykańskie wojsko co prawda jako pierwsze użyło tej nazwy publicznie, informując w 2018 roku o planach powołania jednostki ds. ochrony interesów USA w kosmosie, ale to Netflix wykonał pierwszy poważny krok, produkując i udostępniając serial „Space Force”, dzięki czemu ma większe szanse w ewentualnym sporze.

#5. Zapowiadany program 1000 plus na wczasy zmienił się w program 500 plus na wczasy na każde dziecko

1838145d22fe5c65.jpg

Nie będzie programu 1000 plus na wakacje, który przewidywał podarowanie osobom zarabiającym poniżej średniej krajowej dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego. Program miał pomóc w ratowaniu branży turystycznej oraz miał pozwolić osobom w trudniejszej sytuacji życiowej na wyjazd wakacyjny. Ale nic z tego, ponieważ zostanie zastąpiony sprawdzonym rozwiązaniem, na które można zawsze liczyć przed wyborami. Każda rodzina z dzieckiem będzie mogła ubiegać się o dofinansowanie wczasów kwotą 500 złotych na każde dziecko.

#6. Elmer Fudd ze „Zwariowanych melodii” przestanie nosić strzelbę

1838146a6151eef6.jpg

Kolejne zwycięstwo w walce z wybuchami niekontrolowanej przemocy. Myśliwy z serii kreskówek „Zwariowane melodie” zostanie pozbawiony swojego atrybutu, z pomocą którego próbował upolować Królika Bugsa. Kierownictwo platformy HBO Max, na której zadebiutuje odświeżona postać Elmera Fudda, uznało chyba, że skoro myśliwy nie potrafi skutecznie używać strzelby, to zostanie mu ona odebrana. Bo choć nie podano oficjalnej przyczyny zmian, to na pewno nie chodzi o ewentualne wyprzedzenie biegu wydarzeń i uniknięcie w przyszłości oskarżeń o promowanie przemocy. Przynajmniej tej związanej z bronią palną, bo Elmer dostanie w zamian kosę, która jak powszechnie wiadomo nie może służyć wyrządzeniu krzywdy drugiej osobie. W kreskówkach dalej też będą pojawiać się wybuchy czy spadające kowadła i typowa dla kreskówek przemoc pozostałych rodzajów.

18381474ba638b46_1.png
Od razu człowiek czuje się bezpieczniej.

Warto nadmienić, że zmiany dotkną też Yosemite’a Sama, który zostanie pozbawiony swoich charakterystycznych rewolwerów. Ta sama platforma usunęła też ze swoich zbiorów „Przeminęło z wiatrem”, bo jej zdaniem w filmie pokazywano „uprzedzenia rasowe i etniczne”, które „były złe wtedy i są złe dzisiaj”.

#7. Twórcy przeglądarki Chrome nie chcą więcej używać terminu „czarna lista”, bo źle się kojarzy

1838148775907e07.jpg

Czarny to nie kolor – to stan mentalny coraz częściej pojawiający się u osób, które mają chyba coś na sumieniu. Bo przecież człowiek bez winy nie czuje potrzeby usuwania czegoś, co nie wywołuje w nim poczucia winy, a potem nie projektuje swoich lęków na innych. Tymczasem twórcy przeglądarki Google Chrome uznali, że termin „czarna lista” (blacklist), odnoszący się do blokowania niechcianych stron internetowych, nosi znamiona rasistowskiego. W ramach odrasistowywania rasistowskiego kodu przeglądarki zostaną wprowadzone nowe wytyczne, dzięki którym osoby tworzące kod będą dbać o to, by przez kod nikt nie czuł się wykluczony. Kontrowersyjny termin zostanie zastąpiony nowym: bloklistą (blocklist). Zmiany dotkną też termin „biała lista”, który stanie się „pozwolistą” (allowlist).

W poprzednim docinku mieliśmy i czarnych, i białych, więc klikaj bez obaw, że przyjedzie policja.

11

Oglądany: 75974x | Komentarzy: 154 | Okejek: 257 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

29.06

28.06

Starsze historie

Jak to drzewiej bywało